SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

laserowa korekcja wzroku cytat

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3373

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
1. Uwieranie - kwestia odpowiedniego dobrania szkieł. Jak zaczynałem, to dopiero 3 para, którą przetestowałem, była dla mnie odpowiednia. Niektóre są mięciutkie, prawie niewyczuwalne, a inne chamskie i twarde. Kiedyś długo nosiłem Bausch&Lomb Soflens 38, ale teraz przerzuciłem się na takie bardzo tanie Horien (5 zł za sztukę miesięczną) i też są fajne. A płyn tej firmy - 15 zł na pół litra :)
2. Mnie się wzrok nie pogorszył ani trochę od nie wiem, 10 lat. Ciągle mam -1.5. Kiedyś w okularach mi się pogarszał, może dlatego, ze za mocne były. Albo bo witamin na oczy nie brałem. Albo po prostu się zwiększała i było to nie do unikncięcia. Kolejnym plusem szkieł, że łatwo dostosować moc, bo zmieniasz, przynajmniej ja, szkła co miesiąc
3. Co do higieny, to po prostu myć ręce. A zakażenie jakieś jak wystąpi, spuchnie powieka czy co, to są odpowiednie krople na to. Ja mam trochę polowe warunki w mieszkaniu, siłka, mnóstwo kurz, syf, kila i mogiła, rybiki latają, ciągle rękami macam brudne wycieraczki na podłodze, chroniące kafelki od ciężaru i żyję. No przecież nie będę sprzątał codziennie jak to robią na siłce na mieście


Zmieniony przez - xorton w dniu 11/20/2018 6:07:36 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 784
Ponawiam pytanie z poprzedniej strony. Co to za witaminy na oczy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10450
Esefdee
Ponawiam pytanie z poprzedniej strony. Co to za witaminy na oczy ?


BCAA + glutamina powinny wystarczyć na początek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Moje takie są. Rzeczywiście kiedyś testowałem (np. nie brałem przez kilka tygodni) i bardzo mi pomagały w siedzeniu 8 godzin przed kompem. Teraz jestem zdrowszy niż kiedyś, biorę witaminy i minerały, to może i bym ich nie potrzebował. Takie najbardziej podstawowe z samą luteiną (takie najczęściej zaleca okulista) nie działały na mnie tak dobrze, więc pewnie miałem deficyt jakiegoś składnika poniżej.
internet
Wskazania

Zastosowanie dla oczu zmęczonych:

czytaniem

pracą przy komputerze

złym oświetleniem

klimatyzacją


Działanie

Zuma zawiera likopen, luteinę, zeaksantynę, kwas alfa-liponowy, selen i miedź. Wszystkie te składniki są przeciwutleniaczami i wpływają na ochronę antyoksydacyjną narządu wzroku wychwytując wolne rodniki, które wpływają na szybsze starzenie się i tracenie sprawności naszego narządu wzroku. Likopen, bardzo duża ilość luteiny (rzadko spotykana w takiej ilości) wraz z innymi składnikami nie tylko pomagają zatrzymać procesy wywoływane przez wolne rodniki, ale także wspomagają funkcjonowanie oczu w środowisku pełnym niekorzystnych czynników, na które jesteśmy narażeni na przykład pracując długo przed komputerem, przebywając w jasno oświetlonych pomieszczeniach czy wtedy, gdy nie chronimy swoich oczu przed działaniem ostrego światła słonecznego.

Zuma poleca również swoje kapsułki wszystkim tym, u których występuje genetyczne prawdopodobieństwo pojawienia się jaskry lub zaćmy i gdzie odpowiednia suplementacja substancji odżywczych dla oka może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka rozwoju poważnych schorzeń.


Sposób użycia

1 kapsułka dziennie


Skład

Olej z wątroby dorsza (tran) zawierający Omega-3: 150 mg (w tym 35 mg kwasów Omega-3), wyciąg z płatków aksamitka wzniesionego Tagetes erecta: 50 mg, w tym luteina 20 mg i zeaksantyna 4 mg, wyciąg z owoców borówki bagiennej Vaccinium uliginosum: 50 mg, witamina E 6,7 mg, witamina C 60 mg, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 1,4 mg, witamina B12 (cyjanokobalamina) 2,5 mcg, kwas foliowy (folacyna, kwas pteroilomonoglutaminowy) 200 mcg, cynk (tlenek cynku) 10 mg, miedź (glukonain miedzi) 0,5 mg, magnez (tlenek magnezu) 20 mg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak długo zajęło wam przyzwyczajnie się do nich ? oraz nauka zakładania / ściągania , musze też zabrać się za ten temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Nie pamiętam jak długo, ale przypominam sobie pierwsze zakładanie - zaczerwienione oczy, pół godziny walki z odruchem zamykania i chyba nawet zakończone niepowodzeniem ;) Potem chyba szybko poszło.

