...
Napisał(a)
tak to wiem ale z tego co obliczylem metoda podana przez Ellisa wynika ze jesli przytuje o 1kg musze dolozyc okolo 15kcal aby nadal miec taka sama nadwyzke kaloryczna a ta "zwykla" metoda wynika ze okolo 33kcal - dobrze rozumuje? jest to mozliwe?
...
Napisał(a)
nie
po prostu coś źle liczysz
w obydwu wypadkach powinny wyjść podobne wartości
ta druga jest bliższa prawdy
po prostu coś źle liczysz
w obydwu wypadkach powinny wyjść podobne wartości
ta druga jest bliższa prawdy
...
Napisał(a)
liczylem to samo dla 79 i 80 kg i po odjeciu wyszlo 15 - powaga liczylem 2 razy
...
Napisał(a)
bez aktywności fizycznej i innych czynników sam fakt posiadania 1kg wymaga 24kcal
więc coś jest nie tak
więc coś jest nie tak
...
Napisał(a)
no wlasnie a pod linkiem Ellisa wychodzi to inaczej:
-osoba wazaca 80kg:
9,99x80+ 6,25x180- 4,92x18+ 5 =799,2+ 1125- 88,56+ 5 =1840,65
3x45x9 +3(0,07x1840,65) +
3x45x7 +3x35 +
3x10x10 +3x180 +
2x180x6 +2x35 =
1215 +386,55 +945 +105 +300 +540 +2160 +70 =
5721,55
5721,55/7 = 817,364
1840,65 +817,364 =2658
2658 +400 =3058
3058 +10%z3058 = 3363
-dla osoby wazacej 79kg
9,99x79+ 6,25x180- 4,92x18+ 5 =789,2+ 1125- 88,56+ 5 =1830,65
3x45x9 +3(0,07x1830,65) +
3x45x7 +3x35 +
3x10x10 +3x180 +
2x180x6 +2x35 =
1215 +384,45 +945 +105 +300 +540 +2160 +70 =
5719,45
5719,45/7 = 817,064
1830,65 +817,064 =2647
2647 +400 =3047
3047 +10%z3047 = 3351
3363 -3351 =12
moze ktos rzucic okiem??? mi wychodzi cos takiego i wychodzi ze 1 kg to 12kcal a powinno byc 24(bez aktywnosci fizycznej) wiec czy ja cos zle obliczam czy jak???
Zmieniony przez - BDN w dniu 2008-12-23 07:58:48
-osoba wazaca 80kg:
9,99x80+ 6,25x180- 4,92x18+ 5 =799,2+ 1125- 88,56+ 5 =1840,65
3x45x9 +3(0,07x1840,65) +
3x45x7 +3x35 +
3x10x10 +3x180 +
2x180x6 +2x35 =
1215 +386,55 +945 +105 +300 +540 +2160 +70 =
5721,55
5721,55/7 = 817,364
1840,65 +817,364 =2658
2658 +400 =3058
3058 +10%z3058 = 3363
-dla osoby wazacej 79kg
9,99x79+ 6,25x180- 4,92x18+ 5 =789,2+ 1125- 88,56+ 5 =1830,65
3x45x9 +3(0,07x1830,65) +
3x45x7 +3x35 +
3x10x10 +3x180 +
2x180x6 +2x35 =
1215 +384,45 +945 +105 +300 +540 +2160 +70 =
5719,45
5719,45/7 = 817,064
1830,65 +817,064 =2647
2647 +400 =3047
3047 +10%z3047 = 3351
3363 -3351 =12
moze ktos rzucic okiem??? mi wychodzi cos takiego i wychodzi ze 1 kg to 12kcal a powinno byc 24(bez aktywnosci fizycznej) wiec czy ja cos zle obliczam czy jak???
Zmieniony przez - BDN w dniu 2008-12-23 07:58:48
...
Napisał(a)
moglby ktos mi pomoc??? bo nie wiem czy obliczam cos zle czy jak a chcialbym zeby moja dieta byla w 100% dopieszczona
...
Napisał(a)
albo moze ktos mi pomoze z tym co mam wpisac pod tym linkiem - exrx.net/Calculators/CalRequire.html skoro moj rozklad tygodnia przedstawia sie tak - w ciagu tygodnia 4 razy w tygodniu trenuje na silowni (trening zajmuje mi godzine) spie 6-7 godzin w szkole jestem 7 godzin potem w domu sie ucze no albo ide na silke WF mam w szkole we wtorki srody i piatki (po 45minut) i w soboty i niedziele mam taka jakby robote tzn rozladowywanie towaru i taka ciezsza praca zajmuje godzine a 2 godziny to taka lekka praca
Zmieniony przez - BDN w dniu 2008-12-25 11:57:45
Zmieniony przez - BDN w dniu 2008-12-25 11:57:45
Polecane artykuły