SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szachy

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 19461

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepsze w kraju szachowe drużyny - Polonia Plus GSM Warszawa i GKSz Polfa Grodzisk Mazowiecki - walczyć będą o Superpuchar Polski. Mecz rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Grodzisku Mazowieckim.

Drużyny wystąpią w najsilniejszych składach. Polonia - z trójką medalistów ostatnich mistrzostw Polski - Tomaszem Markowskim, Bartoszem Soćko i Michałem Krasenkowem oraz byłym mistrzem Europy Bartłomiejem Macieją, Robertem Kempińskim i Jackiem Gdańskim. Stołeczny zespół wzmocni reprezentant Izraela, pochodzący z Białorusi Boris Gelfand (16. w światowym rankingu FIDE).

Grodziski Klub Szachowy Polfa zagra w składzie: Węgier Peter Acs (mistrz świata do lat 20 w 2001 roku), Łukasz Cyborowski, Kamil Mitoń, Mirosław Grabarczyk, Bartłomiej Heberla, Maciej Nurkiewicz, Jan Adamski, Adam Deszczyński oraz Iweta Radziewicz.

Mecz ten będzie okazją do weryfikacji składów drużyn przed startem w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy. Polonia grała w tym turnieju pięciokrotnie (trzykrotnie była na drugim miejscu), a Polfa zadebiutuje.

Walka o Superpuchar Polski rozpocznie się o godz. 15 zarówno w sobotę jak i niedzielę.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W barażowym meczu o srebrny medal mistrzostw Europy w szachach mężczyzn Rosjanin Władimir Małachow pokonał Niemca Alexandra Grafa. Złoty zapewnił sobie dzień wcześniej Gruzin Zurab Azmaiparaszwili.


Najlepszy z grona ośmiu Polaków - Robert Kempiński (Polonia Plus GSM Warszawa) uplasował się na 52. miejscu.

Mistrzostwa w Silivri koło Stambułu były najsilniejszym turniejem open w historii szachów. W gronie 207 zawodników z 41 krajów grało aż 164 arcymistrzów. Pula nagród wynosiła 192 tys. dolarów.

Końcowa klasyfikacja ME szachistów po 13. rundach:

1. Zurab Azmaiparaszwili (Gruzja) 9,5 pkt
2. Władimir Małachow (Rosja) 9
3. Alexander Graf (Niemcy) 9
4. Kirił Georgiew (Serbia i Czarnogóra) 8,5
5. Andrej Charłow (Rosja) 8,5
6. Konstantin Sakajew (Rosja) 8,5
7. Wiorel Jordaczesku (Mołdawia) 8,5
8. Michaił Kobalia (Rosja) 8,5
9. Sarunas Sulskis (Litwa) 8,5
10. Emil Sutovsky (Izrael) 8,5
11. Lewon Aronian (Armenia) 8,5
12. Wasilij Iwanczuk (Ukraina) 8,5
13. Aleksander Gałkin (Rosja) 8,5
14. Aleksander Moisiejenko (Ukraina) 8,5
15. Loek Van Wely (Holandia) 8
16. Aleksiej Aleksandrow (Białoruś) 8
17. Aleksander Griszczuk (Rosja) 8
18. Rustem Dautov (Niemcy) 8
19. Evgenij Agrest (Szwecja) 8
20. Liviu-Dieter Nisipeanu (Rumunia) 8
21. Peter Heine Nielsen (Dania) 8
22. Kadir Gusiejnow (Azerbejdżan) 8
23. Leonid Kritz (Niemcy) 8
24. Vasilios Kotronias (Cypr) 8
25. Walerij Niewierow (Ukraina) 8
26. Vladislav Tkaczew (Francja) 8 27.
Luke McShane (Anglia) 8
28. Walerij Filipow (Rosja) 8
29. Vadim Milov (Szwajcaria) 8
30. Siergiej Rublewski (Rosja) 8 ...
52. Robert Kempiński (Polonia Plus GSM Warszawa) 7,5 pkt
59. Bartłomiej Macieja (Polonia Plus GSM Warszawa) 7,5
64. Tomasz Markowski (Polonia Plus GSM Warszawa) 7,5
91. Bartosz Soćko (Polonia Plus GSM Warszawa) 7
96. Jacek Gdański (Polonia Plus GSM Warszawa) 6,5
140. Paweł Jaracz (AZS UMCS Lublin) 6
156. Mateusz Bartel (Damis Polonia Warszawa) 5,5
162. Michał Krasenkow (Polonia Plus GSM Warszawa) 5,5


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W czwartej rundzie odbywających się w Nachcziwan w Azerbejdżanie szachowych mistrzostw świata do 20 lat Marcin Dziuba (AZS UMCS Lublin) pokonał Anglika Craiga Hanley'a i z dwoma zawodnikami dzieli pierwsze miejsce mając 3,5 pkt.


