SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

STADION LEKKOATLETYCZNY W POLSCE

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36223

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15083


Stadion w Zamościu.

Inicjatorem budowy w Zamościu ośrodka sportowego był powstały w roku 1933 Komitet Budowy Pływalni i Stadionu w Zamościu. Już rok później, w 1934 roku, do użytku została oddana pływalnia. W roku 1935 rozpoczęto budowę tzw. Parku Sportowego ze stadionem sportowym. W okresie powojennym nastąpiła znacząca rozbudowa ośrodka. Przedudowano płytę i bieżnię dawnego stadionu, zbudowano boisko treningowe do piłki nożnej i zespół boisk do gier małych. W latach 1967-1971 wziesiono za sumę 8 milionów złotych nowoczesną na ówczesne czasy halę sportową według projektu Wojciecha Zabłockiego, która w roku 2006 przeszła gruntowny remont.

W latach 2007-2012 Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Urzędem Miejskim w Zamościu planuje kompleksowo zmodernizować stadion. W planach jest m.in. przebudowa nieremontowanej części trybun, remont zaplecza sanitarnego, nagłośnienia, pokojów dla sprawozdawców, obserwatorów oraz instalacja sztucznego oświetelnia. Inwestycje mają być współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15083


Stadion Stali Mielec.

Pierwsza część stadionu (główne boisko do piłki nożnej) została oddana w listopadzie 1953. Inauguracyjnym meczem było spotkanie towarzyskie z II-ligową Garbarnią Kraków (1:1) podczas uroczystości związanych z otwarciem stadionu. W kolejnym roku do użytku oddano już cały obiekt z 2 trybunami ziemnymi na 7 tys. widzów. Oprócz boiska powstały także bieżnia okólna, skocznie i inne urządzenia do lekkoatletyki, dwa boiska treningowe, boiska do siatkówki i koszykówki oraz korty tenisowe.

W latach 1972-1976 stadion został przebudowany i powstały nowoczesne dwupoziomowe trybuny na 30 tys. widzów (jak się później okazało na meczach z Realem Madryt, Hamburgerem SV oraz KSC Lokeren było 40 tys. kibiców).

W 1979-1980 wykonano sztuczne oświetlenie stadionu głównego. Posiadało ono wtedy największą moc w kraju - 1800 lx. Pierwszy mecz przy światłach odbył się 29 października 1980 i był to pierwszoligowy pojedynek Stal Mielec - ŁKS Łódź (3:0).

Z powodu zmiany ustroju w Polsce, a co za tym idzie powolnego upadku WSK-Mielec, działalność Stali powoli zaczęła się kurczyć. Prywatni sponsorzy nie byli w stanie zapewnić wystarczających środków. Z powodu braku pieniędzy rozwój stadionu oraz okolicznych obiektów sportowych zatrzymał się. Od 22 lutego 1990 na wschodniej części stadionu funkcjonuje bazar w czwartki i soboty.

W wyniku dużych kłopotów finansowych FKS Stal Mielec został rozwiązany w 1997, a w miejscu jego sekcji powstały niezależne kluby. Stadion jest aktualnie wykorzystywany przez kluby KS FKS Stal Mielec oraz LKS Mielec.

W wyniku przebudowy pojemność stadionu ma zostać zmniejszona z 30 tysięcy do 12 tysięcy. Górne trybune mają zostać zburzone, dolne natomiast zmodyfikowane i zadaszone. Powstać mają nowa, zadaszona trybuna w miejscu mostku, nowa bieżnia oraz podgrzewana płyta boiska. Odnowione mają być też maszty oświetleniowe. Koszt remontu szacowany jest na 20 milionów PLN. Projekt ma być gotowy do końca 2008 roku, prace budowlane mają rozpocząć się w 2009 roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15083


