SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Oscar Pistorius

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084


moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Bieg to jest poruszanie się za pomocą nóg.
Ten gość ich nie ma, więc nie biega.

Cała ta nibypoważna oficjalna dyskusja (nie mam na myśli forum, tylko oficjalne ciała typu federacje sportowe) nie jest warta funta kłaków. Tu nie chodzi o to, żeby prowadzić jakieś badania czy on ma przewagę czy nie, tylko o to, że on NIE BIEGA BO NIE MA NÓG.
...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
tak jest!

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58816
Czytałem wczoraj artykuł w Wyborczej i kilku badaczy Amerykańskich stwierdziło że ma On jeszcze 10-sekundową rezerwę....masakra.Moim zdaniem są tylko dwa wyjścia z tej patologicznej sytuacji...Zakazać Mu startów albo zabronić dalszej ingerencji inżynierów w te protezy.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
A niech sobie startuje, ale musi być to jasne że on jest na innych prawach. Czyli nie na Olimpiadzie, nie na MŚ. Nie można sprawiać fałśzywego wrażenia że to jest normalna rywalizacja z pełnosprawnymi biegaczami.
Uważam że to całe szczęście, że ma jeszcze 10 sek rezerwy, i trzymam kciuki zeby urwał jeszcze pare sekund, bo to uświadomi najbardziej zaciętym 'wrazliwym' lewakom że to NIE jest rywalizacja.
Ale nawet jak Pistorius nie urwie, to zrobi to jakiś następny.
Uważam też że jak najbardziej inżynierowie powinni dalej ingerować i ulepszać protezy bo to jest esencja POSTĘPU. Niech rekordy na 'paraolimpiadach' przebijają te ze zwykłych olimpiad, a sportowcy-cyborgi podśmiewają się z 'pełnosprawnych'. Mi to nie przeszkadza, trzymam kciuki żeby nauka tak im pomogła!! Ale nie może to być mylone z normalną rywalizacją.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58816
Zgadza się.Tylko moim zdaniem taka ingerencja w protezy to nic innego jak doping technologiczny czyli taki odpowiednik dopingu farmakologicznego dla pełnosprawnego biegacza.Przecież zdrowy sportowiec nie odnosi praktycznie żadnych korzyści z postępu technologicznego.Stroje czy buty to jednak ułamki sekund a nie całe sekundy...Pytam więc dlaczego zezwolić na ingerencję technologiczną w protezy a zakazać dopingu farmakologicznego?
...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
zgadzam sie :)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
dlatego że 'doping technologiczny' ma bardzo niewiele wspólnego z rywalizacją sportową.
Pistorius nie jest sportowcem, tylko kaleką który dzięki naukowcom pokonuje dystans 100/200/400 m szybciej niż pełnosprawni ludzie, a nawet niż pełnosprawni sportowcy.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58816
Myślę że doping technologiczny jak już napisałem wcześniej....ma bardzo mały wpływ na zdrowego sportowca a na Pistoriusa ZNACZĄCY.Bez tej znacznej ingerencji w protezy ten zawodnik na takim poziomie wytrenowanie nie miałby szans na poprawienie swojej życiówki o 2-sekundy w przeciągu roku.Tak uważam.A taki progres dla zdrowego sportowca na takim poziomie jest nieosiągalny nawet ta ogromnej ilości koksu...
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58816
Mr.kultura-trochę grubo poszedłeś "to nie jest sportowiec tylko kaleka"..Może oni traktują Go jak królika doświadczalnego,taką marionetkę.Czytałem jednak że ma grubych prawników i trzeba uważać na słowa ,bo mogą zamknąć...
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AWF Gdańsk - TiR

Następny temat

odszkodowanie ...

electro
Polecane artykuły