SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Maly astygmatyzm, potrzebna porada eksperta!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 817
Witam od dobrych kilku lat mam wade wzroku w okolicach -2,5. Niedawno mialem badane dno oka, gdzie wszystko wyszlo ok (bylo robione pod katem cukrzycy). Obecnie cwicze treningiem na mase nie przesadzajac z ciezarami. Moje pytanie jest takie, czy przez cwiczenia moja wada moze sie poglebiac?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21060 Napisanych postów 71746 Wiek 43 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 577368
Byłeś u eksperta.
Tutaj jest internet.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 817
Tak, ale wtedy jeszcze nie cwiczylem. A problem jest tego rodzaju, ze na wizyte trzeba czakac pol roku, wiec predko sie nie dowiem. Moze jest ktos kto cwiczy z podobna wada wzroku?
...
Napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21060 Napisanych postów 71746 Wiek 43 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 577368
Co jest dobre dla jednego może nie być dla innego.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 314 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5733
ja mam szkla +7 i cwicze normlanie, w dziecinstwie mialem 2 operacje na zeza, lekarka powiedziala ze moge normlanie cwiczyc
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1013 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27082
huntelar93 ćwiczenie nie ma żadnego wpływu na wady wzroku, mozesz smialo

przy sporych minusowych wadach istnieje ryzyko odklejenia siatkowki, choc i to zostalo ostatniopodwazone...

NGE
zalezy jakie te operacje byly
jak dotyczyly miesnia ocznego (a raczej tak)
to zez moze nawrocic, np:
jesli byl zez rozbiezny i oko patrzac do dolu uciekalo
patrzac wprost bylo w miare ok
a patrzac w gore bylo ok lub uciekalo
to jest wiecej niz prawdopodobne ze zez nawroci

jednak jest wiele zmiennych ktore na to wplywaja
i nie generalizujmy
+7 to spora wada jednak skoro byla aoperacja w dziecinstwie to mozliwe ze miesien poprzeczny dobrze sie uformowal a teraz gdy jestes juz starszy jestes miej podatny na zez

wspomniales tez ze byly 2 operacje na zeza (2na oboje oczu, czy na 1?)
jezeli byla powtarzana na jednym to jest zwiekszone ryzyko nawrotu
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 314 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5733
oczy uciekaly do srodka wiec chyba nie był to zez rozbierzny?
operacje mialem 2 na oboje oczu kazde po jednej operacji
operacje mialem w wieku 5-6 lat teraz mam 21
no ale niestety zez powrocil rok temu tyle ze teraz wlasnie rozbierzny oczy uciekaja minimalnie na boki przez co wystąpiło takze podwojne widzenie niektorych rzeczy
no ale lekarka powiedziala ze moge cwiczyc
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1013 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27082
hmm
a jak z astygmatyzmem?

wiesz im masz wieksze moc ogniskowa to okko bedzie bardziej sie rozjezdzalo
kolejne operacje raczej nie wylecza Twojego problemu, bo beda nawroty
zastanowialbym sie nad pryzmatami ktore na niektorych b ladnie dzialaja, jednak to leczenie dlugofalowe ale naprawde efektywne
nastepnie przerzucilbym sie na soczewki
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 817
No to mnie pocieszyles Ostatnio mam problemy z jednym okiem i juz sie balem ze to z tego. A o jeszcze jedno zapytam.. prawda, czy mit: Soczewki potrafia korygowac wzrok, a okulary nie..?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1013 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27082
zarowno okulary jak i soczewki koryguja wady wzroku
skad Ci przyszło do głowy że tak nie jest

jezeli soczewki sa dobierane w naprawde dobrym zakladzie i brana jest rowniez pod uwage plaszczyzna rogowki, soczewki bija na glowe okulary

Zmieniony przez - K3NJI w dniu 2010-03-21 13:18:50
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 817
K3NJI dzieki za motywujace slowa i pomoc SOG poszedl!
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zaczerwienienie w strefie "T"

Następny temat

POMOCY

electro
Polecane artykuły