W gronie zawodniczek Dominika Nowak (Szombierki Bytom) przegrała z reprezentantką Turcji Zehrą Topel i po czterech rundach z dorobkiem jednego punktu plasuje się w trzeciej dziesiątce.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po pierwszym dniu szachowego meczu o Superpuchar Polski Polonia Plus GSM Warszawa prowadzi z GKSz Polfą Grodzisk Mazowiecki 4,5:1,5 pkt. Spotkanie rozrywane jest w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Grodzisku Mazowieckim.


Z sześciu sobotnich pojedynków najdłużej trwała walka na pierwszej szachownicy pomiędzy Węgrem Peterem Acsem (mistrz świata do lat 20 w 2001 roku) a reprezentantem Izraela, pochodzącym z Białorusi, Borysem Gelfandem (16. w światowym rankingu FIDE). Po 4 godzinach i 20 minutach zakończyła się podziałem punktu.

Występujący w drużynie Polfy Peter Acs uzyskał w debiucie przewagę. Rywal szybko stracił dwa pionki, ale z upływem czasu jego doświadczenie dało znać o sobie. W końcówce meczu Węgier wykonał przez pomyłkę zły ruch, co natychmiast wykorzystał Gelfand, doprowadzając pojedynek do remisu.

Także długo, bo 4 godziny, grali Bartłomiej Macieja (Polonia) i Łukasz Cyborowski. Białe figury byłego mistrza Europy nie zdołały osiągnąć przewagi w debiucie. Wykorzystał to rywal, który skonstruował dobry plan prowadzący do zwycięstwa.


#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wyniki poszczególnych partii pierwszego meczu o Superpuchar Polski:

Grodziski Klub Szachowy Polfa - Polonia Plus GSM Warszawa 1,5:4,5

Peter Acs (Polfa/Węgry) - Borys Gelfand (Polonia/Izrael) remis
Bartłomiej Macieja (Polonia) - Łukasz Cyborowski (Polfa) 0:1
Kamil Mitoń (Polfa) - Michał Krasenkow (Polonia) 0:1
Bartosz Soćko (Polonia) - Mirosław Grabarczyk (Polfa) 1:0
Bartłomiej Heberla (Polfa) - Robert Kempiński (Polonia) 0:1
Jacek Gdański (Polonia) - Maciej Nurkiewicz (Polfa) 1:0



#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W siódmej rundzie odbywających się w Nachcziwan w Azerbejdżanie szachowych mistrzostw świata do 20 lat Marcin Dziuba (AZS UMCS Lublin) zremisował z Hindusem Pentalą Harikrishną.


W turnieju kobiet Dominika Nowak (Szombierki Bytom) w szóstej rundzie pokonała reprezentantkę gospodarzy Taranę Aliewą, a w siódmej przegrała z Greczynką Ioulią Makką.



#################
#Barlinek ruless#
#################
Jesli spodobala Ci sie moja wypowiedz to poprostu daj mi soga

Pozdrawiam przyszly mistrz Swiata i Europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Mistrz świata Piotr Murdzia (Miedź Legnica) został zwycięzcą międzynarodowego turnieju w rozwiązywaniu zadań szachowych o Grand Prix Mazowsza. W zawodach, które odbyły się w Warszawie, udział wzięło 27 zawodników z pięciu krajów

Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
W ósmej rundzie odbywających się w Nachcziwan w Azerbejdżanie szachowych mistrzostw świata do 20 lat Marcin Dziuba (AZS UMCS Lublin) pokonał Holendra Jana Werle i z dorobkiem 5,5 pkt plasuje się na miejscach 2-11.

Pozdro - Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120900
Szachowe MŚ do 20 lat: Dziesiąta runda
W dziesiątej rundzie odbywających się w Nachcziwan w Azerbejdżanie szachowych mistrzostw świata do 20 lat Marcin Dziuba (AZS UMCS Lublin) przegrał z Grekiem Dimitriosem Mastrovasilisim i z dorobkiem 5,5 pkt plasuje się na 20. miejscu.

... And Justice for All ...
---------------------------
...Moderator działu "Aktualności"...
Pozdrowienia dla Findera waleczne serce
_________________________________
http://www.K**.glt.pl <--- czek dis aut

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120900
Szachowe MŚ do 20 lat: 21. miejsce Nowak
Dominika Nowak (Szombierki Bytom) zajęła 21. miejsce w turnieju kobiet szachowych mistrzostw świata do 20 lat w Nachcziwan w Azerbejdżanie. Mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej zgromadziła w 11 rundach 4,5 punktu

... And Justice for All ...
---------------------------
...Moderator działu "Aktualności"...
Pozdrowienia dla Findera waleczne serce
_________________________________
http://www.K**.glt.pl <--- czek dis aut

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

F1 - Formuła 1

Następny temat

Tenis stołowy

WHEY premium