SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie do znawcow ! Kreatyna +bialko+weglowodany

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7158

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
wg badan ktore wkleil Ellis dawka 100g samych wegli, badz mix 50g ww i 50g bialek wspomgala wchlanianie/transport kreatyny poprzez wplyw na insuline. jednakze wg tychze badan wklejonych przez Ellisa owy zabieg byl skuteczny jedynie przez pierwsze 24h suplementacji, tzn dlugotrwale ladowanie w siebie takich dawek wegli czy tez bialek i wegli moze nie przyniesc oczekiwanych rezultatow.

poza tym kretka dobrze wchlania sie sama - bez dodatkow.

tutaj interesujacy nas fragment z Ellisowego postu:

Dr. Steenge wraz ze swoimi współpracownikami zdając sobie sprawę z faktu, że połączenie węglowodanów i białek może mieć większy wpływ na wydzielanie insuliny niż suma indywidualnych wpływów tych makroskładników postanowił podać badanym osobom 50 g węglowodanów, 50 g białek i sprawdzić wpływ tej kombinacji na insulinę i suplementację kreatyną. Rezultat jaki uzyskał: zasugerowana kombinacja białek i węglowodanów miała podobny wpływ jak 100 g węglowodanów, zarówno na insulinę jak i kreatynę. Dodatkowo co jest dosyć ciekawe korzystny wpływ insuliny na kreatynę został zanotowany jedynie w pierwszych 24 godzinach suplementacji[7].



a tutaj calosc:

https://www.sfd.pl/Suplementacja_monohydratem_kreatyny_-_kilka_faktów_o_których_nie_wszyscy_wiedzą-t296422.html

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-02-12 14:18:05


pomysl, ze podawanie 100g wegli do kazdej porcji kretki (liczac ze beda dwie na dobe) spowoduje dostarczenie dodatkowych 800kcal z cukrow prostych. dla mnie to samobój troche. to juz nie jest "suplementacja glukoza" - to jest "doping"



Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-02-12 14:20:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1655 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23447
Koksowanie glukozą uważa się więc za bardzo niezdrowe

Pochlebcy są podobni do przyjaciół tak jak wilki do psów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 435 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5561
Dzieki wlasnie tez znalazłem caly ten artykul i jeszcze raz go przeczytalem. Czyli nie ma sensu ladowac w siebie do kreatyny bialkai wegli ( nie mowiac juz o samych 100g wegli ) bo to tylko przez 24h ma jakis sens. I tak biorac kreatyne po treningu bede tez pil 70g carbo i 30g ostrowi.
Pozdrawiam i dzieki za wyjasnienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
spoko, ale te 70g carbo to troche sporo na jedna porcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 435 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5561
Dlaczego sporo??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
moze odwroce pytanie - co chcesz osiagnac ladujac w siebie daka dawke wegli o wysokim ig? ja takowych w ogole nie uzywam, ale gdybym mial podac wiecej niz 50g, to rozlozylbym na dwie porcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 435 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5561
az tak super nie znam sie na dietetyce, ale slyszalem ze wegle sa potrzebne po treningu. Ja nie ,,licze kalori'' tzn jestem chudy i staram sie miec jak najeiwecej kalori w diecie. Wytłumacz mi tak mniej więcej dlaczego 70g carbo to za duzo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
jak masz super-szybka przemiane materii to nic ci sie nie stanie, ale pamietaj, ze im wiecej wegli o wysokim indexie dostarczysz w porcji, tym wieksza szansa ze zamieni sie one w tluszcz.

poza tym wegle nie sa niezbedne, mozna robic mase przy niskiej podaży wegli w diecie (ale przy wysokiej tluszczu).

wegle o wysokim ig to najbrdziej niezdrowe wegle. po treningu jeszcze OK, ale o innych porach sie ich wystrzegaj. ja nie uzywam w ogole.

po treningu jem WPC/WPI z makaronem lub ryzem.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-02-12 15:14:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 435 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5561
Wole kupic carbo i ostrowie zamiast gainera bo mnie akurat taniej wyjdzie. Za 4,5g carbo i 3,6 ostrowi zaplace ok 230zl a za ta cene bede mial jakies 10kg gaibnolica czyli 1.5kg bialka i 8,5kg wegli. A mi jednak bardziej zalezy na bialku bo ciezej mi je jest dostarczac z diety.

A branie carbo+ostrowia przed i po treningu moze byc ?? W jakis odpowiednich porcjach ?? Np 50w+30b ?? W tych porach jest mi najtrudniej zjesc normalny posilek ( szkola, matura i niestety jeszcze uzalezniony jestem od rodzicow)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
przed treningiem okolo 1.5 - 2h zjedz normalny posilek, pozniej juz nic nie potrzebujesz az do czasu bezposrednio potreningowego, gdzie mozesz wcisnac carbo i bialko, a po jakims pol godziny - zjesc normalny posilek.

jesli licza sie dla Ciebie wzgledy finansowe, to zamiast carbo polecam ryż - czyli naturalne vitargo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy takie dawkowanie jest dobre!!??

Następny temat

Prosze o sprawdzenie i poprawienie dawkowania supli

WHEY premium