Każdy ma pewnie inną technikę, ja się nie uczyłem od nikogo, ale mogę napisać, jak to robię:
1. myję ręce
2. biorę szkło na palec wskazujący, ewentualnie obracam je na odpowiednią stronę, by było bardziej wypukłe (chociaż moje ostatnie soczewki prawie identycznie wyglądają po wywróceniu na drugą stronę)
3. nalewam 2-3 krople płynu na szkło [to jest dla mnie bardzo ważne, żeby nic nie szczypało/drażniło po nałożeniu i było od razu dobre nawilżenie
4. odciągam dolną powiekę, nakładam szkło, puszczam powiekę
5. z całej siły zamykam oko, co powoduje bardzo dobre rozprowadzenie płynu pod soczewką oraz na całym oku
6. jeśli coś jest nie tak (np. zdarzało mi się kiedyś, że czułem, że coś jest nie tak, ściągam, a tam babroch na szkle, który "kłuje") ściągam i powtarzam całą operację
7. wycieram oczy papierem, bo są mokre od części płynu, który wcześniej wlałem do soczewki
8. wylewam pozostały płyn z pudełka na soczewki dla higieny
9. a ściągam przesuwając soczewkę w bok po oku, aż się zagnie przy krawędzi (ale kiedyś sobie ją wsadziłem głęboko pod powiekę tą metodą i nie mogłem wyjąć ;] ale to przez nieuwagę)

Wg mnie dobra soczewka powinna być bardzo delikatna, mięciutka i łatwa do rozerwania palcami. Kiedyś miałem takie chamskie twarde (może to 3 miesięczna była?) Nie polecam też nosić dłużej niż jest to określone, czyli np. dłużej niż miesiąc w przypadku miesięcznych. Jak tak robiłem z niektórymi firmami, to mnie oczy bolały od tego/byłem wrażliwy na światło. Czasami zdarzyło mi się zapić/czy spać u kogoś, to normalnie spałem w szkłach kontaktowych i nie było problemu, tylko rano budziłem się z trochę suchymi oczami i chwilkę im zajmowało nawilżenie odpowiednie. Jeszcze miałem tak kiedyś wiele razy, że jak zarwałem całą nockę, oczy były zmęczone, to potem bardzo ciężko było założyć soczewki, oczy ich nie przymowały/wiązało się to z ogromnym dyskomfortem przez parę minut. Jak się jest niewypoczętym, to może lepiej w okularach chodzić. Po wstaniu też nie nakładam od razu, tylko chodze chwilę w okularach.


Zmieniony przez - xorton w dniu 11/21/2018 11:15:31 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dzięki , jak przymierzałem z okulistką to średnio to szło. Jakie nosisz ? Na początek myślałem o 1-dniowych żeby właśnie nauczyć się zakładać i w przypadku uszkodzenia czy spadku na ziemię większej starty nie było a później jakieś dłuższe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1443 Napisanych postów 2141 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 81408
Ja od początku nie miałam problemu z zakładaniem. Pewnie to zależy od budowy oka i chyba też trochę nastawienia do nich. Miesięczne od razu nosiłam. Jednodniowe też miałam epizod, ale krótki. Finansowo lepiej miesięczne wychodzą.

Take your dreams seriously.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10450
BPL-G
Dzięki , jak przymierzałem z okulistką to średnio to szło. Jakie nosisz ? Na początek myślałem o 1-dniowych żeby właśnie nauczyć się zakładać i w przypadku uszkodzenia czy spadku na ziemię większej starty nie było a później jakieś dłuższe.


jak ktos cwiczy 3x w tyg boks po 2 godziny trening czyli 6 godzin w tyg bez okularow
to moze to pogorszyc wzrok czy niekoniecznie musi
prosze o odpowiedz a nie farmazony typu to sprawa indywidualna -medycyna zna takie przykładki
frazesy i przyslowiowe pierdu-pierdu mnie nie interesuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
northwestpassage
Ja od początku nie miałam problemu z zakładaniem. Pewnie to zależy od budowy oka i chyba też trochę nastawienia do nich. Miesięczne od razu nosiłam. Jednodniowe też miałam epizod, ale krótki. Finansowo lepiej miesięczne wychodzą.

A poza tym nie chciałoby mi się codziennie otwierać opakowania ze szkłami
BPL-G
Dzięki , jak przymierzałem z okulistką to średnio to szło. Jakie nosisz ? Na początek myślałem o 1-dniowych żeby właśnie nauczyć się zakładać i w przypadku uszkodzenia czy spadku na ziemię większej starty nie było a później jakieś dłuższe.

Noszę miesięczne Horien - cena na Allegro ok. 20 zł za 3 sztuki. Jak zamawiałem, to spodziewałem się, że to będzie jakaś lipa, a okazały się niegorsze od moich poprzednich droższych B&L. Jak pisałem wyżej, ten Horien ma też płyn bardzo tani, a jak byś chciał gdzieś tak na mieście kupić z doskoku, to np. 40 zł za 0.333 l.

Moja mama ma jakieś specjalne drogie soczewki progresywne. One są droższe. Nadają się na starszych osób, które zarówno z bliska jak i daleka nie widzą. Chyba są specjalnie dopasowywane do oka.

Jest jeszcze coś takiego jak krzywizna oka (bada okulista) i chyba trzeba dobierać specjalnie, ale nie zajmowałem się tym specjalnie, bo moja jest zbliżona do tej standardowej.
aa3
jak ktos cwiczy 3x w tyg boks po 2 godziny trening czyli 6 godzin w tyg bez okularow
to moze to pogorszyc wzrok czy niekoniecznie musi
prosze o odpowiedz a nie farmazony typu to sprawa indywidualna -medycyna zna takie przykładki
frazesy i przyslowiowe pierdu-pierdu mnie nie interesuje

Choć na badania co 2 miechy i sprawdzaj, czy Ci się nie pogarsza wzrok od tego (ciśnienie, pole widzenia, wada itp)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w kolanie

Następny temat

Czy z tego rezonansu wynika, że sobie wymyślam problemy?

WHEY premium