SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

ogólniki mojej diety i aktualna forma

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1376

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 256
Szczerze mówiąc, ta dieta jest czymś w rodzaju kompromisu pomiędzy celem jaki sobie wyznaczyłem a możliwościami "czasoprzestrzennymi" jakie mam do dyspozycji.
Dlatego jest taka .... wygodna (?)

Zatem
Co radzisz ?
Co zmienić, co dodać, co ująć, czy kaloryczność jest OK ?
Co ew. wprowadzić "zamiast" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2442 Napisanych postów 49577 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 325447
osobiście zostawiłbym w niej ewentualnie 4 posiłek każdego dnia - resztę całkowicie przemodelował.

POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGÓW ONLINE. KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 256
Toś mi pomógł

To chociaż podpowiedz w jakim kierunku pójść...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2442 Napisanych postów 49577 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 325447
Przejrzyj dzał kuchnia sfd, diety, które zostały już poprawione w dziale, poczytaj dzienniki "szanowanych osób" - da Ci to pogląd z jakich składników powinna składać się dobrze zbilansowana dieta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok.
Po zmianie w dniu treningowym wygląda to tak jak na załączonym obrazku.
Jest lepiej ?

p.s. lekko podniosłem kaloryczność tego dnia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
na 190g białka, w zasadzie tylko 1/5 pochodzi z sensownych, źródeł, które mogłyby być w diecie potencjalnie każdego dnia - mięso z piersi i mozzarella, czerpanie większości węglowodanów z owoców, też nie u każdego będzie najszczęśliwszym pomysłem.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-01-08 16:37:01

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Właśnie czytam temat Podstawy Układania Diety
I mam zagwózdkę...

Otóż co w przypadku, kiedy posiłek potreningowy jest jednocześnie ostatnim posiłkiem dnia ?

Kłóci się to z teorią artykułowaną przez autora tematu, gdzie z jednej strony pada twierdzenie, że:
sfd
(...)Tak samo jak posiłek przed treningiem powinien on zawierać pełnowartościowe białko oraz znaczne ilości węglowodanów w proporcji 1/2. Tak samo jak śniadanie ma on mieć dużo kcal.

a z drugiej strony mowa o ostatnim posiłku jako o posilku lekkim i ubogim w węgle a bogatym w wolno wchłanialne białko.
sfd
(...) Ostatni posiłek, ma nas zabezpieczyć przed katabolizmem. W ostatnim posiłku nie dajemy węglowodanów, nie są one nam potrzebne na noc, odłożą się one w postaci tłuszczu. Najważniejsze jest białko wolno wchłanialne (kazeina), posiłek ten powinien być lekki.

Więc moje pytanie jest takie:
Jak zabezpieczyć sobie optymalny skład posiłku potreningowego, żeby nie miał negatywnego wpływu na organizm jako posiłek ostatni danego dnia ? Przy czym zaznaczę, że nie ma mowy o przeniesieniu treningu na wcześniejszą porę dnia.
Generalnie mowa o treningu mniej więcej w godz. 19:00-21:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Po treningu niezależnie od pory jesz posiłek stosowny dla tej pory - białko i węglowodany, ewentualnie tłuszcz też nie będzie błędem, tak samo błędem nie będzie jedzenie węglowodanów na noc dni bez treningu - sugeruję czasem patrzeć na daty tego co się czyta i brać pod uwagę, że w tym sporcie z roku na rok co raz mniej rzeczy traci na aktualności.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A czy jest gdzieś na forum artykuł o zaktualizowanych danych opartych na "nowinkach" zdrowotnych odnoszących się do dnia dzisiejszego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
nie wiem, nie odpowiadam za treści tutaj.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-01-09 10:04:13

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki chleb?

Następny temat

Pije za duzo wody