SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

naderwany paznokieć,co robić?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7


Witam,mam taki oto problem:otóż 22 września podczas wygłupów z kumplami zrobiłem sobie coś dziwnego z paznokciem,nie wiem w co uderzyłem(dopiero po 5 minutach zobaczyłem krew)ale coś mi uderzyło w białą część paznokcia na dole..po czym cała reszta w górę się naderwała..przez pierwszy tydzień dawałem sobie okłady itp było trochę krwi ale już nie mam żadnych krwiaków ani nic podobnego.Paznokieć cały czas mi rośnie(kawałek białej części która została uderzona również idzie w górę) ale jest on naderwany,po bokach w ogóle się nie trzymie i w tej chwili jest bardzo poluzowany,tak że mogę go podnosić lekko do góry i widzieć mięso pod nim :D Tak więc co mam z tym fantem zrobić,udać się do jakiegoś pdeicurzysty czy samemu próbować coś zdziałać,proszę o pomoc,z góry thx,dołączam zdjecie palucha zeby było łatwiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Paznokcie są rogową osłoną ostatniego członu palca wśród naczelnych. Główną jego funkcją jest ochrona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz obronna wśród zwierząt. Budulcem paznokci jest aminokwas kreatyna. Składa się on z blaszki podeszwowej i grzbietowej. Ta druga z kolei składa się z korzenia i paznokcia właściwego.

Niekiedy dochodzi do sytuacji, kiedy palce nasze narażone są na różnego rodzaju zgniecenia w wyniku działania ciężkich elementów. Paznokieć w pewnym stopniu chroni nasze palce. Jednak przygniecenie lub uderzenie (jak w Twoim przypadku) może spowodować problemy z nim wynikające. Z reguły niewielki uraz nie powoduje problemu i paznokieć rośnie normalnie dalej. Jednak są sytuacje, kiedy to może dojść do trwalszego zniszczenia macierzy paznokcia. Wtedy niestety może wyrastać zdeformowany lub w ogóle nie rosnąć.

Tego typu urazy najlepiej jest konsultować z lekarzem lub w specjalnych gabinetach kosmetycznych, zajmujących się pielęgnacją paznokci. Jest wielce prawdopodobne, że chirurg zerwie Ci paznokieć, jeżeli uzna to za słuszne. W gabinecie kosmetycznym jest większa szansa na przywrócenie go do sprawności. Bez wątpienia nie ma sensu czekać, aż sytuacja się pogorszy i wda np. jakieś zakażenie bakteryjne.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 754 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6036
Idź do jakiegoś lekarza/kosmetyczki(może ona wie) i sie spytaj, bo to tak nie zaciekawie wygląda. Ale nie wiem, nie miałem styczności nigdy z czymś takim więc nie wiem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Ewentualnie chirurg...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
Siema

Mam dokładnie ten sam problem, tylko męczę się już dwa miechy,
po dzwonie na biku odcięło mi kawałek opuszka palca i dokładnie w ten sam sposób naderwał mi się pazur. Tez mogę sobie zaglądać w mięcho powyżej białej części paznokcia. Poradziłeś sobie jakoś z tym???

Pozdro Bzyku
1

Bzyku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
aktualnie mam przecięty w połowie paznokieć i wiem co czujecie. Jakieś dwa lata temu przy pracach na podwórku palce przygniótł mi bardzo duży konar drzewa i spod paznokcia poleciała krew. Wiedziałem że jest awaria.
Podstawower rzeczy o których musicie pamiętać przy takich urazach
1 zalewamy wodą utlenioną i robimy opatrunek(Stop pneumokokom)
2 nie odrywamy sami nie podnosimy paznokcia
3 Konsultacja z lekarzem
4 trzeba poczekać 2-3 tygodnie (jeżeli nie czujemy bólu) nowy paznokieć który urośnie wypcha starego.
5 jeżeli nowy paznokieć wrasta w skóre lub stary nie chce zejść należy udać się do lekarza
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pocenie sie podczas wysiłku fizycznego

Następny temat

co od zgagi?

WHEY premium