SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jj, bjj, aikido...plizz

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5253

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Jesli wybierasz to co Ci odpowiada to Twoja sprawa. Jednym odpowiada to innym tamto.
Jezlei nie masz przeciwnikow w judo i zapasach to raczej nie znajdziesz ich rowniez w jj.
Uwazasz ze BJJ nie przygotowuje sportowo?
Najpierw piszesz ze nikt nie bedzie od razu jak Gracia cwiczac BJJ a pozniej pokazujesz przyklad Saku i Crocopa? To tez fighterzy z tej wyzszej polki.


On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Zmieniony przez - Kask w dniu 2002-11-22 13:00:12

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 848 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29743
podajcie mi jakies ciekawe strony o jj

Z góry dziekuje.

Pozdrawiam
SPIECHU

Pozdrawiam
SPIECHU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2642
Kask mam przeciwnikow w judo i zapasach dal ktorych nie bylo by problemow z rosciagnieciem mnie na macie i nigdzie tego nie pisze ze niemam. JJ teraz wybralem dlatego ze tam tez znalazlem przeciwnikow wsrod grupy cwiczacej a nie tylko trenerow ktorzy mnie robia jak chca daltego to cwicze. Wybralem dlatego rowniez ze tu sobie usystematyzowalem wszystkie techniki z judo zapasow i boksu niby cwiczylem to wczesniej ale nie potrafilem polaczyc w calosc a na jj wlasnie logicznie udalo mi sie to polaczyc aby nie rozdzielac walki na fazy a walczyc w kazdej pozycji.
Co do przygotowania sportowego BJJ - zapewne przygotowuje bardzo dobrze ale tych wyzszych zawodnikow ktorzy maja odpowiednia kadre szkoleniowa.
Wybacz ale jestem rehabilitantem z wyksztalcenia i uwazam ze poki u nas bedzie kadra bjj wywodzaca sie z aikido czy innych dyscyplin rekreacyjnych nie majaca uprawnien sportowych czy tez skonczonych awf-ow to niestety wiecej moze byc przypadkow kontuzji i doprowadzenia zawodnikow do zlego stanu zdrowia niz pozytku moze za 5 lat kiedy teraz cwiczacy pozyskaja troche wiedzy na awf itp.

Pisze ze nik od razu nie bedzie taki jak Gracie bo nie kazdy moze byc masterem to wymaga czasu, wysilku, dyscypliny, odpowiedniego cyklu treningowego to sa wyjatki ktore wlasnie wypromuja jakis styl.
Crocopa i Sakurabe dalem jako przyklad ze nie trzeba byc chwytaczem aby nawet Lowce Gracie (przeciez jak pokonal tylu Gracie to powinien byc od nich lepszy) pokonac - bo wszystko zalezy od sytuacji, okolicznosci itd a przede wszystkim od czlowieka. Wszyscy trenuja przekrojowo ja akurat przekrojowosc znalazlem w jj - nie mam czasu chodzic raz na boks raz na zapasy raz na judo - wole pojsc 3 razy na jj - moze to nie jest tak finezyjne i skuteczne jak caly styl ktory sie w tym specjalizuje ale mam od razu polaczone i od razu calosc nie rozdzielone na fazy - po prostu odnalazlem trening przekrojowy w jednym stylu prowadzony przez osoby szkolone do prowadzenia zajec pod wzgledem metodyki sportu.
Ogolnie powiem ze BJJ bardzo mi sie podoba i lubie sobie poogladac walki w szczegolnosci w odmianie sportowej ale ja juz sie wytarzalem swoje w zapasach i cwiczyc wole sobie cos bardziej urozmaiconego. Tzn zle sie wyrazilem BJJ jest bardzo urozmaicone w parterze ale ja lubie urozmaicone ogolnie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Jezeli to wynika z Twoich poszukiwan i Ci odpowiada to w porzadku lecz nie zmienia to faktu ze ju-jitsu jest daleko w tyla za zapasami czy judo jesli chodzi o skutecznosc.
Kazdy styl nawet ten raczkujacy musi od czegos zaczac w miare uplywu czasu poziom sie podnosi. Zarowno cwiczacych jak i zawodnikow.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Hehe Lowce Gracie......
Brick może już nic nie mów.....

Climb now, work later!

