SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nadmierne rozciagniecie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2421

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
Witam
nie wiedzialem gdzie wrzucic ten temat wiec jesli zly dzial to przepraszam
Na tym forum natknalem sie na zdanie ze zbyt duze rozciagniecie miesni nog moze zmniejszyc szybkosc w sprintach.
Ja jestem rozciagniety chyba nie najgorzej, bo po rozgrzewce prawie robie szpagat (brakuje okolo 5cm).
I mam pytanie, czy faktycznie zbyt duze rozciagniecie zmniejsza szybkosc? I jesli tak to czy zatrzymac sie na szpagacie czy jeszcze mocniej sie rozciagac?
Dodam, ze mam 14 lat 55kg i 172 cm
Jesli nie macie nic sensownego do powiedzenia to prosze nie wypowiadajcie sie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
tez tak słyszałem i od trenera, i gdzies tak czytałem, ale sam nie wiem jak to dokładnie działą

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest nadmierne rozciągnięcie moim zdaniem





A o tym, ze przeszkadza tez czytałem gdzies na forum Kejt podawała, ale wydaje mi się, że szpagat nie zaszkodzi, ale takie coś jak ten koleś z filmiku...nie wiem sam też nie wiem jak to sie ma do szybkości biegania, ale jeśli chodzi o nadmierne to masz przykład.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
Widziałem kiedyś ten filmik. No ten gość chyba naprawdę przesadza...
Tak myślę że może takie rozciąganie nie obejmuje nerwów a wtedy może się zmniejszyć kontrola nad nogami a przez to wolniej się przebiera nogami.
To tylko moje przypuszczenia nie poparte żadnymi informacjami fachowymi.
Chyba zatrzymam się na szpagacie i dalej tylko utrzymywać to rozciągnięcie jakie mam teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Podobno chodzi o to, że za bardzo rozciągnięte mięśnie tracą na swoich właściwościach sprężystych, podobnie jak rozciągnięta sprężyna.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O właśnie jakoś tak sobie to wyobrazałem, tylko nie wiedziałem jak to powiedzieć, dzięki Gaiur
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
Dzięki wszystkim
Zapytam jeszcze mojego wuefistę i jak coś nowego się dowiem to napiszę tutaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 997
Zostałes zle poinformowany albo zle zrozumiałes tego co Ci to powiedzial . Siła mięśnia zależy od ilosci i rodzaju wlókien miesniowych zaangazowanych w skurcz jak i stopnia rozciagniecia.
Natomiast miesien jest oslabiony jesli sie go nadmiernie rozciaga przed startem badz przed intensywnym wysilkiem . Odsylam do fizjologi wysilku Gorskiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 997
Powiem na to to samo . Nie bezpodstawie uzylem slowa "nadmierna" . Sprinterzy zawsze sa swietnie rozciagnieci i wiedza w jakich zakresach moga sie rozciagac. Gdyby troche przedobrzyli sila biegowa automatycznie im spadnie. Wynika to z samej fizjologi rozciagania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz rację, wiesz ja nie podałem tego linka po to, żeby się kłócić, czy dociąć Tobie, po prostu sam nie wiem jak sie ma rozciąganie do biegu, a jest mi to potrzebne.Więc jak uważasz przed samymy biegeim rozciagac się tak jak pisał tam w linku Anferny, czy nie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siłownia a zawody...

Następny temat

Hej

WHEY premium