SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja i słodycze

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2625
Witam,
Na początku już zaznaczam, że jeśli wybrałem zły dział, proszę o przeniesienie.

Jestem na redukcji cztery miesiące, wyłączając święta i może dwie 3-dniowe "awarie". Wiadomo, gdyby nie to, aktualna forma byłaby dużo lepsza, jednak po świętach po powrocie do mojego makro i kaloryki bardzo szybko sytuacja powróciła do tej sprzed świąt.
Zacząłem od 85,4 kg, aktualnie <81, postawiłęm na powolną redukcję, w trakcie udało mi się nawet zrobić pewien progres ciężarowy i sylwetka wyraźnie się poprawiła. Mam 4 ciężkie treningi siłowe w tygodniu i zero kardio.
Piszę z następującym problemem/pytaniem:
Będąc aktualnie na 2500 kcal, strasznie ciągnie mnie do słodyczy. Potrafię tak zorganizować posiłki aby w miarę nie czuć pustego żołądka (dużo warzyw itp.), lecz myśl o słodyczach przeszkadza mi w funkcjonowaniu, nie mogę się skupić czasem na nauce bo myślę o słodyczach; czasem nie mogę zasnąć w nocy przez to.
Dzisiaj zakupiłem sporo słodyczy (około 1500 kcal) i zjadłem dodatkowo, poza zaplanowanymi posiłkami. Czy takie rozwiązanie - raz na kilka dni, aby móc się skupić na codziennych czynnościach, może znacznie zaburzyć redukcję? Macie jakieś rady na mój problem?

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
To pytanie do działu odżywianie, takie cheaty (czyli posiłki oszukane) są wskazane nawet, człowiek mógłby zwariować ;) Natomiast to nie dla każdego, przy dużym zatłuszczeniu są one raczej odradzane, albo zamieniane na "zdrowe cheaty" Natomiast raz na jakiś czas owszem, można.
Poza tym, warto byś wrzucił dietę, ciągotki na słodycze mogą świadczyć o braku jakiś mikroskładników, nieodpowiednie żywienie. Także wrzuć jak jadasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 334 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13930
dodatkowe 1500 kcal raz na kilka dni ? Raczej kategoryczne nie tym bardziej z słodyczy... zapodaj ile i kiedy jesz węglowodany, może trzeba pomajstrować przy nich i przerzucić je na posiłek ostatni i/lub po treningowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2625
cały czas zmieniam produkty czasem dwa-cztery dni lecę tym samym schematem, nie mam sztywnej diety, trzymam makro mniej więcej to samo a kalorykę tę samą. bez śmieciowego żarcia, nabiał wychodzi raz na miesiąc. wrzucę przykładowe dni, bo akurat mam wszystko zapisane, prowadzę excela do diety

opcja 1 - plan na jutro, pierwszy raz próbuję 3 posiłki. wpadną jeszcze warzywa między posiłkami, kiszona kapusta, pomidor (w 1 posiłku) więc dobiję do 2500 kcal
1) 6 jajek, smalec 10 g, płatki kukurydziane 40 gram
2) mięso mielone wieprzowe 250 g, pierś z kurczaka 200 g, warzywa mrożone 225 gram (jakieś brokuły, kalafior, marchew itp)
3) ryż 100 gram, rodzynki 30 gram, pierś 175 gram - po treningu
2449,35 184,67 200,27 99,465 kcal /b/w/t

opcja2
1) jajka 7, kukurydziane 40
2) wątroba wieprzowa 235, pierś z kurczaka 125, makaron razowy 70 warzywa mroż. 225
3) warzywa 450g oliwa z ol. 15g
4) mleko 500g ryż 100g orzechy 30g dżem 40g - po treningu
2499,06 177,8575 227,035 94,0305 kcal /b/w/t

opcja3 - jak miałem 2550 kcal
1) jajka 6, bułka 1, banan - po treningu
2) kasza jagl 100 pierś z kur. 250 pomidor 150
3) wątróbka 250 jabłko 50 cebula 80 jaglana 100
4) kajzerka 2 miód 20 kakao 10
2555,5 183,7 294,4 69,6 kcal /b/w/t

Ogólnie, obecnie ćwiczę wieczorem, wcześniej rano na czczo. Węgle w większości na wieczór, rano głównie białko tłuszcz - jajka+ smalec lub ryba, jak mam więcej czasu. z mięs używam piersi z kurczaka, z indyka, wieprzowina, mięso mielone wieprzowe/wierzowo-wołowe (rzadziej), wątróbka z kurczaka lub wieprzowa - średnio 2x w tyg. Z węglowodanów raczej złozone, proste po treningu, albo żeby jakiś smak też był. Dużo warzyw, ostatnio często też kiszonki. Czasem gotowana nóżka wieprzowa ze względu na kolagen, który w sumie nie wiadomo czy jakkolwiek się przyswaja. Raczej trzymam nisko węgle, ale też różnie to bywa, trzymam białko w miarę sztywno, kalorykę sztywno, resztę reguluję węglami/tłuszczami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 334 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13930
zrób zrzut diety z postów podwieszonych będzie to lepiej widoczne. Może spróbuj zbić ww do około 100-150 g z rotacją na dni treningowe i nie treningowe, podbij tłuszcze do odpowiedniej ilości kcal, a ww ładuj tylko po treningu lub na noc. ja w taki sposób wyeliminowałem praktycznie całkowicie parcie na słodkie :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porady w sprawie wzrostu :D

Następny temat

Wystająca część górnego kręgosłupa

WHEY premium