Szacuny
136
Napisanych postów
6265
Wiek
43 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
34223
Z tego co mi wiadomo to mleko wyziębia organizm. Dla człowieka zdrowe jest tylko mleko z piersi matki (konieczne do spożywania u noworodków do przynajmniuej 6 mies.)
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Kiedyś jak piłem rzadko mleko miałem klopoty z żołądkiem ale kiedy zaczełem pic czesto sawsze przechodziło. Dobre jest robić sobi np budyń lub jakiś innyprodukt z mlekiem lepej smakuje. Dla tych co niemoga mleka zwierzęcego poleca sojowe.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Mi się wydaje że mleko to podstawa, każdy kulturysta powinien je pić i to nie "jedną szklaneczkę dziennie", bo po jednej szkalnecce to nie ma o czym mówić.Mleka powinno się pić dużo i nie słyszałem żeby komuś szkodziło.No jeden koleś co nigdy nie pił mleka to ponoć strasznie pierdział, ale to jego wina bo nie przyzwyczaił organizmu.Ja pije sporo mleka , conajmniej 1l dziennie a często pije mleko granulowane, które moim zdaniem jest super. Ma sporo białka i jest dobrym produktem na zrobienie masy.
Szacuny
17
Napisanych postów
1559
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
15619
Należy rozróżnić między znaczeniem mleka dla zdrowia a znaczeniem w kulturystyce i nie mylić tych dwóch pojęć.
Otóż dla zdrowia mleko jest jak najbardziej ok. Normalne osoby z reguły odzywiają się niedbale i w diecie takich osób często brakuje wapnia oraz białka zwierzęcego, dlatego mleko może uzupełnić deficyt.
Dla kulturysty spożywającego 500 gram węglowodanów dziennie jakość tych węglowodanów nabiera kluczowego znaczenia - dąży do minimalizacji udziału cukrów prostych. W mleku na 30g białka przypada aż 50g cukru co właściwie dyskwalifikuje mleko w większych ilościach. Alternatywą pozostaje twaróg chudy.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
korde ja mam po owsiance z mleka rano bole brzucha nawet zalozylem niedawno post z tego powodu, jutro zjem cos co ma duzo ww bez mleka i zobacze czy tez mnie boli brzuch.