...
gokuson TEAM SFD Administrator
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120900
Dudek zamknął się w sobie

Jeden z dziennikarzy "Tempa" próbował umówić się na spotkanie z Jerzym Dudkiem, bramkarzem reprezentacji i Liverpoolu. Bezskutecznie. Polski golkiper nie miał ochoty na rozmowę.

Kiedy tylko w klubie poruszy się temat Dudka, natychmiast wszyscy milkną, nie chcąc rozmawiać o naszym rodaku.

Z kolei, żeby umówić się z Dudkiem trzeba najpierw wysłać mu SMS na pilnie strzeżony numer i czekać na odpowiedź. Zazwyczaj odmowną.

"Dudek od dwóch czy trzech miesięcy nie udzielił żadnego wywiadu także angielskim dziennikarzom, Po meczu z Manchesterem United zamknął się w sobie, jest niedostępny. Sam próbuję z nim umówić się od ponad miesiąca" - powiedział dziennikarz "Daily Mail".

"W tym sezonie Dudek już nie zagra. No, chyba, że Chris będzie miał podobną serię jak Jerzy. A jeśli w tym sezonie nie zagra, to... może tu już nigdy nie zagrać. Wszyscy lubimy Jerzego, cenimy, ale jeśli Kirkland trafi już do reprezentacji Anglii, to nikt go łatwo nie odstawi" - powiedział z kolei jeden z liverpoolskich żurnalistów.

Dziennikarz "Tempa" podglądał jednak Dudka podczas rozgrzewki przed jednym ze spotkań Premiership. Był także na rozgrzewce przed meczem Pucharu Ligi Angielskiej.

Dudek nie spisywał się najlepiej. Znowu wypuszczał piłkę z rąk.

"Cholera ciągle nie doszedł do siebie. Dobry był, wyśmienity, ale obawiam się, że to przeszłość" - złości się jeden z kibiców.

Więcej szczegółów w "Tempie"

Mam nadzieje ze Dudek jeszcze pokaze no co go naprawde stac

..And JUSTICE for ALL..

Certyfikowany dietetyk i trener personalny

...
Puchar Anglii: Kontuzja Kirklanda, Dudek w bramce

W IV rundzie Pucharu Anglii Liverpool zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Crystal Palce. W bramce "The Reds" od 25 min. grał Jerzy Dudek zastępując kontuzjowanego Chrisa Kirklanda.

Kontuzja Kirklanda okazała się na tyle poważna, że musiał zostać odwieziony do szpitala. Zdjęcie rentgenowskie wykonane w miejscowym szpitalu nie wykazało żadnych złamań, ale kolano młodego golkipera jest mocno stłuczone.

"Nie ma nic złamanego, ale w poniedziałek Kirkland zostanie poddany bardziej szczegółowym badaniom, które wykażą, jak poważna jest to kontuzja - powiedział Houllier - Być może zawodnik ten nie zagra już do końca sezonu."

Reprezentant Polski pojawił się na murawie po raz pierwszy od 4 grudnia ubiegłego roku. Dudek rozegrał dobre spotkanie, zachowując czyste konto.

Mecz nie był ciekawym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środku boiska.

Więcej okazji podbramkowych stworzyli gospodarze, ale dobrze spisywała się obrona Liverpoolu

O awansie do V rundy będzie decydował drugi mecz pomiędzy tymi zespołami rozegrany na Anfield Road 5 lutego.

PAP

...
Houllier: Jerzy słabszy okres ma za sobą

Menedżer Liverpoolu Gerard Houllier powiedział, że nie ma żadnych obaw co do postawy Jerzego Dudka, który zastąpi w bramce „The Reds” kontuzjowanego Chrisa Kirklanda.

Liverpool 2:2 (0:1) Arsenal
Bramki: Riise 52. Heskey 90. - Pires 8. Bergkamp 63.

Dzisiejsze spotkanie będzie 79 spotkaniem obu klubów w lidze na Anfield Road. Liverpool wygrał 45 spotkań, Arsenal triumfował 20-krotnie, 13 razy padał remis.

