Szacuny
0
Napisanych postów
5
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
5
W tym roku skończę 17 lat, mam obecnie 1.79 wzrostu i chciałbym urosnąć jeszcze kilka centymetrów, minimum 1.85 , od 2 lat w ogóle prawie nie urosłem, może góra 3 cm... Są jakieś tabletki na wzrost albo ćwiczenia?
Dlaczego tak mi zależy? - Uprawiam sport, siatkówkę - gram na pozycji libero, niby wzrost nie potrzebny ale 185 cm to już coś, proszę o porady...
Szacuny
25
Napisanych postów
10815
Wiek
38 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
59541
mezczyzna z reguly rosnie do 18 roku zycia, jednak jest to cecha indywidualna. Skoro jednak piszesz ze juz nie rosniesz to watpie zebys urosl znaczaco i nic juz z tym nie zrobic, tzn niby sa jakies hormony itd itp ale nie stac Cie na to
Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Mężczyna rośnie do 21 roku życia. Są znane przypadki, jak np. Mariusza Wlazłego, który w wieku 23 lat urosnął 3cm. Co do tabletek... Są hormony ale podaje się je bardzo niskim osobom w okresie dojrzewania. Fakt, że 185cm to już "coś" ale jeżeli jesteś dobry to wzrost nie jest ważny(ofc dla libero). Co do ćwiczeń... Raczej takowe nie istnieją ale koszykarz z NBA(nie pamiętam kto) mówił, że w wieku 18 lat przed snem trenował(pobudzał organizm ćwiczeniami). Miało to na celu pobudzić przysadkę do aktywniejszego produkowania hormonu wzrostu podczas snu(podczas snu rośnie się najwięcej). Pozdrawiam!
Zmieniony przez - tit_num w dniu 2008-06-16 11:50:14
Zmieniony przez - tit_num w dniu 2008-06-16 11:50:42
Szacuny
2
Napisanych postów
52
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
523
unders moim zdaniem na pozycji liber im niższy jestes tym bardziej "ruchliwy" szybszy sprawniejszy, a wazniejsza od wzrostu jest technika, sam gram na rozegraniu i wiem ze bez dobrego przyjecia to ni hu hu (takze sciana sciana i jeszcze raz sciana)