SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

tenis stołowy - jak zrobić samemu stół, czy warto?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Banan z działu Sporty indywidualne.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 166
Witam! Ostatnio myśle nad kupnem stołu do ping-ponga. Pojawiła się alternatywa drogich stołów po 600-800zł - stół, którego zrobimy samemu! Myślałem nad kupnem dwóch wyszlifowanych płyt wiórowych, połączeniu ich odpowiednimi zawiasami i pomalowaniu ich (oczywiście stabilne nogi też się by dorobiło ;P). Tutaj jest problem: jaką farbą je pomalować?, może spray'em? Czy na takim stole nie grałoby się gorzej niż na kupnym??? Z góry Thx za odpowiedzi! Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Witaj



Tenis stołowy jest grą dla dwóch lub czterech osób, która polega naodbijaniu piłeczki rakietą tak by przeleciała nad siatką lub obok niej na drugą stronę stołu. Piłeczka może uderzyć o stól jedynie raz. Nie można tutaj odbijać piłeczki z powietrza jak w przypadku tenisa ziemnego. Ping pong jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych.


Powierzchnia stołu służącego do gry wynosi 9 × 5 stóp (2,74 × 1,525 metra). Jego wysokość wynosi 0,76 m. Stół musi być prostokątny, pomalowany na zielono, niebiesko lub czarno. Białe pasy na krawędziach powinny mieć szerokość 20 mm a pasek przedzielający pola stołu powinien mieć szerokość 3mm.

Jak najbardziej można wykonać stół samemu, wystarczy tak naprawdę duży blat, najlepiej o wymiarach które podałem wyżej, i do tego coś, na czym będzie stabilnie leżał. Siatke bez problemu zakupisz w sklepie sportowym.


Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-21 20:03:37

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
ja tam sobie na giełdzie w Słomczynie kupiłem niekompletny stół za 170 zł (albo 140-nie pamiętam) . brakowało kilka śrubek i do tej pory działa xD

można uczywiście zrobić samemu- widziałem takie stoły i są nawt ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
gotowe stoły (mogą też być używane) zaczynają sie już od 400 zł-pytanie brzmi ile chcesz przeznaczyć na taki stół? bo musisz przekalkulować czy bardziej nieopłaca ci sie zainwestować te 4 stówki niż marnować czas i materjały na niewiadomy efekt końcowy
1

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10
myśle że warto zrobić go samemu ale nie malował bym go farbą tylko rzywicą epoksydową albo lakierem urzywając do tego pistoletu i sprężarki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53
lepiej jest kupic stol, juz za 900 PLN mozesz kupic dobrego polsporta
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Juz sporo taniej można kupić nawet poniżej 400

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
ja powiem Ci że mam stół własnej roboty, zrobiłem go pare tygodni temu, zrobiony jest z płyt wiórowych o wym. 250 cm x 125 cm, czyli nieco za mały ale były w sklepie tylko takie i dalej już tylko takie po 4m:) musiałem przeciąć ją na 4 kawałki, a w domu po złączałem je na 2 kawałki o bokach 125x125:) nieco mały ale lepsze to niż nic!
siatkę kupiłem taką tandetna w zestawie z rakietkami (dechy jak nie wiem co) i piłeczkami (jakieś gumowe te piły, takie miękkie;) ale chodziło tylko o siatkę, położyłem to wszystko na starym stole mniejszym, ale pżyciętym na odpowiednią wysokośc, i gra się gitara! piłeczka odbija się świetnie, a i stół ładnie łapie rotację:)
polecam kupić płytę LAMINOWANĄ żeby jak położysz w garażu albo stodole to zeby Cie nie spruchniala i sie zbytnio nie powyginała:)
a koszt całego kawałka 125x250 to 37,-:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
25cm (w zaokrągleniu) z długości i szerokości stołu,to wcale nie tak mało

Zmieniony przez - BC_ w dniu 2010-01-21 19:08:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
noo ale lepsze to niz nic;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3
dokładnie lepsze to niż nic


_________________________
stoły do tenisa stołowego
stoły do ping-ponga

Zmieniony przez - marysia25p w dniu 2012-09-07 12:47:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nasze początki i.....chwile obecne

Następny temat

Amorek dwupolkowy, jak zamontowac?

WHEY premium