SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Rosół czy można ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 29686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 501
Mam pytanie. Prawie co niedziele mam rosół. Zazwyczaj go nie jem ale nie raz mnie kusi. Czy jeżeli ćwicze na mase (mięśniową:D) to moge sobie pozwolić na niego ? Rosół przyrządam z kurczaka i warzyw. Czekam na odpowiedź. Z góry dzięki.
2

"Tylko Ci którzy chcą dojdą daleko"

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Rosół, czyli popularna "zupa mocy" jest jedną z bardziej popularnych zup spożywanych w większości domu, tradycyjnie co niedzielę lub nawet częściej. Pojawia się ona prawie zawsze na różnego rodzaju przyjęciach, weselach, czy obiadach świątecznych. Dla zdecydowanej większości osób jest to jednak z lepszych zup pod względem smakowym i mało kto go nie lubi. Odpowiednio przygotowany ma również bardzo ciekawe właściwości zdrowotne:

- pozytywny wpływ na układ immunologiczny,
- regeneracja stawów,
- pozytywny wpływ na jelita,
- właściwości przeciwzapalne,
- pozytywny wpływ na OUN.

Wiele zależy od tego, jak i z czego taki rosół przygotujemy. Bez wątpienia makaron jajeczny nie będzie tutaj zbyt dobrym rozwiązaniem. Jeżeli już chcesz dodać makaron, to lepszy jakościowo z pszenicy durum, pełnoziarnisty, czy żytni. Ewentualnie z ziemniakami. Warto pamiętać o tym, że nie ma znaczenia, w jakiej formie zjesz mięso z makaronem/ziemniakami. Pieczone, gotowane, duszone, smażone, w formie zupy. Jak lubisz.

Tutaj możesz poczytać o przepisie na przygotowanie zupy mocy: http://potreningu.pl/articles/5257/zupa-mocy---sklad-i-przepis



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 501
spożywam go oczywisćie z 150g makaronu 2-jajecznego :)

"Tylko Ci którzy chcą dojdą daleko"

...
Napisał(a)
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 118 Napisanych postów 21032 Wiek 42 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 208598
mozesz, nie zaluj sobie az tak bardzo
1

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19125
mozesz

"życie idioty to nie bułka z masłem"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 501
ok dzięki wielkie za odpowiedzi ;))

"Tylko Ci którzy chcą dojdą daleko"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1573
Przeciez rosol trzeba z czegos ugotowac prawda? Wiec jak gotuja u Ciebie rosolek to bierz i cyca kurczaka i masa pojdzie:D Dodam ze ja to sobie czesto gotuje rosolek wlasnie z udek i piersi.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6338
w;asmoe zajadam sie pomodorowa)

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 524 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3168
a wiecie ile rosół ma B/T/W i kcal?

Dopóki walczysz, jesteś ZWYCIĘZCĄ!!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19125
zależy z czym gotujesz rosół, jeśli brać pod uwagę sam wywar to mym zdaniem nie ma sensu liczyć kcal (no chyba, że ktos preferuje tłustą wkładkę wtedy moze być więcej "oków")

"życie idioty to nie bułka z masłem"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 524 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3168
no np rosół z kury. w i ze 200 g klusków. orientacyjnie.

Dopóki walczysz, jesteś ZWYCIĘZCĄ!!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19125
jakich klusków?? lanych czy makaron (też zależy jaki) kcal możesz znaleź w tabelach wartości odżywczych , są na forum .......... opcja "szukaj"

"życie idioty to nie bułka z masłem"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szukam diety na siłe

Następny temat

Pytanko !!!!!!!!!!!!!!!!

electro
Polecane artykuły