Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce - ZURYCH 12-17 sierpień 2014

Ilość wyświetleń tematu: 4853

...
sprinterek Rafał S.
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Trzech naszych muszkieterów: Piotr Lisek, Robert Sobera i Paweł Wojciechowski, awansowało do sobotniego finału skoku o tyczce lekkoatletycznych mistrzostw Europy. By zakwalifikować się do walki o medale, wystarczyło skoczyć 5,50 m. Nasi zawodnicy zapowiadają walkę o medale.

moderator sprinterek

...
Karol Zalewski na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Zurychu przyjechał z szóstym rezultatem na listach w biegu na 200 metrów. Niewiele brakło, by nasz mistrz Polski, odpadł jednak w eliminacjach. - Nie spodziewałem się takiego obrotu zdarzeń - stwierdził po zawodach.

...
Artur Noga rzutem na taśmę awansował do finału biegu na 110 m przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu. Polak w swoim biegu zajął piąte miejsce, co pozwoliło mu uzyskać promocję z ósmym czasem półfinałów (13,39).

...
Kamila Lićwinko i Justyna Kasprzycka pewnie awansowały do finału skoku wzwyż. Polki pokonały wysokość 189 centymetrów i w niedzielę powalczą o medale.

...
Piątek może być obfity dla Polski w medale mistrzostw Europy. Stanąć na podium w Zurychu realne szanse mają wicemistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk oraz doświadczeni 800-metrowcy Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.

...
Holenderka Sifan Hassan zdobyła złoty medal w biegu na 1500 m na ME w Zurychu. Zwycięstwo dał jej czas 4.04,18. Na czwartej pozycji uplasowała się Renata Pliś (4.06,65). Do trzeciej Laury Weightman Polka straciła zaledwie 0,33 s.

...
Libania Grenot została mistrzynią Europy w biegu na 400 m. Włoszka zanotowała czas 51.10. Piąte miejsce zajęła Małgorzata Hołub. Z drugiej pozycji może cieszyć się Ukrainka Olha Zemljak, a z trzeciej Hiszpanka Indira Terrero.

...
Jakub Krzewina z czasem 45,52 zajął czwarte miejsce w biegu na 400 metrów na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy z Zurychu. Polak stracił brązowy medal na ostatnich metrach. Po mistrzowski tytuł sięgnął Martyn Rooney z Wielkiej Brytanii (44,71).

...
Adam Kszczot sięgnął po złoty medal w biegu na 800 m na mistrzostwach Europy w Zurychu. Zwycięstwo dał Polakowi czas 1.44,15. Nieoczekiwanie drugi był Artur Kuciapski. Zanotował on rezultat 1.44,89, pobijając swój życiowy rekord. Marcin Lewandowski zakończył bieg na piątej pozycji (1.45,78).