SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Jak uzupełnić węglowodany?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6009

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

M

Cel

Sila

Waga

78

Wzrost

176

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

25

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca fizyczna 8-10h

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia /worek bokserski

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Białkowo-tłuszczowa, kaloryczna

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Białko, carbo, bcaa, pre workout
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 720 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9282
M-ka
Jeśli trochę przekroczysz białko, to nie jest tak groźne jak węgle czy tłuszcze.
KFC itp. może być raz na czas w ramach "cheat day", ale to nie jest dobry pomysł do częstego stosowania.

A lepiej dobić brakujące kcal w ciągu dnia kfc czy mieć np 3000/3450kcal dizenego zapotrzebowania? Kcal zawsze muszą być na plusie a jeżeli ich nie będę trzymał w plusie to progress będzie słabszy no będę stał w miejscu

Rutyna to klucz do sukcesu, nigdy nie będziesz w 100% na coś gotowy, buduj tą gotowość każdego dnia!

...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
ja np wolę aby były w okolic zera niż mam poprzez KFC grubo wywalić je ponad zapotrzebowanie a potem męczyć się z redukcją tkanki tłuszczowej

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
1000 kalorii na śmieciowe jedzenie sporo, chyba że masz dobrą przemianę, trudno się otłuszczas i wiesz ze jak kebaba opierdzielisz to nic nie bedzie , poza tym kebaba można samemu zrobić, gotowe tortille, podpiec jakieś miesko dowalić warzyw z jogurtu sosou czosnkowego zrobić dodać keczup i gotowe, 180 kalorii ma 1 placek z tortilli z lidla, 3 placki i już masz 500 kalorii

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Na masie nie powinno się jadać fast-foodów!
...w ogóle albo bardzo rzadko, w ramach cheat day.

Nie tylko ze względu na to, że takie jedzenie może popsuć metabolizm i przyczynić się do większego odkładania tkanki tłuszczowej , ale ze względu na to, że to jest przetworzona, niezdrowa żywność, zawiera różne chemiczne dodatki i niezdrowe tłuszcze, które psują hormony, zwiększają insulinooporność, a nawet mogą przyczyniać się do powstawania nowotworów!!!

Polecam artykuł na Potreningu.pl o nowotworach https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/czy-mozna-zapobiegac-nowotworom-7571 
napisałam tam też komentarz na ten temat.
MASA + fast-foody oznaczają zwiększone ryzyko nowotworu!
Tak się nie buduje mięśni !!!
Lepiej dobić kalorie czymś zdrowym albo nawet nie dobijać wcale, ale nie jeść za często fast-foodów, bo za kilka lat możemy tego bardzo żałować.

Nowotwory najłatwiej powstają:
1- w dzieciństwie, ze względu na przewagę procesów anabolicznych i częste podbijanie insuliny jedzeniem

2- w ciąży - ze względu na przewagę procesów anabolicznych i wysokie poziomy insuliny

3- przy nadwadze i przejadaniu się (znów insulina)

4- NA MASIE - bo znów mamy procesy anaboliczne i dużo insuliny.
Procesy wzrostowe pomagają nie tylko zdrowym komórkom, ale też niestety rakowym!
Nie trzeba nawet brać SAA - samo środowisko hormonalne na masie temu sprzyja. Przy SAA ryzyko jest większe, ale bez nich TEŻ JEST.
Jeśli będziemy jeść fast-foody i się przetrenowywać, to mamy zwiększone ryzyko raka!!!



Zmieniony przez - M-ka w dniu 2023-02-01 11:38:21
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 720 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9282
Na godz 16 tam wygląda dieta przy pracy fizecznej słabo z czasem czasami żeby zjeśća ale starą się.
Teraz trening będzie o 17:20 gdzieś bo odczekam po objedzie i zostaje tylko kolacja po trenignu. Mogę wypić odżywkę po treningu i wszamać coś o 19 lekkego ale csyg dobije kcal nie wiadomo a wegli i tłuszczy nie chce tak walić na noc.





