W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5270 Napisanych postów 19367 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336306
gregorterm
Nie wiem po co wklejasz tabele, jak ja podałem wczoraj link do pełnych wyników...
Nie potrzebny dubel...
...
Ekspert
Z ciekawości zapytam , czy była kontrola POLADA ?
...
Ekspert
Podsumowanie startu zawodniczek SCF Dąbrowa Górnicza.
PUCHAR POLSKI W WYCISKANIU LEŻĄC KLASYCZNYM DLA REPREZENTANTEK SCF DĄBROWA GÓRNICZA,

W Hali MOSiR Puławy odbył się Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym – Eliminacje do Mistrzostw Europy. Nie mogło Nas tam zabraknąć na imprezie której organizatorem był Łukasz Kuzioła, któremu dziękuje za wspaniałą organizację.

Najpierw pora na podsumowanie startu kobiet, które nie zawiodły. Wszystkie spisały się na medal przyczyniając się do naszego zwycięstwa drużynowego w Pucharze Polski.
Jak pierwsza na pomost wyszła Zuzanna Kula, która wystartowała w kategorii open juniorek do lat 20 oraz w kategorii wagowej 47 kg seniorek. Pierwsze podejście do sztangi ważącej 52,5 kg zaliczone dość lekko. W drugim zgłaszamy 56 kg na rekord Polski, ale małe błędy techniczne i ciężar nie został zaliczony. W trzecim podejściu już piękna walka i Zuzanna zalicza podejście ustanawiając tym samym rekord Polski juniorek do lat 20 w kategorii wagowej 47 kg poprawiając poprzedni, który od czerwca 2014 roku wynosił 55 kg . Zajmuje trzecie miejsce w kategorii open juniorek do lat 20 i drugie miejsce w kategorii 47 kg seniorek.

Aleksandra Alexandra Szymczykowska startująca także w kategorii open juniorek do lat 20 oraz seniorek w wadze do 52 kg miała na wadze zgłoszone pierwsze podejście 65 kg, ale ciężar przed podejściem został zwiększony na 67,5 kg. W pierwszym podejściu przeżyliśmy chwilę grozy, obsługa pomostu nie podała zawodniczce ciężaru, tak jak podaje jej trener podczas treningów i niestety podejście nie zostało zaliczone, ale zawodniczka otrzymała dodatkowe podejście, ale tym razem nie zmieściła się w czasie. W drugim podejściu Ola zachowała zimna krew, walcząc do końca i podejście zalicza. Trzecie podejście do ciężaru 70 kg, było nie zaliczone, ale na pewno poradzi sobie z tym ma Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 16 i 20, które za 2 tygodnie odbędą się w Kielcach. Ostatecznie Ola zajęła drugie miejsce w kategorii open juniorek do lat 20 oraz drugie w kategorii 52 kg seniorek.

Magdalena Kostka świetnie rozpoczęła star w kategorii 63 kg seniorek zaliczając 70 kg, w drugim dorzuca 5 kg więcej, zaleczając ten ciężar bez większych problemów. Niestety kolejne 2,5 kg dorzucone okazało się za ciężkie i Magda uplasowała się na najbardziej nie lubianym miejscu przez sportowców, czyli tuz za podium. Przegrał z bardziej doświadczonymi zawodniczkami, medalistkami Mistrzostw Europy i Świata.

Kinga Moczydłowska tym razem trzecia w kategorii 84 kg seniorek. Pierwsza próba 92,5 kg zaliczona bezbłędnie. Następnie dwa podejścia na ciężarze 95 kg, były już nie udane. No cóż bywa i tak, nie zawsze forma przychodzi na czas. Nie wiele brakło do drugiego miejsca, ale wierzę iż Kinga nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Ostatnia z naszych reprezentantek, najbardziej doświadczana Aneta Szot zwyciężyła pewnie w kategorii 84 kg. Pierwsze podejście rozpoczęła od 100 kg zaliczając podejście jednogłośnie. Drugie podejście do 105 kg także zaliczone. W trzecim zgłoszono 108 kg na rekord Polski, ale tym razem próba była nie udana.

Wielkie gratulacje dla całej ekipy Zuzanna Kula, Aleksandra Alexandra Szymczykowska, Magdalena Kostka, Kinga Moczydłowska, Aneta Szot za piękna walkę do końca i zwycięstwo w klasyfikacje drużynowej.

