SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sztywna dolna czesc kregoslupa

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 157
Mam dziwny problem przy rozciaganiu. Rozciagam sie 3 razy w tygodniu. 15 minut rozgrzewki (bieg, skakanka, skip a i c, pajacyki, pompki, krazenie ramion, bioder itp.), pozniej wymachy po 12 na noge w przod, w bok, do tylu. Zajmuje to wszystko kolo 30 minut. Potem przechodze do rozciagania statycznego. Robie 3 serie rozc izometrycznego w bok, 3 serie siadu plotkarskiego z dociaganiem sie, 3 serie w siadzie nogi wyprostowane i dociaganie sie coraz dalej. Miedzy seriami przerwy 2 minuty, w kazdej seri 20 s rozciagania a pozniej poglebienie. Takie rozciganie robie kilka godzin przed treningiem na worku. Przed samym workiem robie rozgrzewke i same wymachy.

Rezultaty tego rozcigania byly dobre. W siadzie dotykalem palcami prawie do kostek. Od jakiegos czasu mam taki sztywny dolny odcinek kregoslupa ze po rozgrzewce i wymachach ledwo dotykam palcami do kolan! Z rozciaganiem w bok do szpagatu bocznego wszystko ok. Czym jest spowodowana taka sztywnosc w kregoslupie w dolnym odcinku? Poradzcie mi co mam zrobic.

"Trenuj ponad ból smierć jest jedynym ukojeniem"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Te wymachy - czyli dynamiczne powinny być PRZED workiem bezpośrednio (tak jak robisz), a statycznie w osobny dzień lub po zakończeniu treningu na worku jako schłodzenie / odprężenie.

A sztywność - po prostu przedobrzyłeś- daj sobie 2 tygodnie luzu i zobacz czy nastąpiła poprawa.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2005-07-05 15:25:18

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
j.w. po rozciąganiu izometryczny czy statycznym nie powinno się już w danym dniu wykonywać ćwiczeń dynamicznych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki sprzęt do kick-boxingu

Następny temat

kickboxing dla początkuącego ?

WHEY premium