SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sambo w polsce

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9585

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 527
Czy wiesz gdzie dokladnie odbywaja sie treningi Bjj i ile kosztuje...jaki jest poziom?
Dlaczego tak goraco polecasz Shootwrestling? Slyszalem ze jest to podobne do Bjj...czy to prawda? Sa tam jakies techniki "uderzane"...chcialbym polaczyc to z kickiem.
POZDRAWIAM
[email protected]

Są miejsca we Wszechświecie gdzie nie należy chodzić samotnie...

Są miejsca we Wszechświecie gdzie nie należy chodzić samotnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2809
www.sambo.pl

Sventevith - The Ancient Pagan God Of Slavs

Sventevith - The Ancient Pagan God Of Slavs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1020 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21579
Kshyhoo, tak, Shootwrestling i Bjj są do siebie podobne. Duża różnica istniała na początku, gdyż w Sw było więcej technik, stosowane w zależnosci od sytuacji czyli również od tego w jakiej pozycji walczycie, natomiast w bjj było parę "ulubionych" technik które starali się wykonywać z różnych pozycji, oraz kładli duży nacisk na przechodzenie do innych pozycji(jesli nie dałoby się wykonać techniki z danej pozycji). Teraz różnice te się zatarły.
W shootwretlingu są uderzenia(kolana, łokcie, barbara), da się połączyć z kickiem bez problemu, a jesli do tego nie uparłes się aby trenowac kicka tylko ogólnie strefę nóg i rąk to możesz to zrobić "na miejscu" na zajęciach JKD. Zresztą mamy też takie zajęcia polegające na łączeniu stref. Oczywiscie najpierw musisz nauczyć sie nieco chwytać, zanim dojdą uderzenia.
Gorąco polecam z 2 powodów. 1) uważam styl za za***iscie skuteczny ze wzgledu na zasób technik i sposób wykonania 2) trener prowadzący te zajęcia
"zjadł zęby" na grapplingu, a lista tytułów jakie zdobył zajęłaby tutaj całą stronę albo i więcej.
Pozdrawiam

skumulowałem w sobie całą energię i zaj***** mu z całej siły

bramkarz jednej z łódzkich dyskotek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Witam. Witamy w naszych progach Samboistow. Moze pan Ruslan na stale by zagoscil w szeregach sfd?

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Dziś z tego co wiem to pan Rusłan będzie u nas na treningu :) taka odmiana jest zawsze bardzo fajna, można poznać coś innego niż tylko judo, a to zawsze rozwija, choćby inne myślenie w walce sportowej

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
No i był. Nic nie pokazywał, a jedynie walczył kilka walk z nami. Akurat ja osobiście nie walczyłem z nim, ale z tego co chłopaki mówili to nic nadzwyczajnego nie pokazał. Górował nad nimi siłą, gośc waży z 85 kg na oko, a walczyli z nim chłopaki z 73 kg. Mówili że bardzo dobrze robi atak z wykluczeniem ręki, a potem zależnie od sytuacji robi sumi-gaeshi lub cos w przód. Ale jesli mu nie dawali związać ręki to pozbawiali go atutu i sami atakowali. A Wiłek z tego co widziałem to go nieźle obrzucał. No chyba że mojej uwadze uciekło to jak sam latał. Innych chłopaków po pare razy rzucił, ale nie górował nad nimi techniką a głównie siłą i masą. Ogólnie dobry zawodnik, ale w judo by wiele nie zdziałał w swojej kategorii wagowej z tym jednym sposobem ataku

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
aha, walczylismy jedynie w stójce, możliwe że w parterze porobiłby nas jak dzieci

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziwią mnie takie wypowiedzi "Nic nie pokazał a jedynie walczył", „Ktoś go nieźle obrzucał [...] ale moje uwadze uszło [...] „ itp.
Korzystając z uprzejmości pana Sławka Pacholskiego przyjechaliśmy na trening lecz nie po to by cos komuś pokazywać czy udowadniać ale aby po prostu poćwiczyć.
Ruslan poproszony był by nie walczył na 100 % (ponieważ był cięższy od judoków, którzy akurat znajdowali się na tatami, a dodatkowo niektórzy z nich mieli kontuzje) oraz by walczył w czystej formule judo (bez technik sambo).

Cieszymy się, że spotkaliśmy się z życzliwością w klubie na Karowej, gdyż nie wszędzie tak było.

Pozdrawiam Giennadij.

www.sambo.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 527
Dżizus...ostatni widzialem plakaty szkoly JKD Adamusika. Widnieje tam tez sekcja Bjj. Moze wiesz ile kosztuja treningi i na jakim sa poziomie? Jezeli znasz cenę shootwrestlingu to tez proszę o jakieś info...POZDRAWIAM


Są miejsca we Wszechświecie gdzie nie należy chodzić samotnie...

Są miejsca we Wszechświecie gdzie nie należy chodzić samotnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
A czy ja coś mówię że źle? Myślałem że jak będzie to pokaże coś ciekawego. A nie pokazywał tylko po prostu walczył. I nic mu to nie ujmuje. Ale jako mistrz europy powinien każdego w tym klubie oprócz Krzyśka obrzucać na wszystkie strony, nawet walcząc na 50%. A tak nie było

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

<<Top 50>>

Następny temat

box-kombinacje

WHEY premium