PE: Szymon Ziółkowski z minimum olimpijskim
Mistrz olimpijski z Sydney Szymon Ziółkowski wygrał konkurs rzutu młotem podczas odbywających się w Annecy zawodów o Puchar Europy. Wynik 79,26 m jest najlepszym tegorocznym rezultatem naszego zawodnika i zapewnia Ziółkowskiemu prawo startu na igrzyskach w Pekinie.
Minimum olimpijskie wynosi 78,59.
W Annecy Ziółkowski wyprzedził Włocha Nicolę Vizzoniego (77,32) i Niemca Markusa Essera (75,07), odnosząc piąte z rzędu zwycięstwo w Pucharze Europy.
Drugie miejsce w biegu na 400 m przez płotki zajęła Anna Jesień. Trzecia zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw świata, mająca już olimpijską kwalifikację, uzyskała czas 54,81. Wygrała Ukrainka Anastazja Rabczeniuk (54,64 - najlepszy w tym roku wynik w Europie).
Wyniki:
kobiety
100 m
1. Julia Niestierenko (Białoruś) 11,17
2. Emma Ania (W.Brytania) 11,22
3. Jewgienia Poliakowa (Rosja) 11,26
4. Anita Pistone (Włochy) 11,27
5. Carima Louami (Francja) 11,31
6. Natalia Pohrebniak (Ukraina) 11,35
7. Daria Korczyńska (Polska) 11,39
8. Verena Sailer (Niemcy) 11,44
800 m kobiet
1. Jenny Meadows (W.Brytania) 2.01,20
2. Elodie Guegan (Francja) 2.01,65
3. Anna Rostkowska (Polska) 2.01,82
4. Olga Kotliarowa (Rosja) 2.02,21
5. Olha Jekimienko (Ukraina) 2.03,58
6. Tatiana Suprun (Bialoruś) 2.04,47
7. Monika Gradzki (Niemcy) 2.08,79
Elisa Piccione Cusma (Włochy) nie ukończyła
3000 m
1. Lidia Chojecka (Polska) 9.03,49
2. Helen Clitheroe (W.Brytania) 9.04,38
3. Julie Coulaud (Francja) 9.04,39
4. Olga Komiagina (Rosja) 9.05,76
5. Volha Minina (Białoruś) 9.27,61
6. Tatiana Mieziencewa (Ukraina) 9.32,60
7. Julia Hiller (Niemcy) 9.42,90
8. Valentina Costanza (Włochy) 9.44,06
400 m ppł.
1. Anastasija Rabczeniuk (Ukraina) 54,64
2. Anna Jesień (Polska) 54,81
3. Jonna Tilgner (Niemcy) 56,15
4. Jekaterina Bikert (Rosja) 56,18
5. Benedetta Ceccarelli (Włochy) 56,31
6. Dora Jemaa (Francja) 56,91
7. Tasha Danvers (W.Brytania) 57,06
8. Nastazja Bułdakowa (Białoruś) 57,80
4x100 m
1. Rosja 42,80
2. W.Brytania 42,95
3. Włochy 43,04 rekord kraju
4. Ukraina 43,40
5. Niemcy 43,52
6. Polska 43,53
(Ewelina Klocek, Daria Korczyńska, Dorota Jędrusińska,
Marta Jeschke)
7. Białoruś 43,79
Francja zdyskwalifikowana
tyczka
1. Julia Gołubczykowa (Rosja) 4,73
2. Anna Rogowska (Polska) 4,66
3. Silke Spiegelburg (Niemcy) 4,59
4. Natalia Kuszcz (Ukraina) 4,52
5. Arianna Farfalletti (Włochy) 4,05
6. Alixe Auvray (Francja) 3,90
7. Louise Butterworth (W.Brytania) 3,90
8. Julia Taratinawa (Białoruś) 3,75
trójskok
1. Olha Saładucha (Ukraina) 14,73
2. Teresa Nzola (Francja) 14,51
3. Magdelin Martinez (Włochy) 14,28
4. Anastasija Taranowa (Rosja) 14,25
5. Natalia Safronawa (Białoruś) 14,16
6. Katja Demut (Niemcy) 13,40
7. Małgorzata Trybańska (Polska) 13,39
8. Nony Mordi (W.Brytania) 13,36
dysk
1. Swietłana Sajkina (Rosja) 62,56
2. Natalia Siemienowa (Ukraina) 62,25
3. Joanna Wiśniewska (Polska) 59,01
4. Melina Robert-Michon (Francja) 58,97
5. Nadine Mueller (Niemcy) 57,85
6. Hanna Mazgunowa (Białoruś) 57,47
7. Philippa Roles (W.Brytania) 56,36
8. Laura Bordignon (Włochy) 55,88
oszczep
1. Natalia Szymczuk (Białoruś) 63,24 rekord kraju
2. Maria Abakumowa (Rosja) 61,78
3. Zahra Bani (Włochy) 58,13
4. Goldie Sayers (W.Brytania) 57,76
5. Christina Obergfoell (Niemcy) 57,07
6. Nadia Vigliano (Francja) 55,66
7. Urszula Jasińska (Polska) 55,45
8. Marharyta Dorożon (Ukraina) 50,57
mężczyźni
100 m (wiatr -1,8 m/s)
1. Tyrone Edgar (W.Brytania) 10,20
2. Martial Mbandjock (Francja) 10,25
3. Tobias Unger (Niemcy) 10,37
4. David Angel Rodriguez (Hiszpania) 10,38
5. Simone Collio (Włochy) 10,45
6. Łukasz Chyła (Polska) 10,50
7. Panayiotis Sarris (Grecja) 10,58
8. Roman Smirnow (Rosja) 10,61
1500 m
1. Mehdi Baala (Francja) 3.40,55
2. Arturo Casado (Hiszpania) 3.40,70
3. Carsten Schlangen (Niemcy) 3.41,75
4. Tom Lancashire (W.Brytania) 3.42,11
5. Bartosz Nowicki (Polska) 3.43,00
6. Aleksiej Popow (Rosja) 3.44,57
7. Christian Obrist (Włochy) 3.47,13
8. Panayiotis Ikonomou (Grecja) 3.52,22
5000 m
1. Mohamed Farah (W.Brytania) 13.44,07
2. Carles Castillejo (Hiszpania) 13.57,37
3. Daniele Meucci (Włochy) 14.03,04
4. Zelalem Martel (Niemcy) 14.12,14
5. Adonios Papadonis (Grecja) 14.13,16
6. Marcin Chabowski (Polska) 14.17,45
7. Hassan Hirt (Francja) 14.19,81
8. Stepan Kisieliow (Rosja) 14.25,77
400 m ppł.
1. Periklis Iakovakis (Grecja) 49,15
2. Marek Plawgo (Polska) 49,44
3. Salah Ghaidi (Francja) 49,64
4. Aleksandr Dieriewiagin (Rosja) 49,80
5. Dale Garland (W.Brytania) 50,65
6. Nicola Cascella (Włochy) 50,81
7. Stephan Stoll (Niemcy) 51,39
8. Diego Cabello (Hiszpania) 51,75
4x100 m
1. W. Brytania 38,48
2. Polska 38,61
(Dariusz Kuć, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński, Kamil Masztak)
3. Włochy 38,73
4. Francja 38,78
5. Rosja 39,40
6. Hiszpania 40,17
7. Grecja 40,38
Niemcy dyskwalifikacja
wzwyż
1. Andriej Silnow (Rosja) 2,32
2. Andrea Bettinelli (Włochy) 2,30
3. Javier Bermejo (Hiszpania) 2,24
4. Mustapha Raifak (Francja) 2,24
5. Samson Oni (W.Brytania) 2,20
6. Raul Spank (Niemcy) 2,15
7. Grzegorz Sposób (Polska) 2,15
8. Konstadinos Baniotis (Grecja) 2,15
w dal
1. Louis Tsatoumas (Grecja) 8,17
2. Marcin Starzak (Polska) 8,09
3. Nils Winter (Niemcy) 8,05
4. Chris Tomlinson (W.Brytania) 7,89
5. Kafetien Gomis (Francja) 7,76
6. Ferdinando Iucolano (Włochy) 7,69
7. Dmitrij Płotnikow (Rosja) 7,65
8. Jonathan Martinez (Hiszpania) 7,05
młot
1. Szymon Ziółkowski (Polska) 79,26
2. Nicola Vizzoni (Włochy) 77,32
3. Markus Esser (Niemcy) 75,07
4. Alexandros Papadimitriou (Grecja) 74,40
5. Frederic Pouzy (Francja) 72,18
6. Aleksiej Zagornyj (Rosja) 71,76
7. Mike Floyd (W.Brytania) 67,86
8. Javier Cienfuegos (Hiszpania) 65,11