SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

smak białka a rozpuszczalność

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 902

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 275 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4982
stosuje od jakiegoś czasu izolat Biotech Iso whey zero, zakupilem ostatnio smak pineapple mango, i mam problem z rozpuszczeniem, robią sie grudki masakryczne, musze mieszać łyżką 5 minut a i tak sie nie rozpuszcza w całości. Produkt niby mocno zmikronizowany, po otwarciu paczki idzie "chmura" pyłu, a jednak rozpuszczać sie nie chce. Dziwne o tyle że miałem smak cookies i problemu nie było. Czy inny smak może mieć wpływ czy coś cudują z jakością ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Ogólnie nie ma co oceniać jakości odżywki białkowej po tym jak wygląda proch czy jaka ma konsystencję. Tutaj by trzeba było ocenić skład makro na 100g czy aminogtam samej odżywki poprzez stosowne badania laboratoryjne. Jednak wiadomo że jak białko organoleptycznie nie spełnia pewnych kryteriów jakościowych. Nie rozpuszcza się jak należy to można wysnuć pewne tezy które jednak by trzeba było jakoś uzasadnić. Co do odżywki olimpa możesz z powodzeniem ja brać co do smaku jak podchodzimy ci czekolady to w nie celuj

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1500
Mialem orzechowe i biala czekolade z tej firmy, problemow z rozpuszczalnoscia nie bylo. Rozpuszczalem zazwyczaj 2 miarki w ok. 350ml wody. Byc moze to kwestia smaku albo jakis walek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33080 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Jeśli mieszasz łyżką to zawsze są problemy ( jaka marka by nie byla ) najlepiej użyc shakera lub blendera , ewentualnie trzepaczki do naleśników :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 275 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4982
shaker nic nie daje. Jak mówie inny smak bez problemu wymieszałem łyżeczką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
FOCAL1
stosuje od jakiegoś czasu izolat Biotech Iso whey zero, zakupilem ostatnio smak pineapple mango, i mam problem z rozpuszczeniem, robią sie grudki masakryczne, musze mieszać łyżką 5 minut a i tak sie nie rozpuszcza w całości. Produkt niby mocno zmikronizowany, po otwarciu paczki idzie "chmura" pyłu, a jednak rozpuszczać sie nie chce. Dziwne o tyle że miałem smak cookies i problemu nie było. Czy inny smak może mieć wpływ czy coś cudują z jakością ?

Jak mam Biotech tylko czekoladowy i koncentrat i też są takie problemy i też pyli bardzo. Czekoladowy koncentrat z Olimp - rozpuszczalność o wiele lepsza.


Zmieniony przez - ochotnik w dniu 2019-08-02 16:52:59

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Witaj istnieje taka możliwość że po prostu komponent smakowy który zakupiłem ma jakieś składowe które nie są tak łatwo rozpuszczalne jak wprzypadku innego smaku który do tej pory testowałes. Zawsze możesz napisać do producenta z prośbą o jakieś wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje ze smakiem jaki obecnie wybrałeś. Ogólnie obecnie białka na rynku pl są już na tyle dopracowane że większość nie posiada problemów z rozpuszczalnoscia może jakiś problem dotuczacy jednej partii? Warto podpytać u źródła.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
TomQ-MAG
Ogólnie obecnie białka na rynku pl są już na tyle dopracowane że większość nie posiada problemów z rozpuszczalnoscia może jakiś problem dotuczacy jednej partii? Warto podpytać u źródła.

Mam smakowe koncentraty: Biotech czekolada i Olimp czekolada, wanilia oraz masło orzechowe oraz bezsmakowy Extensor i tylko ten ostatni ma dobrą rozpuszczalność ale izolat już nie.

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Jak Izolat ma kiepska rozpuszczalnosci to znaczy że jest ch**a wart. Nie ulega wątpliwości że kiedyś extwnsor wyznaczał pewne standardy na rynku odżywek jednak obecnie jest z 10 lat do tyłu bo zatrzymał się na tych czasach w ktorych królował pod kątem składu. Olimp z kolei jest do tyłu że smaka i swoich odżywkę. Obecnie olimpa ja jedne że słabiej smakujacycj produktów bialkowych w mojej opinii. Rozpuszczalnosci jest wzorowa zarówno izolator jak i wpc jednak sam smak na tle innych producentów pozostaje w tyle
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
TomQ-MAG
Jak Izolat ma kiepska rozpuszczalnosci to znaczy że jest ch**a wart. Nie ulega wątpliwości że kiedyś extwnsor wyznaczał pewne standardy na rynku odżywek jednak obecnie jest z 10 lat do tyłu bo zatrzymał się na tych czasach w ktorych królował pod kątem składu.

Dobrze wiedzieć, więcej tego nie kupię, szkoda że mam zapas (sześciopak kupiłem - taniej). Tak jak napisałem, izolat praktycznie nierozpuszczalny jest w pełni, zostają drobne grudki które językiem rozcieram o podniebienie.

Jaka marka zatem jest obecnie na drugim miejscu według Ciebie, bo na pierwszym, jak mniemam, Allnutrition

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
TomQ-MAG
Jak Izolat ma kiepska rozpuszczalnosci to znaczy że jest ch**a wart.

Niech mnie kule biją, jeżeli nie zauważyłem, że po koncentratach Biotech i Olimpu lepiej się czułem niż po izolacie Extensora (swego czasu na okrągło pitym). Zauważyłem ale sobie nie wierzyłem.

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Masz na głównej stronie 10 pozycji izolatow które obecnie są na topie w sklepie sfd i możesz z powodzeniem coś wybrać z nich dla siebie. https://www.sfd.pl/art/Rankingi/Ranking_izolatów_białkowych__najlepszy_izolat_białka_serwatkowego_WPI-a3749.html ja nie stosuje obecnie izolatow i nie mam swojej ulubionej marki pod tym kątem. Swego czasu jadłem sciteca jednak jakieś były też z nim info ze nie do oonca jest tam samo ISO i teraz nie wiem czy coś się zmieniło jak firmę przejął inny właściciel
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gainer z probiotykiem

Następny temat

PowerXsport P.A. Factor

WHEY premium