SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

WW po treningu ...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 81 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1619
Czy moge po treningu silowo-aerobowym zjesc posilek/odzywke zawierajaca WW? Pytanie o tyle dla mnie wazne, ze staram sie podrzezbic swoje 'ostro' napakowane miesnie i zdecydowanie nie zalezy mi na zbednej warstewce tluszczu.

... cel nie uświęca środków. Ponieważ nie istnieje cel, istnieją jedynie środki....

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Wiesz metabolizm w okresie powysiłkowym zdecydowanie się zmienia - nie ma mowy tutaj o oporności.
Zgadza się spożywanie regularnie porcji węglowodanów prostych w ciągu dnia nie jest mądre chyba że zostało to zrobione po wysiłku. Ty akurat masz takie zdanie jakie masz - nie ma sensu się tym dłużej zajmować bo Twoja opcja nie jest zła.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 15058
O ile będą to węglowodany zlożone to tak

btw. pamiętaj o tym żeby wliczyć je do diety i nie przekroczyć dziennego ustalonego przez Ciebie poziomu kalorii jaki masz na diecie redukcyjnej.

Zmieniony przez - Khaine w dniu 2004-03-01 02:58:45
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Co rozumiesz pod pojęciem trening siłowo-aerobowy ?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 15058
Najpierw trening siłowy, potem trening aerobowy - przynajmniej ja to tak zrozumiałem.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 81 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1619
Khaine - dobrze zrozumiales. Po zakonczeniu cwiczen z żelaziwem, ide sobie pobiegac na biezni albo pojezdzic na rowerze.

... cel nie uświęca środków. Ponieważ nie istnieje cel, istnieją jedynie środki....

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
W tym wypadku możesz spokojnie spożyć porcję węglowodanów szybkich, później posiłek pełnowartościowy.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 15058
Aczkolwiek sugerowałbym żeby porcja ww prostych po treningu była niewielka. To prawda że ww proste po treningu nie pójdą na budowę tkanki tłuszczowej bo zostaną zużyte do zadań priorytetowych takich jak odbudowa glikogenu, niemniej cukry proste oprócz większej sekrecji insuliny w stosunku do ww złożonych mają inne negatywne skutki których na diecie redukcyjnej chcielibyśmy uniknąc. Wniosek - po treningu niewielka dawka - 20-30g ww prostych, później pełnowartościowy posiłek i będzie ok.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 81 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1619
Domyslam sie, ze weglowodany 'szybkie' to weglowodany o wysokim IG. Czy moga to byc weglowodany bedace skladnikiem Trans-X, do ktorego probuje mnie przekonac kolega, a ktore w porcji zawiera ok 30 g ww?

... cel nie uświęca środków. Ponieważ nie istnieje cel, istnieją jedynie środki....

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
O jakich negatywnych skutkach myślisz ?
Co do porcji ww szybkich - może być faktycznie niższa.

Zmieniony przez - Pinter w dniu 2004-03-03 12:08:54
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 15058
Staram się wylansować ideę nie spożywania cukrów prostych na diecie redukcyjnej lub ograniczenia ich w sposób znaczny - gdyż na redukcji znacznie ograniczamy się z węglowodanami więc i cukry proste miałyby większy udział w dobowym zapotrzebowaniu kalorycznym a co za tym idzie wpływałoby to niekorzystnie na regulację poziomu cukru we krwi a przecież zależy nam na jak najbardziej stabilnym poziomie. Wszystko też zależy od treningu i organizmu, jeżeli jest on intensywny to można bez obaw przyjąć pewną - niewielką dawkę glukozy jednak ja bym się powstrzymywał z jednego zasadniczego powodu - ciągłe przyjmowanie glukozy, zarówno w cyklu masowym jak i podczas rzeźbienia się sprawić może stopniowe uodparnianie się komórek na działanie insuliny co z kolei będzie generalnie zwiększać produkcję insuliny przez organizm i może prowadzić do niekorzystnych zmian chorobowych.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
W okresie odnowy - mowa tutaj o pierwszej fazie zaraz po treningu - nie ma się co obawiać o uodpornienie komórek na działanie insuliny. Jest to jedyna pora kiedy można sobie na to pozwolić (cukry proste) - oczywiście można je ograniczać nic nie stoi na przeszkodzie lub nawet wyeliminować całkowicie (istnieje taka opcja), nawet można znaleźć uzasadnienie takiego postępowania ale nie jest to związane z uodpornieniem komórek.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa

Następny temat

Dieta do oceny !!!

electro
Polecane artykuły