Zmieniony przez - Arikes w dniu 2023-02-01 16:16:14

Rutyna to klucz do sukcesu, nigdy nie będziesz w 100% na coś gotowy, buduj tą gotowość każdego dnia!

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
O 19 śmiało można zjeść solidny posiłek, jeśli chodzisz spać ze dwie godziny później.
Nie musisz się bać żadnych składników pokarmowych - ani węglowodanów ani tłuszczu... Jeśli masz dobrze wyliczone zapotrzebowanie, to śmiało jedz wieczorem i nic się nie stanie, a jedynie nocna regeneracja będzie lepsza.
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 720 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9282
Udało się dobić kcal ale na kolacje parówki jadłem po treningu to i kcal podbiło.
Tak wczorajszy dzień. Coś źle jest czy może być jak kcal się zgadzają? Staram się tłuszcze jeść do południa a potem ograniczać im bliżej wieczora
PS wegli mało mam podbić je na siłę czy pilnować kcal bardziej???





Zmieniony przez - Arikes w dniu 2023-02-02 06:55:06

Zmieniony przez - Arikes w dniu 2023-02-02 06:56:04

Rutyna to klucz do sukcesu, nigdy nie będziesz w 100% na coś gotowy, buduj tą gotowość każdego dnia!

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Jaki jest sens w ograniczeniu tłuszczów im bliżej wieczora? Gdzie w tym sens w sytuacji, gdy brakuje Tobie (jak dobrze rozumiem) kalorii w ciągu dnia? W posiłkach (z wyjątkiem obiadu) masz bardzo niewielkie ilości węglowodanów. Z czego to wynika? Przecież to są ilości na przekąskę. Nie jesteś w stanie zjeść więcej? Sugeruję również przyłożyć większą uwagę to jakości pożywienia. Na siłę szukasz syfu w postaci KFC, czy parówek. Takie odżywianie wraz z czasem przełoży się na Twoje zdrowie. W czym tkwi problem?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Trochę tak jakby ktoś chciał szybko jeździć autem, a bał się zatankować dobre paliwo...
Węglowodany czy tłuszcze to energia.
Potrzebna do życia i do budowania mięśni.
Nie da się ograniczać energii i jednocześnie dobrze regenerować, nie mówiąc o budowaniu mięśni.
Nadmiar energii jest zły, ale nie DOSTATEK.
Dostatek energii jest potrzebny, jak pełny bak w sportowym aucie.
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 262 Napisanych postów 720 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9282
domer
Jaki jest sens w ograniczeniu tłuszczów im bliżej wieczora? Gdzie w tym sens w sytuacji, gdy brakuje Tobie (jak dobrze rozumiem) kalorii w ciągu dnia? W posiłkach (z wyjątkiem obiadu) masz bardzo niewielkie ilości węglowodanów. Z czego to wynika? Przecież to są ilości na przekąskę. Nie jesteś w stanie zjeść więcej? Sugeruję również przyłożyć większą uwagę to jakości pożywienia. Na siłę szukasz syfu w postaci KFC, czy parówek. Takie odżywianie wraz z czasem przełoży się na Twoje zdrowie. W czym tkwi problem?


Staram się prowadzić zróżnicowana dietę nie chce jest 4x ryż z kurczakiem bo trzeba jeść wszystko żeby przyswajać witaminy i minerały dlatego wegle ciężko mi zjadać ponad 60g bo zwykle w 100g produktów jest połowa wegli. Taki mam tryb że w ciągu dnia nie daje rady więcej zjeść a po pracy już mam apetyt.

Rutyna to klucz do sukcesu, nigdy nie będziesz w 100% na coś gotowy, buduj tą gotowość każdego dnia!

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej

Następny temat

Dieta na masę do oceny [65kg]

electro
Polecane artykuły