SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

no i gotowe ;)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 214 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1595
Jestem do zasad diety prof. Kwasniewskiego w 100% PRZEKONANA

ta dieta jest w wykazie diet "smierci".. ktory prowadzi panstwowy angielski instytut dietetyki

dieta do d.u.p.y powodzenia..
jezeli tak dalej pojdzie to juz uwierze na serio , ze nabic ludzi w butelke to nie problem
i sam uloze jakas diete z choooya i zaczne sprzedawac

nie mam interesu zeby Ci zle radzic czy cus.. kwasniewski ma bo z tego zyje.

Zmieniony przez - brait w dniu 2005-07-30 14:19:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
brait - nie skomentuje tego na forum.. "tłumaczą się winni"- z takiego założenia wychodze, w tym wypadku "tłumaczą się ci, którym brakuje przekonania do tego, co robia" - mi go nie brakuje :)

chętnie podyskutuje na tematy związane z ta dietą, ale w innym , specjalnie założonym dla tego celu wątku.
pozdrawiam

Right into the danger zone.. :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
coraMietka napisz jakie są zalożenia diety Prof.K , to może uda nam się cos ztego złożyc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
Założenia choć dosyć proste to jednak dość kontrowersyjne..dla niektórych oczywiscie
Ale spróbuje jak najkrócej opisać głowne założenia:
po pierwsze- podstawowym źrodłem energii maja być tłuszcze (o możliwie jak największej ilości wodoru kosztem zawartości węgla- czyli w skrócie NASYCONE)
- paradoksalnie najlepsze są te, które najbardziej podwyższają poziom cholesterolu we krwi (przy czym należy bardzo ograniczyć przy tym spozycie węglowodanów- wtedy cholesterol NIE POWSTANIE)

drugim ważnym w kolejności składnikiem sa BIAŁKA
- kryterium przydatności jest tutaj ich wartość biologiczna
-im bardziej zbliżone składem do białek organizmu ludzkiego, tym lepiej (czyli np. mięso wieprzowe, jaja- najlepiej żółtka, podroby, etc.)

i na koniec WĘGLOWODANY:
zasadniczo nalezy ich niewielka ilość do ustroju dostarczyć, ale nie powinna ona przekraczac 50g na dobe
*mnie zależy na utracie kg, wiec spokojnie mogę zejść poniżej 30g węgli na dobe nawet, z czym nie mam problemu właściwie

Generalną zasadą jeżeli o proporcje B/T/W jest 1:2,5-3,5:0,5

oczywiście proporcje te nie są sztywne - każdy inteligentny w miare ;) człowiek na tej diecie bierze tutaj poprawke na indywidualne zapotrzebowanie swopjego organizmu, dlatego mogą sie one nieznacznie wahac na korzyść białka , tłuszczu czy węglowodanów, chodzi o to, aby pilnować ilości zjadanych węglowodanów- do 50g na dobę około

Mi chodzi o dobre dobranie proporcji pod swoja wage, wiek, aktywnosc fiozyczną w celu zbicia wagi w dalszej perspektywie

ps. jesli sa jakies pytania to śmialo
ps.2 -w/w zasady opisane zostaly w sposob maksymalnie uproszczony, takze prosze nie atakować za niedostatek wykresow czy danych z zakresu biochemii

Right into the danger zone.. :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
uuu , myślalem ze to co bardziej rozsądniejszego , mieso wieprzowe? żołtka z jajek jako białko ? cel - utrata wagi ? , tłuszcze nasycone ?przepraszam nie pomogę, nie bede cie truł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
Spodziewałam sie takiej odpowiedzi. Coż, proszę o kasacje tematu. Spróbuje poradzić sobie z proporcjami sama :)
sorki za zawracanie głowy, to chyba w dużej mierze objaw lenistwa z mojej strony..
pozdrawiam :)

Right into the danger zone.. :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Ok to ja sie nie podejmuje sprawdzania tej diety i pisania w temacie poniewaz nie zgadzam sie z pogladami kwiasniewskiego

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19014
ludzki organizm duzo zniesie - jesli faktycznie obetniesz te wegle do 50g ed to o reszte sie za bardzo niemartw (...) - sadze ze nie bedziesz w stanie bez wegli pochlonac tyle tluszczy nasyconych zeby sobie zaszkodzic, a kolejnym efektem rezygnacji z wegli bedzie utrata wody i tluszczu czyli spadek masy.

poleci tez miesko wiec proporcje dramatycznie sie niezmienia, faldki pozostana niestety ... no i zejscie z tej diety moze sie zakonczyc niezbyt ciekawie ...

sadze ze w dziale nie ma specow od kwasniewskiego, a ja przedstawiam tylko moje skromne zdanie - powodzenia - i pamietaj 50g wegli ed !!

podpisy są dynamiczne :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
frx- dzieki za rzeczowe uwagi, potrafiłeś powstrzymać się od moralizatorskich wstawek, to ważne
Moim celem jest jak pisałam zgubienie kilku kilo, ale nie za wszelka cene- nie kosztem utraty mięśni,a juz na pewno nie kosztem zdrowia.
Chyba najlepiej będzie, jeśli dam sobie troche czasu na obserwacje reakcji organizmu, a wnioski raz w tygodniu mniej więcej postaram się w miare rzetelnie opisac tutaj.
Dziś, po dość żmudnych wyliczeniach stosunek B/T/W miał się następująco : 45/92/20 , co wydaje się być dość optymalnym podsumowaniem przy założeniach ŻO, a więc także i moich
Samopoczucie- bardzo pozytywne
brak typowego (na innych dietach) wzdęcia czy uczucia "zmulenia" (ktore zwykle dopada przy dużej podazy węgla)

Jeżeli chodzi o wydolność typowo treningową, to z ocena sie wstrzymam przynajmniej do jutra- dziś ćwiczenia siłowe mam zaplanowane na godzine 21:00, a po nich około 45 min. aerobów. Samopoczucie po takim wysiłku postaram się jutro opisać.
hmm..co jeszcze...
narazie chyba wystarczy wybroczyn moich
a robi sie z tego nie przymierzając..blog eksperymentalno-dietetyczny
coż, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie w przeciągu najblizszych tygodni. Nie ukrywam, że miło by było, gdyby znalazły się osoby chetne mi w tym "eksperymencie" cokolwiek mi towarzyszyć, chociażby na poziomie czysto duchowym- mentalne wsparcie, etc..
:) pozdrawiam

Right into the danger zone.. :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 214 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1595
"tłumaczą się winni"- z takiego założenia wychodze

tlumacza sie ci ktorzy chca sie tlumaczyc..
nie bede ci posta spamowac bo w sumie nie mam az tak wielkiego zaciecia misjonarskiego..
ogolnie zwykle czlowiek ma tendencje zeby wierzyc wszelkim ludziom ktorzy utrzymuja ze znaja jako jedyni "ta jedyna wlasciwa prawde" w tym wypadku dieta ( i chetnie sie podziela ta prawda za niewielka oplata ) niz rzetelnej prawdzie...
ale coz twoje zycie , masz swoj mozg etc...
powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

omega3-tran

Następny temat

Prosba o dobra skuteczna diete redukcyjna

WHEY premium