Stadion Miejski w Jastrzębiu-Zdroju

Stadion Miejski w Jastrzębiu-Zdroju może pomieścić nawet do 20 000 osób, choć miejsc siedzących na tym obiekcie jest około 7000. Jest okryty płytą trawiastą. Posiada rozbudowane zaplecze z salą gimnastyczną, siłownią oraz sauną. Jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych obiektów sportowych w Jastrzębiu-Zdroju. Na stadionie rozgrywane są mecze GKS Jastrzębie, Szkółki Piłkarskiej MOSiR, mecze baseballowe oraz zawody lekkoatletyczne. Oprócz tego organizowane są festyny, występy artystów (Tatiana Okupnik z zespołem Blue Café, Ewelina Flinta, Kazik, Kombii, Mandaryna itp.). Budynek należy do MOSiR Jastrzębie, a znajduje się przy ul. Harcerskiej 14b. Obiekt jest monitorowany. W 2007 roku przeszedł modernizację, która zapewaniła mu licencję na odbywanie meczów na poziomie II ligi. W pobliżu działa Hala Sportowa Omega oraz Hotel "Omega".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15083


Stadion Górnika Zabrze

Został otwarty 2 września 1934 jako Adolf Hitler Kampfbahn (Stadion im. Adolfa Hitlera) w Hindenburgu (dawna nazwa Zabrza), a oficjalna jego nazwa nie została zmieniona aż do momentu przyjęcia imienia znakomitego piłkarza. Obecny patron został wybrany 9 czerwca 2005, kiedy to na cześć słynnego gracza Górnika Zabrze nazwano go Stadionem im. Ernesta Pohla[1]. Pierwsze ważne zawody rozegrano na stadionie 24 marca 1935 podczas meczu reprezentacji niemieckiej i polskiej części Śląska (patrz zdjęcie). Na widowni wówczas zasiadło około 7 000 widzów. W 1945 roku Zabrze przyłączono do Polski, na stadionie stacjonowały radzieckie wojska niszcząc jego murawę. Stadion pozostał własnością miasta, która wkrótce wydzierżawiła go nowo powstałemu KS Zabrze. Pod koniec lat 50. stadion rozbudowano. Mieścił on wtedy około 35 000 widzów. Na przełomie lat 60. i 70. XX wieku zainstalowano sztuczne oświetlenie. Jesienią 1988 oddano do użytku dużą tablicę świetlną. 17 października 1984 po raz pierwszy na stadionie gościła reprezentacja Polski podczas meczu Polska-Grecja w eliminacjach MŚ. W 1995 roku po śmierci Ernesta Pohla, pojawiła się propozycja nazwania stadionu jego imieniem. Pomysł ten zrealizowany został 10 lat później, 9 czerwca 2005 roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
ooo stadion Zamość... Naprawde fajne miejsce, zawsze wojewódzkie są w Lubelskim na tym stadionie... Mistrzostwa województwa LZS są w ten czwartek, zyczcie mi szczęścia ^^ w tamtym roku tylko z 4x400 medal przywiozłem ale w tym roku powalcze o indywidualny ^^

ktos z Lubelskiego moze sie wybiera ?

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
"Stadion im. Krzyszkowiaka fantastyczny, piękny, funkcjonalny"

Fantastyczny, piękny, funkcjonalny - taką opinię wyrazili we wtorek delegaci Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) o stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Na tym to obiekcie odbędą się w lipcu mistrzostwa świata juniorów.
"Jesteśmy pod dużym wrażeniem. Od naszego ostatniego pobytu nastąpił ogromny postęp. Wyrósł piękny i nowoczesny stadion. Jesteśmy przekonani, że wszystko zostanie zrealizowane w terminie" - powiedział dziennikarzom przewodniczący delegacji, wiceprezydent IAAF Siergiej Bubka.

Zadowolona z przebudowy bydgoskiego obiektu była też prezes PZLA Irena Szewińska. "Cieszę się, że będziemy mieli najpiękniejszy stadion w Polsce".
Bubka (rekordzista świata w skoku o tyczce) chwalił doskonałą współpracę pomiędzy IAAF i komitetem organizacyjnym mistrzostw. Podkreślił także, że dobrze przebiegają przygotowania do lipcowej imprezy.

Przyznał, że pewnym problemem do rozwiązania jest jeszcze transport zawodników - przyloty do Bydgoszczy oraz przemieszczanie się pomiędzy hotelami, stadionem i boiskiem treningowym w Białych- Błotach k. Bydgoszczy (11 km od stadionu).

Prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz zapewnił, że dołoży starań, aby te sprawy zostały załatwione. Poinformował, że w poniedziałek jest umówiony z prezesem LOT w sprawie zwiększenia rejsów samolotów do Bydgoszczy w okresie mistrzostw.

Dyrektor departamentu zawodów IAAF Paul Hardy wyraził nadzieję, że dopiszą kibice, zarówno z Bydgoszczy, jak i innych rejonów Polski.

"Kibice będą mieli okazję zobaczyć zmagania zawodników, z których część wystąpi w pekińskich igrzyskach, a na pewno wielu weźmie udział w olimpiadzie w Londynie. W czasie mistrzostw do Bydgoszczy przybędą m.in. Alberto Juantorena, Wilson Kipketer, Morris Green" - poinformował Hardy.

Delegaci IAAF sprawdzali stan przygotowań do lipcowej imprezy (8- 13 lipca) pod względem organizacyjnym, technicznym i logistycznym. Wizytowali nie tylko stadion, ale i hotele oraz budowany stadion treningowy w Białych-Błotach k. Bydgoszczy, który ma być gotowy na dwa tygodnie przez MŚJ.

żródło: http://sport.onet.pl/0,1248733,1748276,,stadion_im_krzyszkowiaka_fantastyczny__piekny__funkcjonalny,wiadomosc.html 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15083


AWF Kraków stadion przy al. Jana Pawła II

Stadion posiada torową bieżnię o sztucznej nawierzchni typu Mondo (klasa światowa).
Powierzchnia sztuczna typu Mondo - 6 384 m2.
Powierzchnia trawiasta - 9 230 m2

Stadion wyposażony w sprzęt lekkoatletyczny firm: Berg, Polanik, Simab sport (klasa światowa).
Stadion posiada: dwie dwustronne skocznie do skoku w dal i do trójskoku, dwa przciwległe rozbiegi do rzutu oszczepem, rów z wodą usytuowany wewnątrz bieżni, dwa rozbiegi do skoku o tyczce. Stadion wyposażony jest w zaplecze szatniowo sanitarne.

W chwili obecnej trwa modernizacja stadionu.Termin zakończenia remontu przewidziany jest na sierpień 2008 roku.

źródło: http://obiekty.awf.krakow.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=32&Itemid=49

Zmieniony przez - Riobson w dniu 2008-05-14 15:52:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15083


Stadion Dziesięciolecia


Stadion Dziesięciolecia (pełna nazwa Stadion Dziesięciolecia Manifestu Lipcowego, oficjalny skrót Stadion X-lecia) - zdewastowany wielofunkcyjny stadion sportowy (piłkarski i lekkoatletyczny) w Warszawie, zlokalizowany na prawym brzegu Wisły, na Kamionku (główne wejście znajduje się od strony Ronda Waszyngtona), stanowiący własność Skarbu Państwa (w zarządzie Centralnego Ośrodka Sportu), od 1989 do 30 września 2007 wykorzystywany do celów handlowych i zagospodarowany, jako największy bazar Europy (Jarmark Europa).

Wstępna koncepcja budowy nowego obiektu sportowego w Warszawie pojawiła się na początku lat 50. XX wieku. W 1953 Stowarzyszenie Architektów Polskich zorganizowało konkurs na "stadion olimpijski" dla stolicy. Wygrał go zespół architektów pod przewodnictwem profesora Jerzego Hryniewieckiego, w skład którego wchodzili również Zbigniew Ihnatowicz i Jerzy Sołtan. W czerwcu 1954 podjęto decyzję o powierzeniu Warszawie organizacji V Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów w 1955, co znacznie przyspieszyło prace (Stadion X-lecia miał stać się bowiem główną areną imprezy). Roboty budowlane rozpoczęły się w sierpniu 1954, a kierował nimi sam naczelny architekt (w skład jego zespołu weszli ponadto m.in. Marek Leykam, Czesław Rajewski i Konstanty Jankowski). Do usypania korony obiektu wraz z wałem pod przyszłe trybuny użyto gruzów zabudowy Warszawy, zniszczonej podczas Powstania Warszawskiego oraz w pierwszych latach powojennych. Teren, na którym stanął stadion położony pomiędzy Saską Kępą a Starą Pragą, w okresie międzywojennym został częściowo przekształcony w Port Praski - naprzeciwko tunelu pod stacją PKP Warszawa Stadion przy ul. Sokolej zachował się fragment bramy śluzowej kanału, który biegł pod Aleją Zieleniecką do Jeziora Kamionkowskiego. Oprócz tego jeszcze po wojnie teren stadionu pokrywała nieliczna podmiejska zabudowa drewniana.