W ubiegłym sezonie "Kanonierzy" wygrali 2-1 (1-0) po bramkach Henry'ego i Ljungberga. Honorową bramkę dla "The Reds" zdobył Litmanen.

Składy:
Liverpool:
Dudek - Henchoz, Hyypia, Heskey, Diouf (82. Baros), Owen, Murphy (80. Diao), Gerard, Riise, Carragher, Cheyrou (69. Smicer);

Arsenal:
Seaman - Pires, Cole, Vieira, Bergkamp (86. Łużny), Lauren, Henry, Parlour, Gilberto, Cygan, Campbell;

94. min. Koniec meczu.
Nerwowa końcóka - Liverpool walczy o zwycięską bramkę.
90. min 2:2 Heskey! Dośrodkowanie z prawej strony Diao, głową Heskey pokonał Seamana!
Liverpool próbuje wyrównać, ale ataki są nieskuteczne - obrona Arsenalu rozbija je tuż przed polem karnym.
86. min. Łużny za Bergkampa.
83. min. Strzał z 30 metrów Gilberto - wspaniale wybija na róg Dudek.
82. Baros za Dioufa.
80. min. Diao za Murphy'ego
78. min. Świetne zagranie Cole'a w pole karne wybijają obrońcy.
71. min. Zagranie Bergkampa z prawej strony, strzał Henry'ego z pierwszej piłki - po raz kolejny Dudek ratuje swój zespół przed utratą bramki!
69. min. Pierwsza zmiana w meczu - Smicer zastąpił Cheyrou.
65. Zółta kartka dla Dioufa.
63. min. 1:2 - Bergkamp! Holender strzelił z linii pola karnego, piłka odbiła się od nogi Henchoza, zmieniłą kierunek lotu i wpadła obok rozpaczliwie interweniującego Dudka!
59. min. Rzut wolny z linii końcowej po faulu Vieiry na Owenie - kąśliwe dośrodkowanie wybija Seaman.
Od kilku chwil trwa walka w srodku pola.
56. min. Dośrodkowanie z wolnego Riise - Cygan wybija na rzut rożny.
54. min. Wolny z 22 metra - Henry... i fantastyczna interwencja Dudka - wyciągnięty jak struna wybił piłkę zmierzającą do bramki! Nadal remis.
52. min 1:1 - Riise! Heskey wycofał piłkę poza pole karne - strzał po ziemi Norwega w długio róg bramki Seamana
51. min. Strzał Riise z 4 metrów broni Seaman.
50. min. Dudek naciskny przez Campbella wypuścił piłke z rąk - sędzia nie zareagował - obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.
49. min. Henry mija w polu karnym kolejnych obrońców Liverpoolu - znów dobrze interweniuje Dudek.
48. min. Niesygnalizowany strzał Henry'ego tuż obok prawego słupka bramki Dudka.
46. min. Początek drugiej połowy - rozpoczyna FC Liverpool.
45. min. Koniec pierwszej połowy.
44. min. Główka Heskeya tuż obok prawego słupka Seamana.
42. min. Żółta kartka dla Cygana za niebezpieczny wślizg.
41. min. Henry z rzutu wolnego z lewej strony - bardzo daleko od bramki Dudka.
39. min. Nieprecyzyjny strzał Owena z 16 metra - bez trudu broni Seaman.
38. min. Dośrodkowanie Riise z rzutu wolnego - nikt z zawodników Liverpoolu nie doszedł do niego.
37. min. Obrona Liverpoolu gra nieporadnie - na szczęscie Pires z 20 metrów strzelił ponad bramką.
35. min. Kolejna udana interwencja Dudka - po akcji Bergkampa z prawej strony.
34. min. Strzał Vieiry broni Dudek. Wcześniej napastnicy "Kanonierów" ośmieszyli graczy "The Reds" kilkoma podaniami.
33. min. Henry mija z lewej strony Dudka, ale strzela w boczną siatkę.
32. min. Ładne podanie na 6 metr pola karnego do Gerarda, ale szybszy był Seaman.
30. min. Zamieszanie pod bramką Dudka - z linii bramkowej po strzale głową Cygana wybił Gerard.
29. min. Z lewej strony strzał Henry'ego - broni Dudek!
27. min. Popisowa gra Henry'ego (pbiegł dwóch obrońców) i Bergkampa - w końcu obrońcom udało się zatrzymać ten atak.
26. min. Strzał Gerarda zza pola karnego po odbiciu od obrońcy z łatwością łapie Seaman.
23.min. Niecelny strzał Riise.
22. min. Seaman nogami świetnie obronił strzał Owena z 11 metrów.
20. min. Nieuznany gol Henry'ego. Po rzucie rożnym piłkarz Arsenalu nieprzepisowo przepychał się na polu karnym.
19. min. Udany wślizg Henchoza powstrzymał szarżę Bergkampa z lewej strony.
18. min. Doskonałe podanie Bergkampa do Henry'ego, z którym poradziło sobie dopiero dwóch obrońców.
Arsenal świetnie rozgrywa piłkę w środku pola - piłkarze Liverpoolu nie mogą nawet dotknąć piłki.
15. min. Fatalny strzał Gerarda po krótko rozegranym rzucie rożnym.
Liverpool próbuje wyrównać, ale obroną Arsenalu gra bezbłędnie.
12. min. Henry z prawej strony mija pieknie obrońcę i z ostrego kąta strzela na bramkę Dudka - rzut rożny po interwencji polskiego bramkarza.
8. min. Pires! Gol dla Arsenalu! Bramka po błędzie obrony "The Reds"! Niepilnowany Pires na środku pola karnego dopadł do piłki, wcześniej odbił ją Dudek po strzale Henry'ego. Francuski superstrzelec był na pozycji sam na sam, Dudek świetnie interweniował.
7. min. Z lewej piłkę przejął Riise, dośrodkował Cheyrou, na polu karnym zablokowali obrońcy.
Próby ataków piłkarzy Liverpoolu na bramkę Seamana - kończa się na obrońcach Arsenalu.
3. min. Dośrodkowanie Heskeya z prawej strony, nieczysto uderzył Owen.
1. min. Rozpoczął Arsenal.

