Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 5792

...
Szacuny 1 Napisanych postów 116 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24401
Wielki szacunek dla Pana Furmanka !!! I wielkie podziękowania dla niego ćwiczyłem u niego na siłowni i naprawdę ciężary które podnosi robią wrażenie mimmo swojego wieku nie odpuszcza wielki zawodnik i wielki szacunek dla niego !!!!!!!!!!!!!!!!
...
gregorterm Moderator
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812

Nasi na Mistzrzostwach Europy Masters w Zlinie/Czechy. Foto-Mentel

gregorterm

...

Tuż przed startem od lewej A.Kaliński,Grzegorz Leski i H.Hintzke.

gregorterm

...

Jerzy Furmanek w trzecim podejściu do ciężaru 277,5kg.

gregorterm

...

Grzegorz leski i najstarszy nasz zawodnik Mirosław Orłowski.

gregorterm

...

Jedyna nasza reprezentantka Barbara Pawlik.

gregorterm

...
POLSKA REPREZENTANCJA W KATEGORII MASTERS (50-59lat) NAJLEPSZA
W EUROPIE

W Czeskim Zlinie w dniach 23 do 25 października 2008r.odbyły się XI Mistrzostwa Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach udział wzięło ponad 180 zawodniczek i zawodników w tym piętnastoosobowa reprezentacja Polski odnosząc duży sukces zdobywając siedem medali. Jedyna z naszych reprezentantek Barbara Pawlik Pover Kuźnik Chorzów wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w grupie wiekowej (40-49 lat) zwyciężając pewnie w kat.wag.+ 90,0kg. zaliczając 120,0kg.W trzecim podejściu 125,0kg.niestety nie zostało zaliczone, zbyt długie trzymanie naszej zawodniczki przez sędzinę z sztangą na klatce. W grupie weteranów (40-49 lat) mieliśmy tylko dwóch, ale jednych z najlepszych naszych reprezentantów. W kat.wag.110,0kg.mieliśmy aktualnego Vice-Mistrz Świata i Mistrz Europy wśród seniorów Krzysztofa Bożyczkę TKKF Azory Kraków, który zdeklasował swoich rywali zaliczając już w pierwszym podejściu 265,0kg. Drugie podejście do 270,0kg. i trzecie do 275,0kg. niestety nie zalicza z powodu małych błędów technicznych, wyprzedzając srebrnego i brązowego medalistę, aż o 20,0kg.Z Krzysztofem próbował nawiązać jeszcze walkę Ukrainiec Pavlo Magylnyka, który dwa podejścia do 265,0 i trzecie do 275,0 niestety spalił ponieważ ciężary były za duże i Ukrainiec miał wielkie kłopoty z wyciśnięciem. Drugi z naszych reprezentantów Mariusz Hadrysiak z Kostrzynia także nie dał szans swoim rywali i obronił tytuł Mistrza Europy sprzed roku w kat.wag.125,0kg. z wynikiem 290,0kg.zaliczonym w trzecim podejściu poprawiając Rekord Europy Bułgara Olega Guseva o 2,5kg. Mariusz wyprzedził srebrnego medalistę Węgra Janosa Cierna aż o 32,5kg.W tej grupie wiekowej nasi zawodnicy okazali się także najlepsi w kat.open. Wygrał Mariusz Hadrysiak uzyskując 168,9pkt. a Krzysztof Bożyczko był drugi 156,6pkt.W grupie weteranów (50-59 lat) wystąpiliśmy w pełnym dziesięcioosobowym składzie. Jako pierwszy zaprezentował się w najlżejszej kat.wag.56,0kg. Leszek Waśniewski Wisła Puławy broniący tytułu Vice-Mistrzostwo Europy potwierdził swoja przynależność do czołowych zawodników Europy w tej kategorii wiekowej i obronił tytuł Vice- Mistrza z wynikiem 90,0kg. Antoni Kaliński z Kutna aktualny Mistrz Świata weteranów, ale w kat.wag.56,0kg. tym razem zdobył tytuł Mistrza Europy w kat.wag.60,0kg.zaliczając 117,5kg. Debiutujący w zawodach międzynarodowych Henryk Hintzke Bliza Władysławowo startujący w kat.wag.67,5kg. walczył bardzo dzielnie zaliczając wszystkie trzy podejścia i uzyskał ostatecznie 147,5 kg. ustanawiając nowy Rekord Polski w tej grupie wiekowej lepszy o 1,5kg.od wyniku jaki uzyskał podczas Pucharu Polski w Zwierzyńcu. Należy dodać, że brązowy medal przegrał