Koszykarze Portland Trail Blazers - Rasheed Wallace i Damon Stoudamire przesłuchani zostali przez policję po tym, jak w samochodzie, którym podróżowali, znaleziono marihuanę. Tydzień wcześniej podobne kłopoty miał ich kolega, Qyntel Woods

تحية , كل شخص

"Aktualności" - Dział ten nazywam od 19.2.03 pustynią SFD

Pozdrawiam - Tomek

...
Philadelphia 76ers są siódmą drużyną, która zakwalifikowała się do play off ligi koszykarzy NBA. Filadelfijczycy wywalczyli awans w poniedziałek, pokonując na Florydzie, po dogrywce, Orlando Magic 118:113.

...
Koszykarze Sacramento Kings pokonali na wyjeździe Indiana Pacers 103:98 i odnieśli 53. zwycięstwo w tym sezonie ligi NBA. 26 punktów dla "Królów" zdobył Peja Stojakovic, a Chris Webber rzucił 22 pkt i odnotował 14 zbiórek.

Webber zdobył dla Sacramento sześć kolejnych punktów w ostatnich dwóch minutach meczu.

Inny gracz Kings, Scot Pollard zakończył mecz z dorobkiem 13 punktów i 16 zbiórek, a Mike Bibby zapisał na swoim koncie 17 pkt.

Koszykarze Sacramento (53 zwycięstwa i 22 porażki) potrzebują jeszcze dwóch zwycięstw, by zapewnić sobie pierwsze miejsce Pacific Division na koniec sezonu. Dadzą im to również dwie porażki drugiego zespołu w tabeli, Portland Trail Blazers (46-27).

We wtorek najlepszym zawodnikiem Pacers był Jermaine O'Neal, zdobywca 24 punktów. O jeden mniej rzucił Ron Artest, a Reggie Miller - 15. Dziesięć asyst odnotował Jamaal Tinsley.

Lepszy bilans w lidze od Sacramento mają tylko Dallas Mavericks i San Antonio Spurs, odpowiednio lider i wicelider Midwest Division.

Mavericks odnieśli we wtorek 56. zwycięstwo w sezonie, pokonując u siebie New Orleans Hornets 95:86. Najlepszy obecnie zespół w lidze przegrał dotychczas tylko 18 meczów.

Wśród koszykarzy z Dallas 30 punktów i 11 zbiórek zapisał na swoim koncie Niemiec Dirk Nowitzki, a Steve Nash zakończył spotkanie z dorobkiem 17 pkt. Mavericks brakuje tylko jednej wygranej do poprawienia rekordu klubowego w liczbie zwycięstw w sezonie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gości był Baron Davis - 18 punktów, a Jerome Moiso odnotował 12 pkt i 11 zbiórek. Hornets przegrali cztery z ostatnich pięciu spotkań.

O dwie wygrane mniej od Dallas ma zespół z San Antonio, który pokonał 118:105 Orlando Magic. Tim Duncan rzucił 20 punktów, przyczyniając się do szóstej z rzędu wygranej Spurs.

W Toronto Lenny Wilkens, trener miejscowych Raptors, wyrównał rekord NBA należący do Billa Fitcha, ponosząc 1106. porażkę w karierze. Jego podopieczni przegrali z Detroit Pistons 85:92.

Wilkens, który od 30 lat prowadzi zespoły NBA, jest też liderem wśród trenerów, którzy mają na koncie najwięcej zwycięstw w lidze - 1291.

...
55. zwycięstwo w tym sezonie ligi NBA odnieśli koszykarze San Antonio Spurs. Wiceliderzy Midwest Division pokonali na wyjeździe 105:87 przedostatni zespół tej grupy, Memphis Grizzlies

...
Washington Wizards przegrali na wyjeździe 89:91 z Atlanta Hawks w czwartkowym meczu ligi koszykarzy NBA i szanse Michaela Jordana oraz jego kolegów na awans do fazy play off zmalały.

...
Zespół Cezarego Trybańskiego Memphis Grizzlies przegrał 101:102 z Los Angeles Lakers w piątkowym meczu ligi koszykarzy NBA. Goście wygrali dzięki rzutowi Kobe Bryanta w ostatniej sekundzie.

Zwycięstwo pozwoliło triumfatorom ligi w trzech ostatnich latach awansować na szóste miejsce w tabeli Konferencji wschodniej, które dzielą z Utah Jazz z bilansem 45 zwycięstw i 31 porażek.

W spotkaniu w Memphis, w którym Cezary Trybański nie grał z powodu kontuzji, gospodarze na początku czwartej kwarty prowadzili różnicą 23 punktów. Lakers, którzy nie mają jeszcze zapewnionego awansu do play off, rzucili na szalę wszystkie siły. W ostatniej części gry zdeklasowali rywali 36:12.

Najwięcej punktów zdobyli: dla Grizzlies - Pau Gasol i Jason Williams po 18, a dla Lakers - Shaquille O'Neal 33 oraz Kobe Bryant 21. O'Neal miał jeszcze dodatkowo 19 zbiórek i jemu głównie zespół z Los Angeles zawdzięcza zwycięstwo.

Lider Konferencji wschodniej Detroit Pistons przegrał z Indianą Pacers 92:98. W połowie spotkania nic nie zapowiadało porażki. Pistons prowadzili 54:46. Jednak od początku trzeciej kwarty Pacers uzyskali przewagę i już w tej części gry odrobili straty.

Najwięcej punktów zdobyli: dla Pacers - Jermaine O'Neal 29 oraz Ron Artest i Reggie Miller po 20, a dla Pistons - Chauncey Billups 27 oraz Richard Hamilton 22.

Spotkanie Utah Jazz - New York Knicks (92:94) od pierwszej do ostatniej minuty było wyrównane. Wygrane w poszczególnych kwartach nie były większe niż różnicą trzech punktów. W dogrywce Knicks zwyciężyli 4:2. Najwięcej punktów zdobyli: dla Knicks - Allan Houston 27, Karl Thomas 20, a dla Jazz - Karl Malone 23 i Andriej Kirilenko 16.