SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc przy wyborze szosy

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5109

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7814
witam,
nie wiem czy już w końcu kupiłeś jakis rower czy nie ale jeśli nie to mam kilka rad
1. Pomierz sie i wtedy dobieraj rozmiar ramy
2. nie baw się w stare rowery jeśłi nie masz pojęcia o mechanice rowerowej i dostępnosci części - zamienników. praktycznie wszystkie stare rowery z linków w tym wątku maja tylne kasety na system UG gdzie już nie dostaniesz zębatek nowych do nich. Sprzedawane są tanio bo ludziom nie chce sie bawić w zamiane tylnego koła/piasty i oddają je handlarzom. tam teraz trzeba wstawić zębatki w systemie HG (czyli takie jakie dzisiaj są niemal w każdym rowerze) ale to wymaga zmiany albo koła, albo piasty albo samego bębenka w piaście.
3. Kupowanie przez allegro nie wiedząc na co patrzeć to zabawa w ruletkę niestety.
4. okreś jak bedziesz jeździł i ile. Kupowanie osprzętu Sora do porządnych treningów mija sie z celem bo to grupa turystyczna niemalże. Z drugiej strony osprzęt 105 a rama badziewna to w ogóle pomyłka. Wstawiłbyś silnik mercedesa do budy po maluchu? Można tylko po co?
najlepiej jakbyś znalazł coś na 105 lub Veloce/mirage Campy na jakiejś porządnej ramie i do tego niezłe koła. jak ktoś pisze ze kola do wycentrowania to znaczy ze sam tego nie potrafi zrobić i nie potrafi/nie chce ocenić czy to w ogóle da sie naprawić bo koło po wpadnięciu np w torowisko może byc już do wywalenia a nie do centrowania.
5. Pytaj się czy to dętki czy szytki .. po co ci szytki jak bedziesz kleił to za każdym razem nie wiadomo jak.

http://allegro.pl/item602614569_kastle_corsa_shimano_105_rama_22_5_ergopowery.html
jak na tą cenę nie jest źle. rower zaniedbany, dużo jeźdżony. kaseta i blaty na korbach niedlugo do wymiany. Można się zastanowić ale rozmiar ogromny. Ile masz wzrostu?

http://allegro.pl/item607658461_szosa_cala_na_shimano_105_bcm.html
ładnie wygląda. ogólnie zadbany ale to stary rower. Zwracam uwagę na blaty SG - zdaje sie do tych trzeba specjalnego łańcucha czy cuś... poszukaj w sieci. Poza tym 8 biegów - zębatki mogą być cieżko dostępne


http://allegro.pl/item609291182_cilo_stara_shimano_600_mega_klasyk_jak_nowa.html
jak pisałem.. stary rower. Z takimi prędzej czy później są problemy. A to suport przyrdzewiał i nie można go odkręcić a to nie ma zębatek w sklepach itd. Z tyłu zebatki UG - zamienników brak. Mozna jeźdizć na jednym łańcuchu az sie całkiem zużyją a póxniej fundnąć sobie nowe koło czy wymienić piastę.

Określ ile chcesz dać za rower, jaki rozmiar i jak sobie w ogóle wyobrażasz jego eksploatacje. Jak nie lubisz grzebać w rowerach i sztukować sprzęt to odpuśc sobie stare "mega klasyki" a jak lubisz to voila - droga wolna. Kiedyś bawiłem sie w stare rowery ale to nie ma większego sensu i jeźdżę na 10 letnim rowerze na osprzęcie Campy i jest spoko. za 1500 można już mieć dobry sprzęt do którego niewiele trzeba dołożyć. zwykle wymiana kasety i łańcucha to standard przy takich rowerach. czasem zmienia się siodełko i opony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 368
wrrr... napisalem posta ale mi wcielo tresc :/
jeszcze raz
witam ;)
0. http://allegro.pl/item603185167_bartoli_na_campie_sh_i_mavic_stan_db_polecam.html - Wlasnie idzie do mnie ten rower, ale sprzedawca wyslal poczta, a umawialem sie z nim na kuriera - zastanawiam sie czy przyjac przesylke
1. noga 85, wzrost 172
3. na szczescie jest kilka osob ktore mi udzielaja pomocy :P
4. na starym krosie(taki bardziej uniwersalny/gorski; 19.5kg; z 2000/2002 roku - w sumie to dobry rower - raczej nie byl drogi - nie wiem bo byl nagroda) robilem 1k km miesiecznie - mysle, ze na lepszym i w pelni sprawnym rowerze bede jezdzil duzo wiecej ;)

do 1000zl i tego staram sie trzymac
chcialbym rower ktory jezdzi i nie robi wiekszych problemow

