SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

parówki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Myślałem, że chodzi Ci o kupienie od chodowcy No takto to się zgadzam :P

Sam mam gospodarstwo na wsi znaczy mój ojciec razem z wujkiem i często tam przebywam, więc swojskiego żarcia mi nie brakuje hehe i przyznam, że jest nalepsze. Nie ma porównania co do jajek ze wsi, a jajek ze sklepu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Co do jajek wpełni się zgadzam, sam kupuje na rynku od hodowowcy. Jajka prosto ze wsi najlepsze Nie jakieś od kur ze specialnych hodowli, które są żywione samymi chemikaliami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
jasne! zobacz sobie na kolory "żłótek" czy ktos widział zeby zółtka ze sklepu były "zółte"? teraz to raczej "pomarańczówki"

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
indykpol rządzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Na skorupce

Jaja klasy A, czyli przeznaczone do handlu detalicznego, muszą być oznaczone na skorupie numerami wyróżniającymi. Numer taki składa się z:

1. Kodu systemu hodowli:
0 - jaja z produkcji ekologicznej
1 - jaja z chowu na wolnym wybiegu
2 - jaja z chowu ściółkowego
3 - jaja z chowu klatkowego

2. Kodu państwa członkowskiego Unii Europejskiej (np. PL) w której zarejestrowany jest zakład

3. Oznaczenia zakładu, na który składają się:
kod województwa (dwie cyfry)
kod powiatu (dwie cyfry)
kod zakresu działalności (dwie cyfry)
kod firmy w danym powiecie (dwie cyfry)

Według wagi

Jaja klasy A klasyfikowane są według wagi (znajdującej się najczęściej na opakowaniu) w następujący sposób:
XL - bardzo duże: 73 g i więcej
L - duże: od 63 g do 73 g
M - średnie: od 53 g do 63 g
S - małe: poniżej 53 g


Zobaczcie na oznaczenia 0,1,2 i 3 gdzie trzy to chów klatkowy. Ja poprostu nazywam to maszyną do robienia jajek. Stado kur siedzi 24/7 w klatce nie widzą wogóle słońca, zapomniały co to trawa dostają jakiś metanabol w pożywieniu i jajka wychodzą błyskawicznie. Aż strach jeść :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
A teraz znajdź w normalnym sklepie jajka bez cyferki 3 .

Półmaraton w 1:57:11! :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kuskus

Następny temat

Ilość składników

WHEY premium