SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

low kick

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
tym razem zwracam sie z prosba;)
chodzi o to że do tej pory zawsze tylko cwiczylem z zapasnikami i sam na worku (tylko rece)
Ostatnio po ogladnieciu kilkunastu turnieji Val tudo i po rozmowach z kolegmi ktorzy non stop sie leja doszedłem do wniosku ze warto byloby sie nauczyc kopac.Zadne tam wysokie kopniecia bo na to jestem za malo rozciagniety (silownia skraca sciegna) ale np Low kicki
Mam bardzo duzy wor (dlugi) wiec moze go wlasnie wykorzystam.Panowie jak cwiczyc wlasnie ten rodzaj kopniec.
Chodzi mi glownie o sile bo techn trudno nauczyc sie bez jakiegos trenera.Robic to w polaczeniu z boksowaniem czy tez np kilka serii mocnych niskioch kopniec na worek potem odpoczynek i znoowu??a moze macie jakies inne pomysly??
Zaznaczam ze cwicze w domu!
z gory thx

Pozdrawiam

KAIN
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 0


Oprócz tego co mówili inni możesz dodatkowo stosować zmyłki np.szybko zginasz lewą nogę,i kopiesz prawą lub markujesz lewym prostym i kopiesz prawym lowkickiem etc.Większość zawodników przyjmuje w walce pozycję bokserską,ale mnie się wydaje że jeżeli chodzi o kopanie to lepsza jest pozycja stosowana przez tajskich bokserów(pozycja bardziej frontalna) bo masz tak samo daleko do przeciwnika obiema nogami.A to trzeba powtarzać wiele razy:jak trenujesz kopanie to pamiętaj ZAWSZE o gardzie!!!!!!!!!!!Ho!

"Urodziliśmy się aby zginąć w walce!" Lakota

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Hmmm... to zalezy co chcesz wycwiczyc.
Temat jest dlugi bo i wariantow low kicka jest duzo, to samo tyczy sie sposobow treningu.
Powiedzmy ze chcesz cwiczyc lowkicka na udo (zreszta wszystkie sa podobne,choc nie do konca).
Jesli chodzi o technike to cwicz tak abys kopal piszczelem w udo :) tzn. niezupelnie w kazde miejsce na udzie.
Powinno sie kopac (tam najbardziej boli) w pewne miejsce (niewiem czy je dobrze opisze) tzn. w okolicach miejsca gdzie trzymasz rece w kieszeni(pouderzaj to sam wyczujesz gdzie najbarziej boli).
A jesli chodzi o sposob trenowania to powinienes robic obie rzeczy. Samo kopanie zwiekszy sile i szybkosc kopniecia (pamietaj o lapkach w gorze zeby nabrac nawykow) a kombinacje rozwina Twoja technike i latwiej Ci bedzie stosowac to na ulicy czy w sparingach.
Temat jest obszerny i nie o konca do opisania.Mam nadzieje, ze sie przydalem.

Pozdrowienia

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
wielkie dzieki !!
i licze ze inni tez sie wypowiedza

Pozdrawiam

KAIN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4404 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
ja wale low kicki wg szkoly tajlandzkiej (a nie jak karatecy, ktorzy robia go jak niskie mawashi- noga najpierw w przod) i takie maja najwieksza sile, uderza sie wysoka czescią piszczela, mocny skret biodra i gosc leci 2 metry w bok, albo pada jak sciete drzewo (zalezy czy kierujesz sile w bok czy w dół)
Dobre cwiczenie: popros kolege zeby polozyl sobie twoja noge na biodrze i przytrzymal ja za kostke, ty zaczynasz pracowac biodrami (tak jakbys kopal, ale nie odrywasz nogi od jego biodra) Pozycja wyjsciowa: patrzysz na goscia z pozycji bokserskiej, jedna noga na biodrze, druga palcami skierowana w stronw przeciwnika. skręt bioder, pieta nogi podporowej patrzy teraz w przeciwnika, miednica skierowana do ziemii.
I bawisz sie tak tyle ile wytrzymasz. O gardzie chyba nie musze przypominac.
jak chcesz na worku to rob serie np.20 razy ale max siły.

Jakryc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najsilniejszy low-kick wychodzi wtedy, gdy noge prowadzisz lekko w dol, z silnym skretem bioder.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Ze skretem bidoer sie zgodze,ale low kick z gory na dol?
Kto Cie tak uczyl? Noga powinna isc prostopadle o miesnia, wtedy najbardziej boli.

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


lowkick...

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Pedro Rizzo kopie Randyego Couture...

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Wersji lowkick'a jest mnóstwo. Nie jest prawdą, ze karatec, przynajmniej wszyscy kopią lk jak mawashi gedan.
Tradycyjnie zaczerpnięty z thaiboxu, uderzany jest golenią albo dokładnie równolegle do podłoża albo z góry w dół; albo na czworogłowy albo na dwugłowy uda. Dobry lowk ścina zawodnika, zwłaszcza takiego który nie ma umiejętności obrony przed takim atakiem. Bardzo dobre kopnięcie na ulicę, cudo wręcz...

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jakryc dał dobrą radę co do nauki techniki, ja się tak uczyłem z tym że kolega przytrzymywał moją nogę, na worku trochę ciężej bo ciągnie do dołu. A jak uderzać ?
Kilka sprawdzonych metod:
1. 10 kopnięć prawą na szybkość + technika i lewą nogą.
2. j.w. z tym że maks siły
3. Kombinacje np. l.prosty, p.prosty, l.sierp, p.low-kick (wykorzystujesz skręt po sierpie) Raz lewa,raz prawa strona.

A z Sandy, ścięcie z lowkickiem jest rewelacyjne. Dwie ręce z gardy uderzają przeciwnika z równoczesnym low kickiem na kolano. Wykorzystanie w zaskoczeniu, zwarciu, szamotaninie rozwiązuje wszelkie problemy.





Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
ok wielkie thx wszystkim
Jeszcze jedno jeśli zależy mi na wytrąceniu przeciwnika z równowagi lub nawet przewroceniu go to lepiej bić poniżej kolana(okolic łydki) czy powyżej (w udo)??


Pozdrawiam

KAIN
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mordercza broda:-)

Następny temat

do pana Boruty=)

WHEY premium