onet.pl

BRAWO JERZY

...
Dudek chwalony za występ przeciwko Arsenalowi

Jerzy Dudek, który po raz pierwszy od początku grudnia rozegrał cały mecz w barwach Liverpoolu, uchronił swój klub od porażki w środowym meczu z Arsenalem Londyn - napisano na stronie internetowej The Reds. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

"Gdyby nie Dudek Liverpool straciłby do przerwy cztery lub pięć goli i pomimo rezultatu końcowego Polak może być w pełni zadowolony z ze swojego pierwszego całego meczu po powrocie do bramki naszego zespołu" - napisano na stronie Liverpoolu.

Na początku grudnia po serii błędów w meczach ligowych i pucharowych Dudek stracił miejsce w pierwszej drużynie Liverpoolu na rzecz Chrisa Kirklanda. W niedzielę Anglik doznał kontuzji i bramkarz reprezentacji Polski został znowu numerem jeden w bramce drużyny z Anfield Road.

The Sun: Dobra nota Dudka

Piłkarze Liverpoolu doznali niespodziewanej porażki z zespołem Division One Crystal Palace 0:2 (0:0) w powtórzonym meczu czwartej rundy Pucharu Anglii. Całe spotkanie rozegrał Jerzy Dudek.

Nasz reprezentacyjny bramkarz bronił dobrze i kilka razy uchronił zespół z Anfield Road od utraty kolejnych goli.

Grę Dudka dobrze ocenili dziennikarze „The Sun”, od których nasz rodak otrzymał notę „7”. W drużynie „the Reds” wyżej oceniono tylko Diouf, który za swoją grę otrzymał „ósemkę”.

Noty „The Sun”:

Liverpool: Dudek 7, Carragher 5, Henchoz 7, Hyypia 7, Riise 6, Diouf 8, Murphy 7 (Baros 6), Hamann 7, Cheyrou 5, Owen 5, Heskey 7

Crystal Palace: Berthelin 7, Symons 7, Powell 6, Popovic 6, Butterfield 7, Mullins 7, Derry 7, Gray 8, Granville 6 (Freedman 6), Adebola 6 (Akinbiyi 6), Johnson 6 (Thomson 6).