MrKolos :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7814
1. Bartoli - rower po porządnym dzwonie najprawdopodobniej. Ramy szosowe mające jakiekolwiek wgięcia, załamania to szrot. Chodzi o to ze ramy na szose muszą być maksymalnie sztywne a co za tym kruche. To samo dotyczy różnicy miedzy osprzętem mtb a road i zastrzeżenia producentów aby nie używać szosowych piast do mtb czy trail. gdyby nie stan ramy to możnaby powiedziec ze solidny rower. Koła mam takie same - w innej wersji (4d) i są niezłe.
Sam musisz podjać decyzję co z tym zrobić i czy człowiekowi nie należy sie zwrot kasy za fatygę jeśli go odrzucisz. Rower typowo włoski - poskładany z głową i na dobrych częsciach ale głowy bym nie dał czy ta rama gdzieś nie strzeli i nie polecisz na asfalt nie daj boziu na zjeździe. Mogłeś poczekać jeszcze trochę i powiedzieć gosciowi ze go weźmiesz jak spuści z ceny i ramę sobie wymienisz - i tak za duża, ale obawia się że musiałby opuścić ze trzy stówy wiec pewnie tego by nie zrobił
2. Nie ten rozmiar. przy twoim wzroście to max 53cm i to w poziomie a nie w pionie. Szosowe ramy dobiera się raczej ze wzgl na długość a nie wysokość. ten parametr jest ważniejszy. I robi się to zwykle staranniej niz w mtb dla amatora ze wzgl na specyficzną pozycję w jakiej spędzasz długie godziny. Zmierz sobie dokładnie długość nogi. Wstaw poziomicę w krocze, stań w lekkim rozkroku. Dobrze dociśnij poziomicę i ją wypoziomuj - odległość górnej krawędzi do podłogi to właściwy wymiar o który nam chodzi. To pomocna rzecz przy ustalaniu wysokości siodła jako ze często przesiadajac się na szosę ludzie jeźdżą za nisko
3. nie wiem jak ty robiłeś na krosie 1000km miesiecznie . Na szosówce spokojnie tyle zrobisz ale musisz o nia dbać. W zasadzie dbałość ogranicza sie do regularnego smarowania, czyszczenia i kontrolowania stanu łańcucha jako ze przy długich dystansach łatwo zajeździć kasetę.
4. Taki rower to byłby dobry wybór ale nie w tym stanie i nie w tym rozmiarze. Rama to podstawa przy wyborze roweru a tu jest jego najsłabszym punktem. Szukaj podobnych - w lepszym stanie. ja sam mam bardzo podobny i moge powiedzieć że oba pochodzą mniej wiecej z 98-99r. Campa robiła wtedy bardzo wytrzymałe komponenty (ale bez przesady -dbać trzeba)i jak znajdziesz coś takiego w dobrym stanie to bedziesz zadowolony. ja mam Kompletną Veloce z tego okresu na Wielierze i sprzęt bezawaryjny właściwie.
Moznaby powiedzieć ze to stare rowery ale technologicznie nie róznią się od tych co robione są obecnie. Części jeszcze spokojnie dostępne aczkolwiek Camppa robi już inne zebatki choc ciagle stare można dostać i założyć, ewentualnie można kupić zamienniki MIche.
niestety w przypadku tych starych rowerów w typie "classic" to naprawa ich często gęsto jest mocno upierdliwa, a zmiana jednej części pociąga często za sobą wymianę nstępnej i tak w kółko...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7814
ps. nie musisz mieć klamkomanetek. manetki przy ramie to też niezła sprawa. jak nie ścigasz się i możesz zaakceptować to że z takimi manetkami nie poprzerzucasz sobie stojąc na pedałach (choć nie jest to niewykonalne) to różnicy wielkiej nie ma dla amatora. dla zawodowca ogromna. mozesz kupić z klamkomanetkami a później sprzedać jeśłi masz ograniczony budzet pod warunkiem ze dobierzesz manetki do posiadanego napędu czyli producent i liczba biegów muszą się zgadzać - raczej nie ma z tym problemu a klamkomanetki sprzedac to nie jest wielki problem pod warunkiem ze działają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 368
1. Dalem wyrazie do zrozumienia(doslownie;]), ze nie ufam poczcie i chcialbym odebrac rower w miare szybko - czuje sie oszukany...
2. trudno jest znalezc cos ciekawe i pasujacego rozmiarem w tej cenie
3. jednak postanowilem kupic inny rower, choc kros na prawde dobrze sie spisywal
4. przejrze jeszcze raz rowery z allegro - z tego co mowisz wynika, ze szukanie dobrego uzywanego roweru w tej cenie zajmie na prawde duzo czasu

narazie chce miec po prostu rower a nie jakis makrokesz ;)(lub krosa w kiepskim stanie )
zobacze jak to bedzie po sezonie ;)

Zmieniony przez - MrKolos w dniu 2009-04-15 17:39:42

MrKolos :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 368
eh... troche zostalem olany
odbiore przesylke z nadzieja, ze wszystko jest ok
no i... szkoda, ze nie moge wystawic negatywa

jeszcze cos: mozecie polecic jakas sakwe ? tanio
jakis bidon ?

dzieki wszystkim za pomoc ;)
place sogami ;)

MrKolos :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 368
odebrany ;)

tylek troche boli mam problemy z przerzutka

MrKolos :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 275
Dzieki za soga
sakwy do szosy chyba nie zamontujesz - nie ma poprostu jak, no chyba ze taka montowana do sztycy, jak do górala to poszukaj - Author ma dobre i tanie
Zawsze mozesz wymienic siodło na inne - moze te z gorala bedzie lepsze
Bidon to sobie dobierz pod kolor ramy - wszystkie sa takie same, nie ma lepszych ani gorszych, chyba z kupisz taki w markecie za 3zł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 368
myslalem o takiej pod rame
do tej pory zawsze wozilem ze soba plecak

co do siodla - porownam z innymi
myslalem o spodniach z specjalna wkladka

MrKolos :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 275
Jak nie masz jeszcze spodenek kolarskich to musisz koniecznie nabyc - wyglada sie w tym troche dziwnie, ale jest niesamowita wygoda - do tego koszulka kolarsjka tez by sie przydala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

aukcja malowanego jajka Wenty

Następny temat

Marcin Urbaś konczył karierę

WHEY premium