SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lafay

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest caly Twoj program treningowy? 4 cwiczenia na 4 partie czyli jak sie domyslam robisz cos na klatke, cos na biceps, barki i brzuch ? Jesli Ci chodzi o moja opinie to jesli chcesz miec jakies efekty to tym systemem w dluzszym okresie nie wiele osiagniesz lub nic. Powtorzen tez nie mozesz zwiekszac w nieskonczonosc przeciez na 40 treningu nie wykonasz w serii 40 powtorzen danego cwiczenia - chyba ze na brzuch. Robienie 1 cwiczenia na dana partie miesni to za malo. Przyjmuje sie ze od 2 do 4 cwiczen na dana partie powinno sie wykonywac.

Mysle ze powienes bardziej szczegolowo przejrzec to forum aby ulozyc sobie trening skladajacy sie z rozgrzewki, 2 - 3 cwiczen na kazda partie miesni, tak aby byl urozmaicony nieco, zakonczony rozciaganiem. Jest tu tego mnostwo.

Co do plecow to ja nie robilem tego podciagania na drazku na krzeslach.


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Ale przeciez w ksiazce jest jedno cwiczenie na partie... A mam ja wlasnie ma mysli... i w tej ksiazce jest napisane zeby zwiekszac ilosc powtorzen przy kazdej kolejnej serii...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zwieksza ilosc powtorzen, ale do pewnego momentu - okreslona jest graniczna liczba powtorzen, po ktorej osiagnieciu nalezy zmienic cos w cwiczeniu z reguly.

Poza tym jak juz wczesniej pisalem praktycznie w kazdym cwiczeniu pracuje kilka grup miesni.

Masz te ksiazke?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Mam i wiem ze nalezy wprowadzac kolejne cwiczenia.. I tak tez mam zamiar zrobic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
A tak wogole to jaki jest twoj plan? Czy ty wogole cwiczysz tak jak jest w ksiazce czy jedynie wykorzystales znajdujace sie tam przyklady cwiczen? I w ksiazce jest napisane ze sa po tym przyrosty masy... Ale cwiczac systemem z ksiazki kazda partia jest cwiczona 3 razy w tygodniu(bo plan jest 3-dniowy), a przeciez wszedzie pisza ze na mase kazda partie nalezy cwiczyc raz w tygodniu... To jak to w koncu jest? A moozna z tych cwiczen ulozyc plan na mase w ktorym kazda partia cwiczona raz w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to jak masz ksiazke to jest tam wszystko opisane.

Efekty osiagniesz porownywalne do opisanych w ksiazce, zarowno poprawi sie wytrzymalosc i sila, jak i masa, a przy tym rzezba miesni - to taki "wash & go". Ten trening Lafaya to nie jest typowy trening na mase jaki robi sie na silowni. Przede wszystkim jednak trzeba stosowac sie do tego co jest w ksiazce.

Ja wykorzystalem kilka cwiczen z ksiazki ktore moge robic w domu, i caly obecny swoj trening ulozylem z roznych cwiczen i tak:
- z ksiazki wykorzystalem cwiczenia: B1, A3 i A2
- hantlami robie barki, bicepsy, najszersze grzbietu, klatke, kaptury
- brzuch robilem a6w, troche absII robie jak mam gdzie, a na co dzien trzy cwiczenia robione kolejno jedno po drugim na wsystkie partie miesni brzucha
- nogi - przysiady na 1 nodze, skakanka
- wytrzymalosc na rowerze treningowym - interwalami
- aeroby - rower treningowy po 45 min lub bieganie jak jest pogoda
- ogolnorozwojowo - 1x w tygodniu koszykowka
do tego mam koleczko treningowe i expander ktorymi urozmaicam cwiczenia i wykorzystuje je do cwiczen barkow, brzucha i klatki
Kupilem tez takie uchwyty do pompek tzw.: push up bars na ktorychrobie pompki.
Z tego wszystkiego ulozylem sobie trening na 3x w tygodniu ktory trwa 2 h w tym jest rozgrzewka i rozciaganie wg ksiazki Lafaya.

To tyle jesli chodzi o moj trening. Do tego uwazam na to co jem ale nie stosuje typowej diety.
Cwicze dla siebie, zeby sie odstresowac i zachowac dobra kondycje co sie zdecydowanie udaje. Przy tym zwiekszyla sie moja sila, wytrzymalosc no i jest jakas tam sylwetka powoli.

pozdrawiam

DARNOK35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Czyli z tej ksiazki prawie nic,...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przeciez na poczatku pisalem juz:

"Teraz stosuje wybrane cwiczenia jako element swojego treningu jaki dla siebie ulozylem. Rozciagam sie wg cwiczen z ksiazki".


Pocwicz 2 - 3 m-ce i sam ocen.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4466
Dobra a czemu nie jedziesz tym z ksiazki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sokri zrob trening z tej ksiazki przez min. 4 miechy ale dokladnie tak jak jest napisane nic nie zmieniaj to napewno nie bedziesz zalowal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EDT - Escalating Density Training - probowal ktos ?

Następny temat

Początkujący....

WHEY premium