Ekspert
Panowie SCF troszkę gorzej, ale nie było tak źle.
Jako pierwszy wśród mężczyzn wystartował Radek Radek Radosław Dębicki, który był zgłoszony w kategorii open juniorów do lat 18 oraz w kategorii 59 kg seniorów. Pierwsze podejście do 80 kg oraz drugie do 85 kg wykonał bezbłędnie zaliczając jednogłośną decyzja sędziowską. W trzeciej próbie zadysponowano na sztangę 90 kg, co było limitem, aby być sklasyfikowanym w kategorii seniorskiej. Radek walczył bardzo dzielnie wkładając w to podejście wszystkie swoje siły. Zaliczając ten ciężar Radek wyrównał swój rekord życiowy i wywalczył brązowy medal w kategorii seniorów. Natomiast w kategorii open juniorów został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

Rafał Wit startował w kategorii open juniorów do lat 23 oraz w kategorii 66 kg seniorów. Pierwsza próba do ciężaru 127,5 kg oraz druga do 132,5 kg zostały zaliczone. W trzeciej próbie na ciężarze 137,5 kg niestety zabrakło trochę sił i sztanga nie została wyciśnięta. Z tym wynikiem Rafał zajął czwarte miejsce w kategorii seniorów oraz jedenaste w kategorii open juniorów do lat 23.

Rafał Szendera Albazi, który zbijał wagę aż 16 kg wystartował w kategorii open weteranów I grupy oraz po raz pierwszy w kategorii 66 kg seniorów. Podczas ważenia waga wskazała dokładnie 66 kg. W pierwszej próbie Rafał zaliczył 125 kg poprawiając poprzedni rekord Polski aż o 20 kg. W drugim dorzucił do rekordu jeszcze pięć kilogramów zaliczając 130 kg. Trzecia próba do 132,5 kg była już nie udana. Trzeba w tym miejscu pochwalić Rafała za tak silna wolę i poświecenie, mimo chwil załamani i walki z samym sobą zarówno pod względem diety jak i treningu. Ostatecznie uplasował się na piątym miejscu wśród seniorów do 66 kg oraz na ósmym wśród weteranów w kategorii open.

Tomasz Dębicki z lekką nadwagą wystartował zarówno w kategorii seniorów do 93 kg i w kategorii open weteranów I grupy. Tomek zaliczył dwa podejścia zaliczając w pierwszym 120 kg i w drugim 122,5 kg. Trzecia próba do ciężaru 130 kg była już nie udana. Ostatecznie Tomek zajął jedenaste miejsce wśród seniorów i dwunaste w kategorii weteranów.
.
Bardzo dobrze zaprezentował się po 17-letniej przerwie startowej Bartłomiej Wirek, który w kategorii wagowej 83 kg seniorów uplasował się na wysokim piątym miejscu. Pierwsza próba na ciężarze 150 kg oraz druga na 160 kg zostały wykonane bezbłędnie. Mając już zapewnione piąte miejsc zgłoszono 165 kg na trzecie podejście, ale tym razem próba była nie udane. Znając możliwości Bartka, jestem pewien, że stać go na wynik w granicach 180 kg. Mam nadzieję iż na Mistrzostwach Polski, które odbędą się z 6 miesięcy uda się Bartkowi osiągnąć ten wynik i stanąć na podium.

Ostatni z naszych reprezentantów Mikołaj Kowalik wystartował w kategorii open weteranów I grupy i seniorów do 105 kg. Mikołaj już w pierwszym podejściu zaliczył 177,5 kg a w drugim dorzucił kolejne 7,5 kg zaliczając 185 kg. Niestety trzecia próba na ciężarze 187,5 kg była już nie udana. Ostatecznie wśród seniorów jak i weteranów uplasował się na wysokim czwartym miejscu.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn reprezentanci Stowarzyszenia Centrum Formy uplasowali się na wysokim piątym miejscu.

Gratuluję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom wspaniałego startu i nominacji na Mistrzostwa Europy do Francji a już za niespełna 2 tygodnie wybieramy się do Kielc, gdzie podczas Targów odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 16 i 20 oraz Weteranek i Weteranów a także Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness.