SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

korekta FBW - skolioza

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3690

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

21

Waga

69

Wzrost

186

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

5 mies.

Uprawiane inne sporty

-

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

skolioza z rotacją

Zażywane suplementy

BCAA, omega3, ZMA

Ostatnio przerabiany plan

FBW 5x5 by traktor

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

72,5 x 5 przysiad, mc 100 x 5, ławka 65 x 5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
Aaa, zapomniałem o wznosach w opadzie na dolny grzbiet ;)
To dodam go w treningu B zaraz po plecach 3x10, a plecy obetnę do 20 p. total i 3 serii odpowiednio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
Czyli nie mam co liczyć na pomoc...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2682
barki pracuja w WL, w barkach, w pompkach. Zajedziesz je tym treningiem. Ten plan polecil mi traktor, zastosuje go i watpie by byl nieskuteczny. Nie ma sensu kombinowac...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
Wiesz, ja już przerabiałem przez kilka mies. FBW traktora 5x5. Przez ten czas czułem, że barki i klatka są mocno "niedopieszczone", a właśnie na tych partiach mi najbardziej zależy. Jedyne, co bym może zmienił, to 5x5 WL na 3x10, bo raczej nie ma potrzeby wyk. tylu serii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2682
no ja mam inne odczucia, najwidoczniej masz technike kiepska.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
To, że mamy inne odczucia, to nie znaczy wcale, że mam złą technikę, bez przesady
Poza tym zauważ, że ten plan traktora ma opierać się na treningu objętościowym 5x5, a w takim schemacie jest zaledwie jedno ćwiczenie... czyli w ogóle nie przypomina pierwotnych założeń jego autora...
Nie mówiąc już o tym, że przecież ten plan nie zawiera w sobie żadnych ćwiczeń na mięśnie dwugłowe ud, co jest poważnym niedopatrzeniem.

Sorry, ale mam wrażenie, że traktor odpisał Ci na odczepnego nie zawracając sobie głowy choćby przejrzeniem tego planu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2682
dwuglowe pracuja przy unoszeniu tulowia z opadu :) To jest fbw a nie split zeby sie rozczulac nad kazdza partia z osobna. Najpierw masa, pozniej podkreslanie dwuglowych :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
Tylko zauważ, że przez to, że mamy niektóre ćwiczenia na maszynach, to angażujemy mniej mięśni naraz w dane ćwiczenia, czyli mniejsza praca = mniejsze efekty, więc trza to jakoś nadrobić :)

To stosowałeś ten plan już czy nie, bo raz piszesz tak, a raz tak (ja ćwiczyłem i to wersję na wolnych ciężarach, więc mam porównanie) :P

No i nie zmienia to mojego problemu, przez który wolałbym ćwiczyć nogi co drugi dzień dla lepszej regeneracji. Fajnie byłoby, gdyby ktoś pr0 jednak zechciał te moje wypociny przejrzeć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2682
3miechy juz robilem, ale cwiczenia ktorych nie moglem robilem te ktore moglem i tak jak mi sie wydawalo. Teraz diete dopialem i cisne jeszcze raz z deloadingiem po chorobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
Jeśli taki plan Ci odpowiada i dobrze się przy nim czujesz, to jak najbardziej go ciśnij. Ja jednak wciąż mam nadzieję, że ktoś mi oceni mój plan...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy hantle+atlas

Następny temat

Zastój na Klacie

WHEY premium