SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co na spalenie tkanki tłuszczowej dla starszej osoby ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez miętki z działu Odżywki, Suplementy.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Jakie suplementy mogą pomóc w schudnieciu kobiecie w wieku 66 lat ?
Aktywność sportowa: rowerek stacjonarny kilka razy dziennie po kilka minut
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
raczej dieta umiarkowana zresztą, z supli pomocne będą omega 3, wapn ( universal), l-karnityna ( serducho itp).
i nie przesadzać!
jak z ciśnieniem i chorobami /niewydolnoscią serca,nerek itp.?
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przede wszystkim dieta : https://www.sfd.pl/temat209117/ i więcej ruchu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1489
Nie mogę oprzeć się pokusie zabrania głosu w sprawie szanownej rówieśniczki :). Na pewno powinieneś zacząc od zastosowanie się do rad powyżej. Później trzeba będzie się już bardziej postarać bowiem im bardziej zaawansowany wiek tym bardziej zaznaczają się różnice pomiędzy poszczególnymi osobami. Preferencje wyniesione z profilem genetycznym pogłębiają się o lata uprawiania (bądź nie) sportu, stosowania (nie)odpowiedniej diety, przebyte choroby itp.
Brakuje ogromnej ilości danych by móc odpowiedzieć w pełni na to pytanie ale trening należy w tym przypadku poprzedzić badaniami lekarskimi takimi jak, EKG, Holter, tzw. echo serca, próbą wątrobową, badaniami og. krwi, TSH, T3, T4 a pośrednio również tolerancja glukozy. Badanie densometryczne kręgosłupa, kości udowej(raczej nie nadgarstków).

Rozumiem też, ża nawet kilka mnut dziennie to znaczny postęp dla kogoś kto przedtem nie trenował w ogóle ale taka dawka to, nie ukrywajmy, bardzo mało. Nie chcę by zabrzmiało to arogancko ale osobiście ćwiczę od 1,5 do 2h dziennie 6dni/tyg(zależy od tygodnia i celu jaki realizuje) i wcale nie uważam by to było za dużo. Wręcz przeciwnie - ciężko mi sie zmęczyć na aerobach, a samej skakanki jest ok 30 min bez przerwy, trening siłowy daje za to w kość z definicji :)

O ile stan nandgarstków i stawów na to pozwoli proponuję wprowadzać elementy treningu siłowego - ma to świetny wpływ na gęstość kości.
Głównym suplementem "spalającym" powinna być l-karnityna(ew z dodatkiem chromu 3+ np. z Nutrend'u), typowe spalacze mogą okazać się nieporządane ze względu na duża zawartość subst. aktywnych o działaniu podobnym do kofeiny podczas gdy ta pierwsza jest produkowana naturalnie przez organizm i ma szersze spektrum działania na serce.
Będzie potrzebne też ok 2 g wapnia dziennie, najlepiej z naturalnych źródeł, suple Ca(preferowne) z aminokwasu chelatu lub poprostu calciummagnesium.
Dobre efekty również w późniejszym wieku daje HMB(które sama m.in z upodobaniem stosuje). Nie jest jednak konieczne na początek gdyż według obecnej wiedzy lwią część działania objawia przy treningu silowym oraz oczywiście długotrwalej suplementacji(jest supl. b. bezpiecznym). W takich warunkach zapobiega degradacji mięśni i tu pojawia się ostatni apsekt odchudzania w Twoim przypadku. Mianowicie w pewnym wieku każdy gram mięśni jest dobrem narodowym ;), najlepszą i miejscami jedyną polisą ubezpieczeniową przeciwko wielu schorzeniom jest właśnie roziwnięty układ mięśniowy. Tu nie ma miejsca na odchudzania przez wyniszczanie (drakońskie diety itp) z pomocą przychodzi za to białko. Jeśli wątroba i nerki są nadszrpnięte i buntują się przeciwko większej dawce mięsa(obecnie ilość toksyn w drobiu może naruszać tolerancję wrażliwszego organizmu przy diecie wys. białkowej) warto rozejrzeć się z dobrej jakośći izolatem jako uzupełnieniem. Dieta wysokobiałkowa zakwasza dodatkowo krew więc nie wolno zapominać o kompensacji tego efekty zwiększonym spożyciem warzyw.
Z wiekiem zmienia się też proporcja włokien szybko- do wolnokurczliwych na korzyść tych ostatnich. 70-cio latek może być dobrym maratończykiem ale sprinterem już raczej nie. Z tego między inymi powodu zalecam nie obciążnie układu sercowo-naczyniowgo i ćwiczenie z umiarkowanym wysiłkiem do 70% HRmax, przynajmniej w pierwszych miesiącach ćwiczeń.