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2642
A co moze Sakuraba nie byl nazywany Łowcą Gracie ??? cyba ze napis Lowca potraktowales jako imię ale nie znam nikogo z Graciech o takim imieniu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Czyli rozumiem iz twierdzisz ze jj jest lepsze od treningu przekrojowego bo tak to rozumiem, no mozesz tak widziec w tym trening przekrojowy ale to ze ty widzisz na tle fighterow UFC nie ma znaczenia bo oni trening przekrojowy widza w czym innym i ja rowniez.
Jak i twierdze ze w judo i zapasach jest lepsza metodyka niz w jj.

"- po prostu odnalazlem trening przekrojowy w jednym stylu" - czy to mozliwe ...

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2642
>>>Czyli rozumiem iz twierdzisz ze jj jest lepsze od treningu przekrojowego bo tak to rozumiem,

Twierdze ze na poczatku i w formie amatorskiej tak

Zawodowcy juz cos osiagneli w jednym stylu na wysokim poziomie i moga sobie pozwolic na trening przekrojowy wlasciwy czyli w roznych sekcjach pod okiem roznych trenerow ale amator za przeproszeniem sie pogubi na poczatku i pozostanie na zawse amatorem - najpierw specjalizacja w czyms potem przekrojowka lub trening w sekcji gdzie jest to robione pod jednym programem wtedy to sie dobrze laczy.


>>no mozesz tak widziec w tym trening przekrojowy ale to ze ty widzisz na tle fighterow UFC nie ma znaczenia bo oni trening przekrojowy widza w czym innym i ja rowniez.

To sa zawodowcy - jesli ty osiagnales juz duzo w jakiejs dyscyplinie jednej to mozzesz ich nasladowac a jesli nie no to Twoja wylacznie sprawa czy dasz sobie wmowic ze dziesieciu najlepszych instruktoro nauczy Ciebie super - kazdy z nich by Ciebie nauczyl ale jak to nie jest razem powiazane to w niczym nie bedzie sie dobrym


>>Jak i twierdze ze w judo i zapasach jest lepsza metodyka niz w jj.

Masz racje - ale nie bierzesz pod uwage ze wiekszosc instruktorow jj to byli zawodnicy judo i instruktozy judo i z judo po skonczeniu kariery mase osob przechodzi na jj aby sie dalej rozwijac w czyms wiecej niz sporcie


"- po prostu odnalazlem trening przekrojowy w jednym stylu" - czy to mozliwe ...

W jednym stylu to nie za bardzo - ale w zaleznosci od trenera w jednej sekcji tak - a ja nie cwicze tradycyjnego jj a mieszanke i to zalezy od sekcji i trenera po prostu u nas nazywaja to instruktorzy walka wrecz w oparciu o jj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
">>Jak i twierdze ze w judo i zapasach jest lepsza metodyka niz w jj.

Masz racje - ale nie bierzesz pod uwage ze wiekszosc instruktorow jj to byli zawodnicy judo i instruktozy judo i z judo po skonczeniu kariery mase osob przechodzi na jj aby sie dalej rozwijac w czyms wiecej niz sporcie"

Instruktorzy Bjj w Polsce rowniez wywodza sie z aikido, judo, zapasow.

Co do wypowiedzi o skonczonym AWF, sam jestem studentem AWF 5 roku i nie widze naprawde powodow dla ktorych instruktorzy SW powinni miec skonczone uczelnie sportowe. AWF nie przygotowuje do prowadzenia takich zajec, wiedza ktora tam sie zdobywa ma charakter raczej ogolny, dopiero instruktorka i trenerka z danej dyscypliny daje takie przygotowanie.

A tak na marginesie 2 prowadzacy Bjj w Poznaniu wlasnie chyba skonczyl AWF.

P.S. Kazushi "Gracie Hunter" Sakuraba ma tyle wspolnego z jj co ja z tancem towarzyskim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Zajrzałem na stronę w pospiechu i i przeczytałem LOUS GREJSI. :)

Zwyciestwo Cro-Copa nad Sakuraba poniekąd tez jest zwyciestwem Graciech, bo grzecznie odrabia on zaległosci u Roriona, a Saku uczył się u Sergio Penha
Co do Graciech - wpadłes w tę samą pułakę co oni sami: rozleklamowali się jako niepokonani i teraz jakakolwiek ich porażka roztrabiana jest przez ich przeciwników jako koniec BJJ. Tymczasem BJJ to nie tylko Gracie i nie tylko Helio.

Climb now, work later!

Pure Guinness

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Comando

Następny temat

Sztuka na początek

WHEY premium