SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plecy stoją w miejscu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1299
Witam,
Mam taki problem:
Od 8 miesięcy robiłem plecy w miarę regularnie z tygodniowymi odpoczynkami. Trening wyglądał mniej więcej tak:

1. Podciągania 4x max (to dopiero od jakiegoś miesiąca, wcześniej podciągania trenowane osobno)
2. MC, 4 rozgrzewkowe, 5x5 z każdą serią +5kg, z każdym treningiem +1kg, co jakiś czas przerwa i zmniejszenie ciężaru
3a. Wiosłowania sztangą 12,10,8,6, progresja ciężaru
3b. Wiosłowania hantlem 4x10, stały ciężar
(a z b co jakiś czas zamieniane, np 4 treningi sztangą potem 4 hantlami)
4. Ściąganie drążka wyciągu górnego 3x12
(jak nie było podciągań to dochodziło jeszcze przyciąganie drążka wyciągu poziomo w siadzie 3x10)

Przez te 8 miesięcy MC poszedł dość ładnie, ze 140kg na 180kg, jednak wiosła leżą i kwiczą dopiero teraz się zorientowałem, że góra pleców wygląda identycznie jak rok temu, a wiosłuje sobie sztangą zaczynając dalej od 50kg i kończąc na 65kg.

Co zmienić, żeby poszło? Wszystkie inne partie idą do przodu a tu nic. W MC przy większych ciężarach zaczyna kuleć wyraźnie góra.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
podciaganie sie na drazku szeroko z obciazeniem jesli potrzebujesz
wiolsowanie jedno porzadne wioslo wystarczy, ewentualnie mozesz dadac 2 wioslo ale juz calkiem inne.
mc jak dasz odpowiedni ciezar i ilosc seri to 3cw ci wystarcza

tyle

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Od 8 miesięcy robiłem plecy w miarę regularnie z tygodniowymi odpoczynkami.

Tu wlasciwie moglbym przestac czytac bo to odpowiedz na twoje pytanie. Przywyczailes miesnie = zero rozwoju. co 6-8 tygodni zmieniaj plan.

Trening wyglądał mniej więcej tak:

1. Podciągania 4x max (to dopiero od jakiegoś miesiąca, wcześniej podciągania trenowane osobno)
2. MC, 4 rozgrzewkowe, 5x5 z każdą serią +5kg, z każdym treningiem +1kg, co jakiś czas przerwa i zmniejszenie ciężaru
3a. Wiosłowania sztangą 12,10,8,6, progresja ciężaru
3b. Wiosłowania hantlem 4x10, stały ciężar
(a z b co jakiś czas zamieniane, np 4 treningi sztangą potem 4 hantlami)
4. Ściąganie drążka wyciągu górnego 3x12
(jak nie było podciągań to dochodziło jeszcze przyciąganie drążka wyciągu poziomo w siadzie 3x10)


Podciagania + obciazenie. Bez obciazenia jest dobre dla poczatkujacych. po 8 miesiach powinienes juz sporo podwieszac. To partia jak kazda inna, wymaga piramidy.

MC - na koniec treningu. Po MC - inne partie mozesz tylko liznac.

Wioslowanie ze sztanga i z hantlem jest dobre - ba swietne, ba najlepsze. Ale bez zmiany cwiczen - dupa.
Wioslowanie sztanga zamienial na inne uchwyty,wioslo na skosie, na wyciagu. Cyklicznie. Wioslowanie sztangielka - zmieniaj chwyty, rob na skosach, wyciag (mozna zarowno klonowac wioslowanie w opadzie jak i robic na siedzaco).

ogolnie - zanudziles miesnie.Nie rosna bo po co - skoro robia to samo ciagle.A ciezary poszly bo sie cialo przyzwyczailo do ruchu.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ogolnie widac także, ze zbyt wiele ćwiczeń wykonywałeś, progres -silą rzeczy- jak i pewnie poprzez blędne założenia znikomy...
także jw. wspomniano plan jednostajny, bez poważniejszych zmian.
poza tym mysle,ze powinieneś szukać najskuteczniejszych ćwiczeń, choc pewnie jeszcze bardzie skutecznej liczby powt., jak i serii.
myslę, również, że powinienes wybrac 2 podstawowe ćw. i przez pewien okres sie ich trzymać, trzecim niech bedzie mc- ale to juz troszke inny "rewir"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1299
Powoli kończy mi się sesja na studiach więc będzie czas na przemyślenia i zmianę treningu. Czytając wasze rady zrobię chyba tak:
1. podciągania
2. wiosła
3. mc

i tyle, popracuje nad techniką wioseł, dobiorę inaczej ilość serii i progres ciężaru z każdą serią

do podciągań zacznę powoli podwieszać

mc wyrzucam na koniec treningu, zobaczymy jak to wyjdzie bo się przyzwyczaiłem robić jako pierwszy, zmniejszę sobie ciężar i zwiększę chwilowo liczbę powtórzeń w serii, tak żebym po nim nie mógł już nic ruszyć

dzięki za rady, pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja nowa rozpiska do oceny i poprawy / masowka

Następny temat

Lipomastia - jakies konkretne porady?

WHEY premium