Życzę powodzenia!

Zmieniony przez - r.o.p.E.la w dniu 2006-01-31 10:34:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dwie uwagi jeśli mozna

Wręcz przeciwnie - ciężko mi sie zmęczyć na aerobach, a samej skakanki jest ok 30 min bez przerwy, trening siłowy daje za to w kość z definicji :)

niezależnie od wieku, kondycji i innych czynników brak zmęczenia jest ewidentną oznaką zbyt niskiej intensywności ćwiczeń

Z wiekiem zmienia się też proporcja włokien szybko- do wolnokurczliwych na korzyść tych ostatnich.

jest to prawdą wyłącznie u osób niewiczących i jest w pewnym stopniu odwracalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Głównym suplementem "spalającym" powinna być l-karnityna

Dobre efekty również w późniejszym wieku daje HMB

W mojej opinii świetny przykład dwóch suplementów nie dających absolutnie nic w dawkach zalecanych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1489
1. Zgadza się - nie powoduje dalszych przyrostów wydolności/siły. Dlatego do sesji aerobowych wprowadziłam elementy HIIT i tu już każdy znajdzie bat na siebie. Z drugiej strony skakanka jest intensywnym ćwiczeniem(bardziej niż typowe tempo na rowerku czy umiarkowany bieg) i jeśli jest się w stanie skakać bez przerwy choćby 30 min to świadczy to o chyba dobrej kondycji, którą warto utrzymać.

2. Suple
a) powiem tak - a co daje suplementacje estrogenów u zdrowej 20-latki ? Najwyżej zmienność nastrojów i zwiększon ryzyko raka. A po menopuzie w odpowiednim HTZ ?
Mamy tu doczynienia z nieco nietypowym jak na polskie warunki przypadkiem gdy osoba po emeryturze chce zmienić kompozycje swojego ciała przez ćwiczenia.
L-karnityna zawiodła wielu młodych kulturystów i "kulturystów" na redukcji bo lepsze są w tym przypadku spalacze. Są głosy, że daje "coś" w znacznie wyższych dawkach.

b) A kto powiedział, że biorę HMB w zalecanych dawkach ? Ćwiczę od dawna i do próby z HMB zabrałam się bardzo skrupulatnie, elimniując możliwe wpływy ze strony diety itp., interesują mnie bowiem wyłącznie fakty i nie znoszę placebo :P. Pozwoliło mi na przekroczenie pewnych barier jakie były mi wcześniej nieosiągalne.

Podkreślam, że odnoszę się do tego konkretnego przypadku bo w późniejszym wieku występuję NIEDOBORY tych substancji w związku z tym suplementacja nimi daje więcej niż w organizmie 20-latka. Nie są to też anaboliki stąd ich rola we wspomaganiu porfilaktyki.
Dalszą częśc polemiki o HMB wszyscy już czytaliśmy w poście "HMB - jak i czy działa??".
Na mnie tak.

Zmieniony przez - r.o.p.E.la w dniu 2006-01-31 11:25:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porada w sprawie treningu

Następny temat

Czym zastąpić oliwe z oliwek

WHEY premium