SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Korekta planu FBW.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 217 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24012
Witam otóż chciałbym żebyście skorygowali moje 2 zestawy planu FBW.

1 Zestaw:
Nogi: Przysiad / Prasa? 3
Plecy: Wiosłowanie 3
Klatka: WL 3
Barki: Wyciskanie sztangi przód 2
Triceps: Francuskie 2
Bicepc: Sztanga 2

2 Zestaw:
Nogi: Przysiad 3
Plecy: Martwy Ciąg 3
Klatka: Hantle na skosie 3
Barki: Wyciskanie sztangi tył 2
Triceps: Francuskie 2
Bicepc: Sztanga 2

Czy mogłoby być +- tak? Biceps i triceps robię na przemian co 2gi trening więc myślę że nie trzeba na nie 2 zestawów ćwiczeń. Łydki i brzuch też po każdym treningu.
Nie wiem co dać na nogi w 2gim zestawie przede wszystkim, oraz czy ćwiczenia na barki będą ok?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 68

Wzrost: 171

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: Rok

Uprawiane inne sporty: ,

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): jest

Dieta: Jest.

Przeciwskaznania medyczne: .

Zażywane suplementy: .

Zmieniony przez - Kurczak666 w dniu 2011-08-28 23:52:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Poprzedni plan jak wyglądał ? Czemu chcesz zmieniac ?

Drązka mi w tym planie na pewno brakuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 217 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24012
Wcześniej tzn. przez wakacje trenowałem tylko tym pierwszym zestawem FBW. A jak z nogami, czy mc z przysiadami w 2gim zestawie sobie nie będą przeszkadzały? Oraz czy na barki mogą być takie ćwiczenia? Czy w 2gim zestawie dać np. arnoldki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 217 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24012
A zmienić chcę dlatego że w wakacje czasem zdarzało mi się odpuścić trening - stąd tyko 1 zestaw. Teraz w roku szkolnym mam trochę więcej czasu "dla siebie" dlatego chcę zacząć trenować dwoma zestawami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Unikaj wyciskania zza karku na barki, daj nawet te arnoldki,zwykłe wyciskanie sztangielek lub nawet unoszenie na boki.

B zrobiłbym:

MC
Drązek
Skos
unoszenie na boki
Pompki na poręczach

W A wywaliłbym ćwiczenie na triceps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 217 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24012
Dlaczego radzisz unikać wyciskania zza karku? A podciąganie sztangi do brody jest efektywne jako zamiennik tego?
A czy w B mógłbym dać jeszcze np. na początek przysiady - na prawdę lepiej wtedy czuć trening FBW jeżeli zaczyna się go od przysiadów ^^
Wywaliłbyś ćwiczenie na triceps, jakie dałbyś w zamian? Może wyciskanie sztangi leżąc w wąskim uchwycie? Jeżeli tak to czy to że do wyciskania sztangi mam suwnice nie będzie przeszkadzać w wykonaniu takiego ćw?

Zmieniony przez - Kurczak666 w dniu 2011-08-29 23:15:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
Wyciskanie zza karku i podciaganie do brody to najbardziej kontuzjogenne cwiczenia.
Ćwiczenie na triceps w A zbędne
na suwnicy nie wyciskaj,wymusza nienaturalny tor ruchu.

A
przysiady
wl
wioslowanie
wyciskanie na barki sprzed glowy
podciąganie na drązku podchwytem

B
tak jak viren napisał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 217 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24012
Ostatnie 2 pytania:
Ćwiczenie na tricpes zbędne, dać w zamian jego wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie?
I jeszcze czy w planie B mogę dać te przysiady na początku podobnie jak w A?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie dawaj nic w zamian.

Rozdziel przysiad i mc jeśli jest to możliwe, dlatego masz w A pierwszy przysiad a w B pierwsze mc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny/poprawy

Następny temat

plan na redukcje FBW do oceny

WHEY premium