SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

muay thai

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6
Witam mam trenuj od paru dni muay thai i mam pewien problem a mianowicie chodzi mi o "GARDE" trzymam ja dobrze tylko gdy dostane cios w głowę odrazy ciało zaczyna uciekać odwracam się tyłem kule się i zasłaniam głowę i zamykam oczy mówią mi ze to z czasem wyszkolę,ale ja się chce zapytać czy są jakieś ćwiczenia na oduczenie się tego lenku czekam na odpowiedzi :)
Proszę nie pisać ze jestem ****-a za przeproszeniem bo dopiero zaczynam te sztukę walki i szukam pomocy

nie pisz bzdur bo to mnie W k U r W i A pajacu.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1086
Mój trener na boksie miał na to taki sposób (oczywiście na początkującej grupie) - stajesz z partnerem w pozycje bokserskiej, ale bez gardy. Partner wyprowadza lewe proste, ale bardzo leciutkie - 1% siły, otwartą dłonią. Po prostu takie lekkie packi na czoło. Zamykanie oczu jest odruchem, ale w sportach walki niestety samobójczym. W tym ćwiczeniu wiedząc, że nie dostaniesz szlaga po prostu starasz się mieć cały czas otwarte oczy i patrzeć na przeciwnika. Na prawdę działa. Ćwiczenie o tyle dobre, że można je stosować poza treningami, z siostrąa, czy bratem - 5 minut dziennie działa cuda. Powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6
Witam od paru dni trenuje muay thai i mam pewien problem a mianowicie chodzi mi o "GARDE" trzymam ja dobrze tylko gdy dostane cios w głowę odrazy ciało zaczyna uciekać odwracam się tyłem kule się i zasłaniam głowę i zamykam oczy mówią mi ze to z czasem wyszkolę,ale ja się chce zapytać czy są jakieś ćwiczenia na oduczenie się tego lenku czekam na odpowiedzi :)
Proszę nie pisać ze jestem ****-a za przeproszeniem bo dopiero zaczynam te sztukę walki i szukam pomocy

nie pisz bzdur bo to mnie W k U r W i A pajacu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 569 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13053
Tylko że to przejdzie z czasem :P
Możecie ćwiczyć lekkie uderzenia na garde, na tułów.
I nie czasem nie otwieraj oczu jak najbardziej tylko lepiej ćwiczyć z trochę przymrużonymi.


Po za tym trenujesz pare dni więc to normalne każdy tak miał nie martw się przejdzie ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
Tak jak napisal Olek mow im zeby sie nie napalali tylko luzno i z czasem zwiekszaj tempo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Cześć, kolejność jest taka:
1)Najpierw szukamy interesujących nas tematów
2a) Gdy je znajdziemy to czytamy je i nie zawracamy dupy na forum
2b) Gdy nie znajdziemy zakładamy temat

https://www.sfd.pl/[ART]_Jak_nie_wzdrygiwać_się,_nie_mrugać_i_nie_odwracać_plecami-t425796.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2543
Olek2 no bez przesady nie każdy miał taki problem :P

"Rób swoje i nie patrz się na innych"


Twardym trzeba być

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 569 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13053
No ale większość zamyka oczy przy łapaniu ciosu na garde :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
IniaK1- jesteś dziewczyną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2543
Jeżeli chodzi o zamykanie oczu to rzeczywiście nawet często to widać u zawodników,ale nie odwracanie się plecami do przeciwnika.
Spokojnie to Ci na pewno z czasem przejdzie ;)

PETEK08 tak jestem ale to chyba nie problem hmm??:)

Zmieniony przez - IniaK1 w dniu 2011-07-15 15:39:25

"Rób swoje i nie patrz się na innych"


Twardym trzeba być

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Jest to problem bo mam wrażenie, że nie potrafisz na sprawę spojrzeć obiektywnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1556 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35243
Spróbuj trochę mieć opuszczoną głowę, ręce trochę wyżej i nie trzymaj ich sztywno, bo niektórzy trzymają sztywno gardę i czują, ze ten cios przejdzie i poprostu reakcja jest jaka jest u jednego jest inna u drugiego inna, też kiedyś przymraczałem oczy, teraz też to się zdarza, ale już rzadziej. Poczekaj jeszcze z miesiąc i nie będziesz się odwracał, a jeszcze z pół roku i nie będziesz zamykał oczu, nie panikuj jak ktoś cię chce uderzyć, wmów sobie, że na treningu to jest normalne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podcięcia w Kyokushin Karate (zawody)

Następny temat

Ucieczka z gioltyny z dosiadu

WHEY premium