SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z nogą:/

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1612

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to co jeszcze proponujesz?? jakie badanie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Co ja bym proponowała?
Po pierwsze pójście do PORZĄDNEGO ortopedy albo PORZĄDNEGO fizjoterapeuty,wykonanie odpowiednich testów przez tychże i dalsza decyzję co do leczenia. Uważam,że w tym wypadku jeśli w ogóle,to będzie potrzebne prędzej USG lub MRI. Ale jak już pisałam - zależy to od prowadzącego.

Ważne jest wybranie specjalisty,bo wiesz,co powie taki zwykly ortopeda,wyslu****ac tych objawow? że to od rośnięcia/sportu i ma przestać trenować/że samo przejdzie/niech posmaruje maścią, a RTG zrobi tak na wszelki wypadek,żeby pacjent nie miał mu nic do zarzucenia. Nawet nie zrobi badania fizykalnego czy jak to sie tam nazywa.

I tylko o to mi chodzilo,a Ty odebrales moje slowa zbyt osobiście. Z drugą częscią Twojej wypowiedzi zgadzam się w 100%.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
po pierwsze - jesli pacjentowi cos dolega to nie idzie do fizjoterapeuty tylko do ortopedy - fizjoterapeuta nie daignozuje tylko przeprowadza rehabilitacje.
po drugie - odpowiednie testy to nic innego tylko badanie ortopedyczne, wiec powtarzasz moje slowa.
po trzecie - badaniem pierwszego rzutu jest RTG i z niego mozna sie dowiedziec baaardzo wiele
MRI jest cholernie drogie
USG daje bardzo duzo wiadomosci, ale tylko jesli jest wykonane przez doswiadczonego radiologa
jaki to jest zwykly ortopeda??? a jaki PORZĄDNY??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Zwykły to jest taki,jak napisałam - czyli takie który nawet nie zbada nogi tylko skwituje wyżej wymienionymi przeze mnie stwierdzeniami. A porządny to taki,który zrobi takie badania i odpowiednio je zinterpretuje,bo o to tez ciężko.

Fizjoterapeuta też diagnozuje. Fakt,że najczęściej w naszym kraju rola fizjoterapeuty sprowadza się do wykonywania poleceń pana ortopedy nie znaczy,ze tak rzeczywiście jest. Ale trzeba trafić do PORZĄDNEGO fizjo,który podobnie,jak PORZĄDNY lekarz bedzie w stanie wykonać badanie ortopedyczne i je odpowiednio zinterpretować.

Pytam po raz kolejny - jak wiele rzeczy może pokazać RTG? Bo odpowiedzi nie mogę się doczekac,a pytam któryś raz z kolei.

Fakt,MRI jest drogie. I co z tego? roznica jest tylko taka,ze lekarze na nie mniej chetnie daja skierowanie niz na rtg.
a z usg jest tak samo jak z porządnym ortopedą/fizjoterapeutą.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojej.. widze ze nie masz pojecia o czym piszesz..
jest wiele dobrych ksiazek o badaniu RTG, z nich dowiesz sie wicej niz ode mnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
eot.

Przynajmniej potrafię uargumentowac swoje stanowisko.

Zmieniony przez - Saida w dniu 2008-05-18 01:58:22

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35
przez ponad 2 miesiace nietrenowałem wcale karate, miałem nadzieje ze dzięki temu wszystko wróce do normy. Stało się jednak inaczej. Wtakim razie wybiore sie od ortopedy, mam nadzieje ze to nic poważnego:/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stawy i sciegna POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Następny temat

ból biodra!!!!!!!!!!

WHEY premium