SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta Redukcyjna do oceny 95kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1024

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Płeć

mężczyzna

Cel

Sportowa sylwetka

Waga

93kg

Wzrost

185cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20-25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Rower 3x w tygodniu ~60min, wstaje o 9, klade sie spac ok. 24, trenuje od 15 do 17

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

ławeczka prosta/skośna, hantle, sztangi, brama do ćwiczen, suwnica, wyciag gorny/dolny, maszyna do rozpietek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 973
Witam, jestem nowy na forum i chcialbym dowiedziec sie, czy dieta ktora ulozylem jest ok, dodam ze waze niecale 95kg (dokladniej 93).
Zapotrzebowanie wyliczylem wzorem: masa ciała*24*1,3 (1,3 = wspolczynnik aktywnosci)
Wyszło mi, ze moje zapotrzebowanie to ~2900kcal z czego odjalem ~400.
Makroskładniki, ktore powinienem dostarczyc wedlug obliczen:

Kcal: 2950 - 400 = ~2550

Węglowodany: 1275 kcal = ~320g 50%

Białko: 765 kcal = ~190g 30%

Tłuszcz: 510 kcal = ~57g 20%

Dodam jeszcze, ze moj BF wynosi 20-25%.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 973
Zapomnialem napisac o silowni, a wiec chodze na silownie 3 razy w tygodniu



Zmieniony przez - volt150 w dniu 2015-07-09 16:46:11
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 1532 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11842
3,4,5 posiłki okej. W drugim posiłku wywal twarog zastąp tym tuńczykiem z 5 a twarog daj do tego 5 posiłku. Ten dżem może wjeżdżać ale najlepiej nie za często i jak już to potreningu go daj. Z drugiego wywal jeszcze ten chleb i wafle i zamień węgle na ryz/makaron. I tak wogole to moim zdaniem za małe kalorie ustalilileś a start 2500 może się źle skończyć przy Twojej wadze. Jeżeli zapotrzebowanie na utrzymanie masy wynosi 2900 to ustal 2900 i trzymaj tydzień obserwując co dzieje się z wagą i lustrem. Jeżeli będzie spadać to zostaw. Jeżeli będzie stała to albo możesz dodać cardio albo odjąć kalorii ale nie tak drastycznie jak ty od razu 400 to bez sensu... 100-150 starczy zeby powoli i systematycznie palić zbędny balast. Powodzenia pytaj w razie w
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 973
MilkyLayne
3,4,5 posiłki okej. W drugim posiłku wywal twarog zastąp tym tuńczykiem z 5 a twarog daj do tego 5 posiłku. Ten dżem może wjeżdżać ale najlepiej nie za często i jak już to potreningu go daj. Z drugiego wywal jeszcze ten chleb i wafle i zamień węgle na ryz/makaron. I tak wogole to moim zdaniem za małe kalorie ustalilileś a start 2500 może się źle skończyć przy Twojej wadze. Jeżeli zapotrzebowanie na utrzymanie masy wynosi 2900 to ustal 2900 i trzymaj tydzień obserwując co dzieje się z wagą i lustrem. Jeżeli będzie spadać to zostaw. Jeżeli będzie stała to albo możesz dodać cardio albo odjąć kalorii ale nie tak drastycznie jak ty od razu 400 to bez sensu... 100-150 starczy zeby powoli i systematycznie palić zbędny balast. Powodzenia pytaj w razie w




MilkyLayne dzieki wielkie za pomoc, mam jeszcze jedno pytanie, zrobilem jak napisales, tzn. dalem tunczyka na 2 posilek, twarog na ostatni i zamiast wafli i chleba w drugim dalem makaron, ale wciaz mam tylko niecale 2600 kalorii. Co bys jeszcze dodal i w ktorym posilku zeby bylo kolo tych 2900? Dodalem jeszcze pomidora i rodzynki, jako dodatek. Dzieki jeszcze raz za pomoc. Myslalem zeby zaraz po treningu dodac odzywke bialkowa 30g, to by mi podwyzszylo troche kalorie jakies 120 w gore, co o tym sadzisz? Tu masz diete po malej modyfikacji






Zmieniony przez - volt150 w dniu 2015-07-09 18:54:33
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 973
Dobra, mysle ze jest ok. Dodalem zaraz po treningu 30g odzywki bialkowej, a odjalem 50g twarogu z 5. posiłku. W posilku przedtreningowym dalem 50g ryzu wiecej, a w ostatnim zamist 15g oliwy z oliwek, dalem 20g oliwy. Wyszło mi 2860 kcal z czego 217,5g białka, 361g węgli 60,5g tłuszczu.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 197 Napisanych postów 1532 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11842
Co bym dodał hmm:)
Do drugiego trochę węgli bym dorzucił, bo coś mało w nim jakby popatrzyć na śniadanie, preworkout i post. Dieta dobrze ułożona.Tak jak mówiłem po siłowni bezpośrednio możesz cukry proste wrzucić+ta odżywka co proponowałeś.






Zmieniony przez - MilkyLayne w dniu 2015-07-10 14:25:54
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na czystą masę do oceny - Crossift

Następny temat

Ocena diety na redukcję

electro
Polecane artykuły