Po siłowni, o siłowni

Ilość wyświetleń tematu: 52601

...
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Koszykarze Dallas Mavericks odnieśli 32. zwycięstwo w 40. spotkaniu obecnego sezonu. Tym razem liderzy Midwest Diwision pokonali we własnej hali Houston Rockets 107:86.

Gospodarze szybko objęli wysokie prowadzenie. Do przerwy wygrywali już różnicą 19 punktów (59:40). Trzecią kwartę przegrali różnicą 3 punktów (23:26), by w czwartej wygrać 25:20.

Czołowym graczem Mavericks był Dirk Nowitzki, zdobywca 26 punktów. Drugim strzelcem Dallas okazał się Steve Nash – 20 punktów.

W zespole gości wyróżnił się Steve Francis, który rzucił 26 punktów i zanotował 8 zbiórek.

Najsłabszy w tym sezonie klub koszykarskiej ligi NBA, Cleveland Cavaliers - po raz pierwszy prowadzony przez nowego trenera Keitha Smarta - przegrał 94:103 z Orlando Magic.

W poniedziałek władze klubu z Cleveland zwolniły trenera Johna Lucasa. Zastąpił go na tym stanowisku jego dotychczasowy asystent - Smart. Decyzja ta zapadła po tym jak od początku sezonu Cavaliers wygrali tylko osiem spotkań, ponosząc 34 porażki.

Porażka z Magic była 35. w tym sezonie.

We wtorek najskuteczniejszym zawodnikiem Magic był Tracy McGrady, zdobywca 35 punktów. 33 z nich zapisał na swoim koncie w pierwszych trzech kwartach.

McGrady jest jednym z najlepszych strzelców w obecnych rozgrywkach, ze średnią około 30 punktów zdobywanych w meczu.

Po pierwszej kwarcie Magic prowadzili 34:19, a McGrady zdobył w tym okresie 15 punktów.

Koniec trzeciej kwarty przyniósł 21-punktowe prowadzenie gości, ale na początku ostatniej części gry zespół z Cleveland zmniejszył tę różnicę do siedmiu punktów.

Podobnie jak McGrady, 35 punktów na swoim koncie zapisał Zydrunas Ilgauskas z Cleveland, osiągając najlepszy wynik w karierze.

Wyniki:

Cavs - Magic 94:103
Mavericks - Rockets 107:86
Kings - Nets 109:102

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Ani połowy spośród Was nie znam nawet w połowie tak dobrze, jak bym pragnął.
A mniej niż połowę z Was lubię o połowę mniej, niż na to zasługujecie

KAIN&Finder Cooperation almost 100 000 read & 30 000 written posts

Pozdrawiam - Tomek

...
Kobe Bryant ojcem

Żona najskuteczniejszego koszykarza zespołu Los Angeles Lakers w tym sezonie ligi NBA, Kobe Bryanta, urodziła w Los Angeles, w nocy z niedzieli na poniedziałek, córkę - Natalię Diamante.

Przy porodzie towarzyszył żonie Vanesie koszykarz, który w niedzielę zrezygnował z popołudniowego treningu ze swoim zespołem.

Już w poniedziałek wieczorem Bryant wystąpił w meczu Lakers, którzy pokonali we własnej hali najsłabszy zespół ligi Cleveland Cavaliers 96:92. Zapisał na swoim koncie 25 punktów i 11 asyst.

W spotkaniu tym, po raz pierwszy od dłuższego czasu, więcej punktów od Bryanta zdobył inny gwiazdor "Jeziorowców" - Shaquille O'Neal (26 pkt i 15 zbiórek).

Po meczu O'Neil, który ma dwójkę dzieci, zapytany przez dziennikarzy jakich rad udzieliłby swemu klubowemu koledze powiedział: "Z dziećmi trzeba być stanowczym i konsekwentnym, nawet jeśli czasem nasze decyzje spotykają się z ich sprzeciwem czy buntem. Ale Kobe jest poważnym i twardym facetem, więc myślę, że wszystko będzie w porządku".

NBA: 10 minut Trybańskiego

Koszykarze San Antonio Spurs nieoczekiwanie przegrali we własnej hali z Memhis Grizzlies 93:98. Była to 13. zwycięstwo Grizzlies i 15. porażka San Antonio.

Na parkiecie wreszcie (po raz pierwszy od 23 grudnia) pojawił się Cezary Trybański. Polak grał przez 10 minut (dotychczas dłużej grał tylko 17 listopada - 20 minut), ale w tym czasie nie zdobył punktu. Dwa razy rzucał na kosz rywali, miał dwie zbiórki (jedną w obronie i jedną w ataku), popełnił także trzy przewinienia.

NBA: Trybański znowu grał

Koszykarze Memphis nie sprawili kolejnej niespodzianki w rozgrywkach NBA. W nocy z czwartku na piątek Grizzlies przegrali u siebie z Sacramento Kings, najlepszym zespołem Pacific Division, 98:104.

Kolejną szansę gry otrzymał Cezary Trybański. Tym razem Polak przebywał na parkiecie przez trzy minuty. W tym czasie nie udało mu się zdobyć punktu, jednak miał jedną zbiórkę w defensywie i raz zablokował rzut rywala.