wagą ciała o 10,0dkg. a srebrny o 20,0dkg.. W kat.wag. 75,0kg. Grzegorz Leski Terminatus Dąbrowa Górnicza niestety zajął miejsce czwarte mimo ustanowienia nowego rekordu życiowego lepszego o 5,0kg. uzyskując ostatecznie 155,0kg. Trzeci podejście do 160,0kg nie zostało zaliczone stosunkiem głosów 2 do 1. Do brązowego medalu zabrakło 7,5kg. Roman Chrzanowski TKKF Azory Kraków zaliczając tylko jedno podejście do 170,0kg.zajął piąte miejsce natomiast Mirosław Fugiel TKKF Śródmieście Legnica zaczął zbyt wysoko od 185,0kg, tyle co uzyskał na Pucharze Polski i następne podejścia do 190,0 i 195,0kg.niesety miał nieudane i nie został sklasyfikowany. Obaj zawodnicy wystąpili w kat.wag.90,0kg. Bardzo dobry start zaliczył Wiesław Grabowski Flota Gdynia zdobywając tytuł Mistrza Europy w kat.wag.100,0kg. Zaliczył w pierwszym podejściu 225,0kg. w drugim 235,0kg i w trzecim podejściu poprosił na sztangę 245,0kg. czyli o 2,5kg więcej od Rekordu Europy, który należy także do naszego zawodnika Marka Markwata z Herkulesa Warszawa, ale ciężar nie został podniesiony. Jerzy Furmanek Pover Kuźnik Chorzów w przeszłości jeden z najlepszych naszych kulturystów, zdobywca Pucharu Polski w wyciskaniu leżąc potwierdził, że należy do ścisłej czołówki światowych wyciskaczy i także wywalczył tytuł Mistrza Europy zaliczając 270,0kg. poprawił rekord Europy weteranów II gr. Freda Jahnke z Francji aż o 15,0kg. W pierwszym podejściu nie zaliczył 260,0kg. zbyt mały ciężar i sztang nie doszła do klatki. W trzecim podejściu zadysponował na sztangę 277,5kg., ale podejście nie zostało zaliczone. Drugiego zawodnika w tej kategorii wyprzedził aż o 50,0kg. Ostatni z naszych reprezentantów w tej grupie wiekowej Piotr Pawlik Pover Kuźnik Chorzów jeden z najstarszych stażem zawodników wystartował w kat.wag. powyżej 125,0kg.gdzie był jednym z faworytów do złota i tu zaczęły się małe problemy. Pierwsze podejście Piotra do 200,0kg. zostało zaliczone, ale kolejne po interwencji jurii niestety sędziowie musieli nie zaliczać z powodu nie do prostu w stawach łokciowych brak certyfikatu i nasz zawodnik zajął czwarte miejsce a mógł nawet wywalczyć złoto. Drużynowo w grupie II (50-59lat) wywalczyliśmy tytuł drużynowego Mistrza Europy zdobywając 59pkt.a w klasyfikacji na najlepszego zawodnika według Wilks’a wygrał Jerzy Furmanek 160,9pkt. a Wojciech Grabowski był trzeci 143,5pkt.W III gr. weteranów mieliśmy dwóch zawodników Janka Pająka z TKKF Śródmieście Legnica, który w kat.wag.90,0kg. zaliczając 137,5kg. zajął ostatecznie czwarte miejsce oraz Mirosława Orłowskiego z klubu Obra Kościan w kat.wag.100,0kg. Mirek zaliczył w pierwszym podejściu 165,0kg i poprosił w drugim podejściu na sztangę 170,0kg i niestety podejście nie zostało zaliczone podobnie jak i w trzecim podejściu i zajął ostatecznie czwarte miejsce a szkoda bo do srebrnego medalu wystarczyło zaliczyć 167,5kg. Mirek już zaliczał na zgrupowaniach ciężary w granicach 180,0kg.i 185,0kg.ale tego dnia był w słabszej formie prawdopodobnie zmęczenie po dość długiej jeździe samochodem. Wielkie brawa dla wszystkich startujących weteranów za godne reprezentowanie naszego kraju.

Grzegorz Leski

gregorterm

...
Szacuny 26 Napisanych postów 3554 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49349
świetne wyniki nie jeden senior by się takich nie powstydził gratulacje dla wszystkich

- Panie doktorze nie pale, nie pije, nie cpam, nie koksuje, jak dlugo bede zyl?
- a Po co ?

...
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 528
Gratulacje dla weteranów za mistrzowski start.Wielkie gratulacje dla Jurka Furmanka za powrót do grona Rekordzistów Świata