Znamy już komplet par 3. Rundy eliminacji Ligi Europejskiej UEFA. Na tym etapie rozgrywek zobaczymy być może nawet trzy polskie kluby, a mowa tu o: Wiśle Kraków, Ruchu Chorzów i Jagiellonii Białystok.
Pewna udziału w tej fazie rozgrywek jest tylko Jaga, która w losowaniu nie była rozstawiona. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Arisem Saloniki.
Wisła, która jest blisko wywalczenia awansu, może się zmierzyć z Portadown FC lub FK Qarabag. Najpierw musi jednak odprawić FK Szawle, z którym już na wyjeździe wygrała 2:0.
Ruch Chorzów natomiast po remisie na Malcie z Vallettą co prawda jest faworytem do awansu, ale w kolejnym etapie rozgrywek czeka go trudne zadanie, gdyż w przypadku wywalczenia promocji zmierzy się z Austrią Wiedeń lub Siroki Brijeg.
Już teraz swoją przygodę z europejskimi pucharami rozpoczynają: FC Liverpool, Juventus Turyn i VfB Stuttgart.
Pierwsze mecze zostaną rozegrane 29 lipca, rewanże 5 sierpnia.
Pary 3. rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej:
Odense BK - H©K Zrinjski Mostar / SP Tre Penne
Stabaek IF / Dniepr Mogilew - WIT Georgia / Banik Ostrawa
Liverpool FC - Rabotnicki Skopje / FC Mika
Maritimo - Sporing Fingal - FC Honka Espoo / Bangor City
Beroe Stara Zagora - FK Suduva / Rapid Wiedeń
FC Timisoara - Myllykosken Pallo-47 / UE Sant Julia
CSKA Sofia - Clintonville FC / HNK Cibalia
KR Reykjavík / Karpaty Lwów - FC Zestafoni / Dukla Bańska Bystrzyca
Shamrock Rovers / Bnei Yehuda Tel-Aviv - Juventus Turyn
IF Elfsborg / FC Iskra-Stali - Ventspils Wilno / FK Teteks
FC Nordsaelland - Sporting Lizbona
FC Videoton / Maribor Teatanic - Hibernian FC
Crvena Zvezda Belgrad - Slovan Bratysława
Inter Turku - KRC Genk
Valletta FC / Ruch Chorzów - Austria Wiedeń / Siroki Brijeg
Victoria Pilzno - Besiktas Stambuł - GÍ/LÍF Víkingur
KS Besa - Olympiakos Pireus - Maccabi Tel-Awiw / FK Mogren
FK Szawle / Wisła Kraków - Portadown FC / FK Qarabag
Sturm Graz - Gefle IF / Dynamo Tbilisi
Anorthosis Famagusta / HNK Sibenik - Cercle Brugge / FC TPS Turku
FK Baku / Buducnost Podgorica - Broendby IF / FC Vaduz
Molde FK / FK Jelgava - VfB Stuttgart
Maccabi Hajfa - Dynamo Mińsk / JK Sillamäe Kalev
FC Utrecht / FK Tirana - FC Luzern
Sibir Nowosibirsk - Apollon Limsasol
Lausanne Sport / FK Borac Banja Luka - ND Gorica / Randers FC
Olimpia Balti / Dynamo Bukareszt - Hajduk Split
AZ Alkmaar - IFK Goeteborg
FC Differdange 03 / Spartak Subotica - Dnipro Dnipropietrowsk
FK Atyrau / Győri ETO FC - Montpellier HSC
Aalesunds FK - Motherwell - Breidablik
Kalmar FF / Dacia Kiszyniów - Lewski Sofia / Dundalk FC
Galatasaray Stambuł - OFK Belgrad / Torpedo Żodino
Jagiellonia Białystok - Aris Saloniki
Tauras Taurage / APOEL Nikozja - FK Jablonec
"s***cie a będzie wam ssane"