Oficjalnie otwarcie Stadionu Dziesięciolecia miało miejsce w dniu najważniejszego święta narodowego Polski Ludowej - 22 lipca 1955, a więc w 11 rocznicę Manifestu Lipcowego, za to po zaledwie 11 miesiącach budowy (rekord w skali świata, jeśli chodzi o obiekt tej wielkości). Tuż po - zorganizowanej z wielką pompą - uroczystej gali w stylu ludowym rozegrano inaugurujące obiekt zawody sportowe, których głównym punktem był towarzyski mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami miast: Warszawy i Stalinogrodu, zakończony rezultatem 1:2 dla gości.

Docelowo stadion miał stać się obiektem typu olimpijskiego. Od samego początku arena posiadała pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, okalane przez 8-torową bieżnię lekkoatletyczną o długości 400 metrów. Trybuny odkryte ze stałymi ławami drewnianymi zgodnie z projektem mieściły 71 008 osób, choć w czasach największych imprez masowych zasiadało na nich prawie 100 000 widzów. W okolicach stadionu zlokalizowano parking samochodowy na 900 pojazdów, boisko treningowe, niewielką halę treningową, park wypoczynkowy, a także nieistniejący dziś budynek dla reporterów.

Wkrótce po otwarciu przejął on od Stadionu Wojska Polskiego rolę reprezentacyjnego obiektu sportowego stolicy. Do końca epoki PRL odbywały się na nim najważniejsze imprezy sportowe w kraju, m.in. spotkania międzypaństwowe piłkarskiej reprezentacji Polski, finały piłkarskiego Pucharu Polski, Derby Warszawy, mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, czy finisze Wyścigu Pokoju. Stadion X-lecia był także wykorzystywany do celów kulturalnych i propagandowych. Organizowano tutaj: koncerty, masówki, dożynki i uroczyste obchody ważnych dla władz socjalistycznej Polski rocznic. Do najtragiczniejszego zdarzenia w dziejach obiektu doszło 8 września 1968, w czasie trwania ogólnokrajowych dożynek, gdy to w proteście przeciwko agresji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację samospalenia na trybunach dokonał Ryszard Siwiec.

źródło: www.wikipedia.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Jest szansa na budowę stadionu lekkoatletycznego w stolicy

Jest szansa na budowę w stolicy stadionu lekkoatletycznego oraz innych obiektów użyteczności publicznej znajdujących się na nieruchomości położonej przy ulicy Wawelskiej, wykorzystywanych obecnie przez RKS Skra Warszawa - wszystko zależy od władz miasta.
Według przedstawicieli firmyy Global Partners Investment Fund, która, wraz z RKS Skra, jest użytkownikiem wieczystym terenu przy ul. Wawelskiej 5 daje taką szansę opracowany przez nią i przedstawiony dziennikarzom w środę projekt. Przewiduje on wybudowanie na 12 hektarach, w otoczeniu zieleni, obiektów komercyjnych zlokalizowanych wzdłuż Alei Żwirki i Wigury, oraz . stadionu lekkoatletycznego na 15 tysięcy miejsc, stadionu rozgrzewkowego, aquaparku, boisk sportowych oraz Muzeum Matki Ziemi.

Tylko 9,3 proc. powierzchni terenu w wariancie A i 11 procent w wersji B przeznaczone jest na zabudowę komercyjną.
Projektant przedstawił dwie wersje zabudowy - wysoką (maksimum 55 pięter) oraz niską (średnia wysokość to dziewięć kondygnacji).

