European Masters Bench Press 15 - 17 October 2015, Tallinn, Estonia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4948

...
Szacuny 13 Napisanych postów 1870 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18515
Gratulacje. W tej kategorii takie wyniki robią wrażenie. Niech moc będzie z wami

Rośnie klata, rosną bary - nie poznaje mnie już stary.

Zamiast narzekać zrób coś i zacznij świat swój zmieniać.

gregorterm Moderator
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Koszulki super, jeszcze raz dzięki.

gregorterm

...
Pierwsze podejście

gregorterm

...
W Tallinnie/Estonia w dniach 15-17 października 2015r. odbyły się Mistrzostwa Europy Weteranek i Weteranów w Wyciskaniu Leząc, w których udział wzięła dość liczna reprezentacja Polski zdobywając aż 10 medali w tym 5 złotych i 5 srebrnych i ustanawiając rekord Europy i Świata wśród mężczyzn.
Wśród kobiet wystartowały trzy nasze reprezentantki i każda wróciła z medalem. Jadwiga Radwańska/TKKF AZORY Kraków w kategorii wagowej 57 kg wywalczyła złoto z wynikiem 110 kg w pierwszej grupie weteranek (40-49 lat) a jej koleżanka klubowa Dorota Szczepanik srebro w kategorii wagowej 84 kg z wynikiem 135 kg. Była wielka szansa na złoty medal, ale drugie podejście do 145 kg i trzecie do 150 kg niestety było nie udane. Złoty medal w drugiej grupie weteranek (50-59 lat) wywalczyła także Urszula Foryś reprezentantka TKKF Herkules Warszawa w kategorii wagowej 84 kg zaliczając w decydującym trzecim podejściu 122,5 kg i wygrała wagą ciała.
Także nasi panowie walczyli bardzo dzielnie. W pierwszej grupie weteranów (40-49 lat) srebro wywalczył Bartosz Żelazko/TKKF śródmieście Legnica w kategorii wagowej 74 kg z wynikiem 190 kg. W trzecim podejściu zawodnik wycisnął sztangę ważącą 200 kg, ale jury zmieniło werdykt nie zaliczając tego podejścia. Drugi z naszych reprezentantów w tej kategorii wagowej Rafał Szendera/SCF Dąbrowa Górnicza, który miał duże szanse na jeden z medali, niestety wszystkie trzy podejścia do ciężaru 175 kg miał nie udane i nie został sklasyfikowany. Kolejny medal w kolorze srebra zdobył rzutem na taśmę wyciskając w trzecim podejściu 262,5 kg Grzegorz Nocek/Politechnika Warszawska w kategorii do 93 kg.
W grupie drugiej weteranów (50-59 lat) czwarte miejsce w kategorii wagowej 74 kg zajął Grzegorz Leski/SCF Dąbrowa Górnicza z wynikiem 145 kg zaliczonym w trzecim podejściu. Złoto i rekord Europy dla Mariusza Hadrysiaka/Tytan Kostrzyn zwycięscy kategorii wagowej 105 kg z wynikiem 285 kg. Srebro w tej grupie weteranów wywalczył Dominik Wiesław/Rybak Władysławowo w kategorii do 120 kg wyciskając w drugim podejściu 242,5 kg a tak nie wiele brakło do złota , gdyż wycisnął w trzecim podejściu 260 kg, ale sędziowie nie zaliczyli tego podejścia.
Trzecia grupa weteranów i kolejne medale, które wywalczyli Mirosław Fugiel/TKKF Śródmieście Legnicy w kategorii 83 kg za wyciśniecie sztangi ważącej 177,5 kg co dało zawodnikowi srebro. Chwila grozy przeżyliśmy w kategorii wagowej 93 kg, gdzie wystartował Stanisław Mentel/KS Team Wrocław dysponując na sztangę 215 kg o 4,5 kg więcej od rekordu Świata i o dziwo w pierwszym podejściu coś nie zagrało i sztanga nie została wyciśnięta. Drugie podejście do tego ciężaru nie sprawiło zawodnikowi żadnego problemu i ciężar został zaliczony i nowy rekord Świata należy do Stanisława. W trzecim podejściu zawodnik zadysponował na sztangę 225 kg, ale małe błędy techniczne nie pozwoliły zaliczyć tego ciężaru. Także złoty medal w tej grupie wiekowej, ale w kategorii 120 kg zdobył niezawodny Wojciech Grabowski /Rybak Władysławowo z wynikiem 240 kg, mając nad srebrnym medalistą aż 22,5 kg przewagi. Wojtek wygrał kategorię open a Stanisław był trzeci.
Nasz faworyt w czwartej grupie weteranów plus 70 lat Bolesław Mąka/Power 2005 Nasielsk nie zaliczy tych mistrzostw do udanych. Podobnie jak Rafał spalił wszystkie trzy podejścia, najpierw w pierwszym i drugim podejściu 145 kg a w trzecim 150,5 kg o 0,5 kg więcej od rekordu Świata.
Gratulujemy naszym reprezentantom wspaniałego startu.