SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

judo a zapasy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 23564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 59 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1062
czym różni sie judo od zapasów?
co jest lepsze? głownie chodzi mi o to 1 pytanie i nie chodzi mi raczej o walke głownie sportową a realną?
1

Ustąp by zwyciężyć

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75794
używanymi technikami ( choć wiele jest podobnych jeśli nie identycznych)- główna róznicą jest brak technik kończących w zapasach
strojem
zasadami punktacji w walce sportowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
.

Zmieniony przez - MKD w dniu 2007-02-22 22:33:48

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
a która walka jest nierealna?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1760
co do walki sportowej to na judo sie raczej mało znam. Ale jezeli pytasz o walke realną to oczywiście zapasy 100x lepsze i chyba kazdy sie z tym zgodzi :D prawie kazdy zawodnik MMA rozpoczynał od zapasów, większość najwybitniejszych fighterów w przeszłosci było utytułowanymi zapaśnikami. Dla mnie wykładnikiem co do skuteczności sztuk parterowych są zawody ADCC a tam startuje niewielu zawodników z judo. Jednak jeżeli chodzi o MMA to różnie to bywa :) tak jak np w tym przypadku

starcie judo z zapasami jednak o wyniku walki zadecydowała stójka :D lecz co do skuteczności walki w parterze mimo wszystko stawiam na zapasy

Aut inveniam viam, aut faciam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
Kolejny durny temat z gatunki nierozwiązywalnych kwestii. Judo dobre, zapasy super - warto trenować, a nie ględzić.

TomoBJJ- proszę dowiedz się co to TRENING PRZEKROJOWY i nie gadaj bzdur, że w MMA mamy konfrontację styli!

http://klub.chip.pl/mma/KLATKI/cross_tr.html

A co do ADCC to jak się mają zapasy do wykończeń - to naprawdę nie wiem. A co do "walki parterowej" to polecam sprawdzić o co chodzi w zapasach.

prawie kazdy zawodnik MMA rozpoczynał od zapasów

Akurat to nieprawda. Wielu zaczynało od kicka (Crocop), Fedor (judo, sambo) czy od razy cross (Silva).

A co do tego, że zapasy są 100 x lepsze - to sorry - nie zgodzę się.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2007-02-23 09:00:57

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Proponuję założyć podwieszone tematy.

Zapasy vs Judo.
Kickboks vs Muay-Thai.
Zapasy klasyczne vs styl wolny.

Wady i zalety.
Różnice i podobieństwa.

Takie tematy jak ten z miejsca kasować.

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
do podwieszonych mało kto zagląda, stary. nie ma sensu.
a takie jak ten warto zostawiać dla celów szkoleniowych - ot, taka lekcja poglądowa z podstaw dla niezorientowanych.
i podtrzymuję pytanie - która walka jest nierealna?

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2007-02-23 11:33:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1055
Jodan, np. te z mortal kombat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1760
hehe po pierwsze nienapisałem że mma to konfrontacja styli tylko wyraziłem swoją opinię na temat judo i zapsaów. poprostu uwazam ze wiecej elemeetów z zapasów da sie wykorzystać w formule typu MMA niz z judo gdzie wiekszość obaleń, trzymań i skończeń opiera sie głównie na tym ze walczy sie w gi. to jest tylko moja opinia :D ze zapasy jednak lepsze. pozatym niespinaj sie tak z tymi przykładami zawodników którzy zaczynali od czegoś innego niż zapasy bo na każdy twoj jeden przykład moge podać dwuch zawodników którzy zaczynali jako zapaśnicy. A że w MMA wykorzystuje sie trening przekrojowy to chyba każde dziecko wie i nienapisałem ze to "konfrontacja styli" dałem przykład walki poprostu dwoch zawodników którzy wywodzą sie ze styli parterowych a walka kończy sie w stojce.

Aut inveniam viam, aut faciam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1760
i co do ADCC to chyba wiadomo ze wiekszośc zawodników trenują rozne style i chodziło mi oto ze zawodnik wywodzący sie z zapasów ( który trenuje do tego skończenia np luta livre) jest skuteczniejszy niz typ z judo który tez cos tam dodatkowo trenuje. Zresztą wiekszość zawodników startujących w abu dhabi startuje tez w roznych zawodach mma i napewno nie jest tak ze zapasnik trenuje tylko zapasy a judoga judo, chodzi mi oto ze poprostu zawodnik którego stylem bazowym były czy są zapasy powinien sobie poradzic z judogą bez problemu. Oczywiście niemówie ze niema znakomitych zawodników judo którzy maja osiagniecia zarówno w MMA jak i w SUBMISSION FIGHTING.

Aut inveniam viam, aut faciam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mistrzostwa Europy BJJ 2007 >>POLSKA wyniki<<

Następny temat

SANDA VS KYOKUSHIN 5:0

WHEY premium