SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Napoje izotoniczne: fakty i mity

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 77484

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 97 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1
Tak poza tym Na jakiej stronie mozna ogladnac fajne isotonic contermicications?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Fakt:

tylko 80 ml płynu przyswaja się celu nawodnienia organizmu, czyli pijąc 0,5 litra wody z izotonikiem tylko 80 ml płynu "idzie w nawodnienie organizmu", reszt dzięki zawartości węglowodanów służy jedynie odbudowie glikogenu mięśniowego, woda dalej zalega w żołądku do ok.10-15 minut

Fakt:
każde uczucie pragnienia świadczy o lekkim stopniu odwodnienia, czyli należy nie dopuszczać do takiego stanu i co chwilkę popijać małymi łyczkami napój w trakcie wysiłku, a nie jak zalecaja niektórzy "fachowcy" 250 ml co 15 minut - bardziej powinno to brzmieć 250 ml w ciągu 15 minut
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 526 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6494
tyle, ze uczucie pragnienia uczuciu pragnienia nie rowne :P

jesli chce sie pic wskazuje to na brak wody i sie pije ale :

wniosek z arta na poprzedniej stronie:

jesli sod z izotonikow ma zadanie trzymac pragnienie po to zeby ludzie ie zapominali pic, tzn. ze moze byc sytuacja, ze na izotoniku, choc uwodnienie nie jest zbyt male, pragnienie bedzie wyzsze niz w sytuacji gdy sie pragnienia ie odczuwa bo sie nazlopie wody :P

dwa:

z mojej wiedzy wynika, ze przed wysilkiem nalezy zwracac uwage na zwiekszenie podazy sodu i wapnia a po wysilku magnez i potas ...

jak to sie ma do informacji innych userow forum?

mnie potas i magnez usypia, sod i wapn daje sile do cwiczen ... jedyny przyklad dziwnego dzialania magnezu to jest pora brania ZMA, jesli wezme go do 22 i sie poloze spac to jest oki, spie jak dziecko ... ale jesli wezme go po 23 lub pozniej, i poloze sie wtedy spac to nie dosc ze nie moge zasnac to jeszcze mam objawy jak wiecznie w****iony alkoholik na glodzie :P

popularnie mowiac: "kurvitza" :P
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
wiadomo pragnienia nie równe sobie, nieraz wystarczy bidon, innym razem potrzebny jest baniak 5 litrowy po wysiłku:) i nic nie pokona pragnienia "chyba że sprite"

teraz takie pytanie dotyczące sodu... czy rzeczywiście chce się po nim pić czy po cukrach zawartych w izotonikach...? jeśli chce Ci się pić sięgasz po zwykłą wodę ugasisz pragnienie i jest ok, ale jeśli sięgniesz po jakiś słodzony napój, to raz go wypijesz uzupełnisz płyny i później znowu i znowu sięgasz po niego, bo ciągnie Cie do tego cukru (chociaż niektóre takie tez zawierają cytynian sodu itp.) lub jak małe dzieci ciągną mamę w sklepie żeby kupiła im te słodzone soki marchwiowo owocowe- one nie chcą ich, bo muszą ugasić pragnienie tylko dlatego, że to im smakuje.

ile osób tyle teorii i każdy coś sobie z tych wszystkich info musi wybrać, dla mnie pewne jest to że izo musi być w trakcie i po treningu.

magnez i potas stosujesz razem czy oddzielnie?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10
W ofercie www.wspomaganie.pl znajdują się napoje izotoniczne
Iso Plus Powder 400g Sport Drink ale cena najtańszego o takiej wadze wynosi od 18 zł. Znacie jakieś tańsze? Jeśli w slepach to w Warszawie, będę wdzięczny.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Tańszych raczej nie ma - można jedynie dużo zyskać kupując Izo Plus 2000 g za ok. 65 zł wystarczy na ponad 30 l gotowego napoju
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
ionto vitalmaxa za 24 zl chyba na 30 L starcza
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
jakiś inny sok malinowy lub kiwi będzie jeszcze tańszy:) w marketach widziałem nawet takie 5-cio litrowe
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 46 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 42384
HOT SPORT DRINK
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 233 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1858
Nutrend - Unisport 1 litr koncentratu starcza na 70 litrow napoju a cena 55zl smak cytrynowy jest bardzo smaczny
Olimp - Iso Plus bardzo dobry podczas treningu wyraznie czuc poprawe wytrzymalosci a 2 kg kosztuje 40 pare zl jesli dobrze poszukacie
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plany treningowe

Następny temat

Zapraszam

electro
Polecane artykuły