Szacuny
0
Napisanych postów
19
Wiek
38 lat
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
1101
Dwa treningi za mną, i wciąż jestem cała :). Na razie miałam bardzo forsowne (przynajmniej dla mnie) rozgrzewki, ćwiczenia na rozciąganie, i naukę dwóch kopnięć: prostego i sierpowego, oraz proste uderzenia pięściami. Raz koleżanka trafiła mnie w rękę zamiast w packę, ale na szczęście nie ściągnęłam rękawiczek :). Zestaw hogo + ochraniacz biustu elegancko "zbiera" wszystko, przynajmniej na naszym poziomie niezaawansowania. Miałam okazję chwilę poćwiczyć w klubowym elektronicznym hogo Deado TK - Strike, ale gdy dowiedziałam się ile kosztuje, czym prędzej je zdjęłam :p. Krótko mówiąc - podoba mi się taekwondo i nie żałuję wyboru. Pozdrawiam.
Szacuny
0
Napisanych postów
19
Wiek
38 lat
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
1101
Witam po dłuższej przerwie. Treningi sprawiają mi coraz więcej radości, a podstawowe elementy mojej walki zaczynają jakoś wyglądać (podobno :p). Sporo rozciągam się w domu, zgodnie z poradami mojej trenerki - nie uznaję bardzo modnego ostatnio wśród dziewczyn pseudofitnessu. Poza treningami, mam często okazję robić sparingi z moją koleżanką (ma czerwony pas). Mogę polecić taekwondo olimpijskie jako bardzo ogólnorozwojowy i stosunkowo bezpieczny sport walki :).
Moje pytanie dotyczy używania rąk w trakcie walki. Na treningach poświęcamy temu sporo uwagi. Początkowo wydawało mi się, że jest to łatwy i szybki sposób na zdobycie upragnionego punkcika, jednak regulaminy mówią, że "cios pięścią musi (...) wywierać wyraźne wrażenie na przeciwniku" - to stwierdzenie nie jest dla mnie klarowne. W trakcie sparingów udaje mi się mocno (jak na mnie :p) trafić koleżankę w hogo, jednak nie wydaje się to robić na niej większego wrażenia. Sama również bez większych problemów przyjmuję uderzenia pięścią na hogo - nie są całkiem bezbolesne, ale na pewno nie mogę powiedzieć, że "wywierają silne wrażenie". Czy słusznie wydaje mi się, że są raczej nieprzydatne w walkach? Oglądając walki z IO w Londynie zauważyłam, że wykonuje się je sporadycznie.
Przepraszam, że umieszczam to pytanie w temacie o sprzęt, ale nie chcę robić bałagnu. Pozdrawiam.
Szacuny
137
Napisanych postów
4979
Wiek
35 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
35920
oczywiście w przypadku sędziów jest to różnie interpretowane, myślę że niebawem będzie też czujnik w rękawiczce, który będzie działał na takiej samej zasadzie jak czujnik stopy.
Szacuny
0
Napisanych postów
19
Wiek
38 lat
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
1101
Ciężko mi to sobie wyobrazić, ale jeśli będzie możliwość ustawienia czujnika pod konkretną kategorię wagową (a więc i siłę) to chyba będzie to dobre rozwiązanie. Ciekawe czy wprowadzą też podobne rozwiązanie w kaskach.
Szacuny
0
Napisanych postów
19
Wiek
38 lat
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
1101
Ale więcej elektroniki wprowadzić się już chyba po prostu nie da ;). Chwilę trenowałam w TK - Strike, ale nadajnik był wyłączony. Nie wiedziałam, że można ustawiać ten system pod konkretną wagę.
Zmieniony przez - Klaudia_TKD w dniu 2014-01-10 23:12:54