...
gokuson TEAM SFD Administrator
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120901
Szachowe MŚ do 20 lat: Porażka Dziuby
W dwunastej, przedostatniej rundzie odbywających się w Nachcziwan w Azerbejdżanie mistrzostw świata szachistów do 20 lat Marcin Dziuba (AZS UMCS Lublin) przegrał z Hindusem Chakkravarthy Deepanem i z dorobkiem 5,5 pkt plasuje się na 29. miejscu.

Szachowe MŚ do 20 lat: 22. miejsce Dziuby

Marcin Dziuba (AZS UMCS Lublin) zajął 22. miejsce w szachowych mistrzostwach świata do 20 lat, które odbywały się w Nachiczewan w Azerbejdżanie. Złoty medal zdobył reprezentant gospodarzy Szachrijar Mamediarow. Startowało 50 zawodników.

...
Festiwal Szachowy w Balatonlelle: Kuźmicz piętnasty
Krystian Kuźmicz (Damis Polonia Warszawa) zajął 15. miejsce w głównym turnieju open Szachowego Festiwalu w węgierskiej miejscowości Balatonlelle. Kuźmicz, jedyny Polak w tym turnieju, w 9 rundach uzyskał 5,5 punktu.

Moderator działu "Aktualności"

...
O Puchar Morza Północnego: Krasenkow siódmy
Po siedmiu rundach rozgrywanego w duńskim Esbjergu w bardzo dobrej obsadzie 18. turnieju szachowego o Puchar Morza Północnego, jedyny reprezentant Polski Michał Krasenkow zajmuje siódme miejsce.

...
Po ośmiu rundach rozgrywanego w duńskim Esbjergu w bardzo dobrej obsadzie 18. turnieju szachowego o Puchar Morza Północnego, jedyny reprezentant Polski Michał Krasenkow zajmuje siódme miejsce. Prowadzi Rosjanin Aleksiej Drejew.

...
Michał Krasenkow (Polonia Plus GSM Warszawa) zajął siódme miejsce w 18. turnieju szachowym o Puchar Morza Północnego, który odbył się w duńskim Esbjergu. Zwyciężył Rosjanin Aleksiej Drejew. W 9 partiach zgromadził 6,5 punktu.

...
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Bartłomiej Macieja wystąpił gościnnie w zespole Pnevmatiki Stegi Peristeriou, który w miejscowości Kalithea (Chalkidiki) walczył w drużynowych mistrzostwach Grecji. Polak zajął pierwsze miejsce na pierwszej szachownicy z dorobkiem 6 punktów w 9 partiach.

Macieja (Polonia Plus GSM Warszawa) odniósł 3 zwycięstwa, a w 6 partiach uzyskał remis. Drużyna Pnevmatiki Stegi uplasowała się na 12 pozycji i utrzymała się w pierwszej lidze.

...
Bartłomiej Macieja (Polonia Plus GSM Warszawa) został zwycięzcą głównego turnieju open szachowego festiwalu w Curacao na Antylach Holenderskich. W 9 rundach Polak uzyskał osiem punktów.
Końcowa klasyfikacja turnieju głównego open szachowego festiwalu w Curacao (po 9 rundach):

2003-09-12
Garry Kasparov, gracz zajmujący pierwsze miejsce w rankingu FIDE, zmierzy się we wrześniu z mistrzem Europy Gruzinem Zurabem Azmaiparashvili. Gracze zmierzą się w miejscowości Municipality na centralnej Krecie w dniach 22 - 25 września. Mecz będzie nie lada atrakcją i na pewno zadowoli fanów szachów rozczarowanych odwołaniem meczu Kasprov - Ponomarion.

==============================================

Drużynowe Mistrzostwa Europy
2003-09-10
W październiku w dniach 10 - 21 odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy. Za miejsce mistrzostw wyznaczono Plovdiv w Bułgarii.

Mecz o Mistrzostwo Świata Odwołany
2003-09-06
Mecz o mistrzostwo świata został odwołany. FIDE nie mogło dojść do porozumienia z Ponomariovem, który wysuwał coraz to nowe warunki i nie podpisał kontraktu. FIDE postanowiła więc nie organizować meczu. FIDE zorganizuje w grudniu Turniej o Mistrzostwo Świata, którego zwycięzca zmierzy się z Kasparovem. FIDE uważa, że "nie pozwoli na samolubstwo graczy" dlatego Ponomariov swoim postępowaniem nic nie zyskał, tylko stracił możliwość walki o mistrzostwo świata. Prawdopodobnie myślał, że FIDE i Kapsarov będą z nim negocjować bez końca. Widocznie Ponomariov pomylił szachy z boksem. O mistrzostwo świata z Kasparovem będzie walczył zwycięzca grudniowego turnieju.