...
sprinterek Rafał S.
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Fenomenalny Bolt! Fenomenalny rekord świata!

Usain Bolt został mistrzem olimpijskim w biegu 200 m. Jamajczyk w finale poprawił o 0,02 s 12-letni rekord świata Michaela Johnsona, który od dziś wynosi 19,30 s.
Bolt w finale wszystkich rywali pozostawił daleko w tyle.

Wicemistrzem olimpijskim został Churandy Martina z Antyli Holenderskich - 19,82 s, zaś brązowy medal wywalczył Amerykanin Wallace Spearmon - 19,95 s.

moderator sprinterek

...
Skolimowska: startowałam na własną prośbę

Kamila Skolimowska (Skra Warszawa), z uwagi na problemy zdrowotne, nie powinna była rzucać młotem w finale olimpijskiego konkursu. Wystartowała jednak na własne życzenie. Niestety, przegrała z samą sobą, paląc wszystkie trzy próby.
Złota medalistka igrzysk z Sydney (2000) wysoko oceniła starania lekarza ekipy. - Doktor Robert Śmigielski na głowie stawał, by mi pomóc. Zastrzyki po części skutkowały, jednak poniesionych wcześniej, na treningach, strat nie dało się odrobić. Ostatnio zamiast wykonywać kilkanaście rzutów, ograniczałam do trzech, czterech. Wiedziałam, że to może się skończyć tak, jak się skończyło, ale dopóki chodzę, nie lubię poddawać się. Wystartowałam na własną prośbę i przegrałam z samą sobą - powiedziała Skolimowska.

Zawodniczka od miesiąca borykała się z dolegliwościami biodra oraz przepukliną w okolicach pachwiny. Od tygodnia była na antybiotykach. Nie przyjęła sugestii wycofania się z konkursu. Co zatem dalej? "Bez operacji chyba nie obejdzie się" - dodała, chwaląc występ Anity Włodarczyk (AZS AWF Poznań), która uplasowała się na szóstej pozycji z wynikiem 71,56 m. - Z miejsca jestem zadowolona, ale nie z rezultatu. Dzisiaj, nie wiedzieć czemu, źle funkcjonowały moje nogi - oceniła urodzona w Rawiczu 23-letnia lekkoatletka. Jej trenerem jest Czesław Cybulski, który Szymona Ziółkowskiego doprowadził do złotego medalu olimpijskiego w Sydney.

Włodarczyk przyznała, że w Pekinie znacznie wzbogaciła swe doświadczenie. Wierzy, że "przyjdzie na mnie czas, przyjdzie dzień, że świat jeszcze o mnie usłyszy. Zrobię wszystko, by stało się to za cztery lata w Londynie".

...
Jamajki znów lepsze od Amerykanek

Veronica Campbell-Brown z Jamajki obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej w biegu na 200 metrów podczas igrzysk w Pekinie.
W finale tej konkurencji uzyskała ona znakomity czas 21,74, o 0,4 s. gorszy od rekordu świata. Srebrny medal wywalczyła dwukrotna mistrzyni świata Amerykanka Allyson Felix - 21,93, a brązowy inna Jamajka Kerron Stewart - 22,00.

...
Sensacja: Amerykanie zgubili pałeczkę, Polacy - też

W finale męskich sztafet 4x100 m zabraknie Amerykanów, którzy zdobywali medale nieprzerwanie od 1988 roku. Zawodnicy USA w pierwszym biegu półfinałowym zgubili pałeczkę na czwartej zmianie.
W tym samym biegu przygoda ta przytrafiła się Polakom - i to już na pierwszej zmianie.