SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Mleko

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5395

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 136 Napisanych postów 6265 Wiek 43 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 34223
Z tego co mi wiadomo to mleko wyziębia organizm. Dla człowieka zdrowe jest tylko mleko z piersi matki (konieczne do spożywania u noworodków do przynajmniuej 6 mies.)

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Kiedyś jak piłem rzadko mleko miałem klopoty z żołądkiem ale kiedy zaczełem pic czesto sawsze przechodziło. Dobre jest robić sobi np budyń lub jakiś innyprodukt z mlekiem lepej smakuje. Dla tych co niemoga mleka zwierzęcego poleca sojowe.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Mi się wydaje że mleko to podstawa, każdy kulturysta powinien je pić i to nie "jedną szklaneczkę dziennie", bo po jednej szkalnecce to nie ma o czym mówić.Mleka powinno się pić dużo i nie słyszałem żeby komuś szkodziło.No jeden koleś co nigdy nie pił mleka to ponoć strasznie pierdział, ale to jego wina bo nie przyzwyczaił organizmu.Ja pije sporo mleka , conajmniej 1l dziennie a często pije mleko granulowane, które moim zdaniem jest super. Ma sporo białka i jest dobrym produktem na zrobienie masy.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 15619
Należy rozróżnić między znaczeniem mleka dla zdrowia a znaczeniem w kulturystyce i nie mylić tych dwóch pojęć.
Otóż dla zdrowia mleko jest jak najbardziej ok. Normalne osoby z reguły odzywiają się niedbale i w diecie takich osób często brakuje wapnia oraz białka zwierzęcego, dlatego mleko może uzupełnić deficyt.
Dla kulturysty spożywającego 500 gram węglowodanów dziennie jakość tych węglowodanów nabiera kluczowego znaczenia - dąży do minimalizacji udziału cukrów prostych. W mleku na 30g białka przypada aż 50g cukru co właściwie dyskwalifikuje mleko w większych ilościach. Alternatywą pozostaje twaróg chudy.

Moderator Odżywianie
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
poczym ma poznac ze moj zoladek nie przyswaja laktozy ??
mam jeszcze jedno pytanie czy w mslanka, kefir tez jest laktoza ktora trodno sie przyswaja?
...
Napisał(a)
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 733 Napisanych postów 31016 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
korde ja mam po owsiance z mleka rano bole brzucha nawet zalozylem niedawno post z tego powodu, jutro zjem cos co ma duzo ww bez mleka i zobacze czy tez mnie boli brzuch.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chce utyć! (dziwne,co? :-))

Następny temat

POMÓZCIE

electro
Polecane artykuły