Na konferencji zabrakło przedstawicieli władz miasta nie było więc okazji do porównania planów, bowiem miasto dysponuje opracowaniem planu miejscowego Pola Mokotowskiego, które wykonała firma Dawos Sp. z o.o.

Global Partners proponuje miastu utworzenie lub przystąpienie do spółki celowej z RKS Skra, która przeprowadzi inwestycje. Inwestor zamierza przekazać wsparcie finansowe na budowę tych obiektów, pod warunkiem uzyskania stosownych pozwoleń zgodnych z zaproponowaną koncepcją. Firma jest gotowa przekazać na rzecz miasta 180 mln w przypadku realizacji opcji A lub 173 mln w opcji B. W przypadku wypracowania z miastem innej opcji zagospodarowania nieruchomości, wysokość finansowania uzależniona będzie od parametrów części komercyjnej projektu możliwej do stworzenia na terenie będącym w gestii Global Partners. Proponuje także aby właścicielami stadionu i innych obiektów sportowych i rekreacyjnych byli łącznie Miasto Stołeczne Warszawa i Klub Sportowy Skra.

Firma udzieliła w 2006 roku RKS Skra pomocy w wysokości 21 mln złotych deklarując dalszą.

Za koncepcją realizacji kompleksu "Park Światła" otwartego dla mieszkańców Warszawy w ankiecie - "Czy projekt powinien zostać zrealizowany" odpowiedzi zdecydowanie tak udzieliło 56 procent respondentów, a raczej tak 35 procent. Za wariantem z niską zabudową było 81, a za wysoką 13 procent ankietowanych.

"Nie zaprosiliśmy przedstawicieli władz Warszawy, mających swoją koncepcję, aby nie stawiać ich pod presją. Władze muszą podjąć decyzję polityczną, porównać oba projekty i wybrać korzystniejszy dla Warszawiaków. Jeśli zapali się dla naszego projektu, w którym zaprojektowano 2,5 razy więcej zieleni niż w konkurencyjnym projekcie, zielone światło, to zdążymy na finały Euro 2012" - powiedziała prezes Zarządu Global Partners Investment Fund Katarzyna Gerl.

Obiekt służyłby wtedy piłkarzom jako centrum pobytowo-treningowe.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Katowicka AWF: modernizacja stadionu, budowa hali

W piątek rozpoczęła się przebudowa stadionu lekkoatletycznego katowickiej AWF. Obok niego ma w ciągu kilku miesięcy stanąć lekka hala umożliwiająca treningi studentom niezależnie od pogody.
"Cieszę się, że stadion będzie przebudowany, bo tartan leży na bieżni chyba od 25 lat. Zostanie zmieniony, obiekt zyska sztuczne oświetlenie a trybuny - krzesełka. Mieliśmy trochę problemów natury formalnej, bowiem oprotestowane zostały wyniki trzech przetargów. Jednak finał jest szczęśliwy i na pewno nowy rok akademicki powitamy już z nowym stadionem.

Okazało się, że mamy środki także na zbudowanie lekkiej hali lekkoatletycznej. To ważne dla studentów, którzy dotąd zajęcia z "l.a" mieli skomasowane wiosną z racji pogody. Lekka, metalowa konstrukcja da się postawić w ciągu trzech miesięcy i jest szansa, żeby przed zimą była gotowa. Będzie miała 120 metrów długości i 12 szerokości, a na końcu rozszerzenie umożliwiające na przykład trening w pchnięciu kulą" - powiedział rektor AWF Zbigniew Waśkiewicz podczas konferencji prasowej.

Modernizacja stadionu i budowa hali mają kosztować po około 3 mln złotych. Środki pochodzą z budżetu miasta, samorządu wojewódzkiego i funduszy Unii Europejskiej.

żródło: http://sport.onet.pl/0,1248733,1773474,,katowicka_awf_modernizacja_stadionu__budowa_hali,wiadomosc.html 

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KTóRY ROWER WYBRAC POMOCY ?

Następny temat

Trening ogólnorozwojowy - Pytanko

WHEY premium