Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Witam!
Czy zel "Lioton 1000" dziala na rozstepy? Bo zastanawiam sie czy go sobie kupic czy nie. Czy ktos z Was go uzywa/uzywal? Jaka jest Wasza opinia.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
6449
Napisanych postów
79269
Wiek
41 lat
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
774618
Preparat Lioton 1000 jest lekiem w postaci żelu do stosowania na skórę. Zawiera on heparynę, która wykazuje działanie miejscowe przeciwzakrzepowe, przeciw obrzękowe i przeciwzapalne.
Działa wspomagająco w chorobach żył powierzchownych:
- w zapaleniu żył,
- zakrzepowym zapaleniu żył,
- żylakach kończyn dolnych,
- krwiakach podskórnych,
- stłuczeniach,
- obrzękach,
- zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.
Maść może pomóc w zwężeniu i spłyceniu rozstępów. Zmniejszy również nieznacznie zaczerwienienie rozstępów, co wspomoże szybsze ich zagojenie. Niestety nie należy oczekiwać znacznych efektów. Tego typu zmiany skórne są bardzo trudne do zagojenia i pozbycia się ich. Można spróbować maści z mocznikiem, przepisanej od dermatologa na zmiany skórne np. mieszka włosowego. Inne rozwiązanie to laserowe usuwanie rozstępów. Niestety metoda droga, ale skuteczna.
Szacuny
1
Napisanych postów
199
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
8793
Co ma wspolnego "Lioton 1000" z rozstepami i bliznami,skoro na opakowaniu jest napisane:"lek przeciwzakrzepowy o dzialaniu miejscowym",a mnie lekarz przepisal go jako wspomagajacy likwidacje krwiaka???
Pozdrawiam.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
a przypadkiem na opakowaniu nie jest napisane, ze dziala tez na blizny, tzn. (teraz dokladnie nie pamietam) stosowac go mozna, aby blizn tak nei bylo widac.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Nie zgodzę się.
Nawet w ulotce informacyjnej wewnątrz opakowania jest napisane:
Wskazania do stosowania:
- chorobach żył powierzchownych....
- krwiakach, stłuczeniach, obrzękach
- W ZAPOBIEGANIU I LECZENIU PRZEROSŁYCH BLIZN I BLIZNOWCÓW.
Ja stosowałam Lioton na bliznę po wyrostku - pomogło. Blizna nie zginęła ale znacznie się zmniejszyła.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Nie SLON, na fałdy skórne pozostałe po odchudzaniu nie pomoże.
Jeśli bardzo dużo schudłeś w krótkim czasie - daj skórze dojść do siebie stosując kremy ujędrniające.
Można usunąć nadmiar skóry chirurgicznie, ale tego typu zabiegi wykonuje się u dorosłych / starszych osób u których skóra nie jest tak elastyczna i nadmiar skóry jest znaczny lub prowadzi do pewnego dyskomfortu.