SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

inland revenue

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5860

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 801 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2824
Ja mam jeszcze leprzy pomysł.
Iść do pracy gdzie dostaje kase do ręki bez taksów a na konta by mi wpływał zasiłek.nie mam zamiaru leżeć i nic nie robić

" Nie bój się zmiany na lepsze "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 477 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2989
No niby cwany jestes, tylko pomysl przyslosciowo bo po 5 latach pracy w anglii nalezy Ci sie minimalna ale nalezy emerytura.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 801 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2824
w obojetnie jakiej pracy?

" Nie bój się zmiany na lepsze "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 477 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2989
Nie tylko szklarze i ogrodnicy maja emeryture w UK Tak ,kazda ale legalna , po ktorej liczy Ci sie staz, po ktorej dostajesz P60 i sie rozliczasz i tym podobne ******ly.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 449
yumbolt jesli dostajesz p-60 to znaczy ze jestes rozliczony i nic nie musisz robic jedynie po pierwszym roku podatkowym w uk mozesz sie starac o zwrot podatku
po drugie trzymaja paszport do pol roku b maja wielu takich jak ty co sie stara o rezydenta ale na ich stronie pisze ze mozesz tyle czekac na decyzje a jesli potrzebujesz kaszportu to dzwonisz do nich lub piszesz i paszport masz w ciagu 2-3 dni aha czy jest jakis moderator tego dzialu bo pisanie przeklenstw nawet z kropkami to jednak naruszenie regulaminu i w kazdym innym dziale post zaotalby usuniety i jeszcze chlopaku kto ci powiedzial o emerytach po 5 latach pracy poczytaj tutaj i moze cos poprawisz w swoim poscie http://www.thepensionservice.gov.uk/atoz/atozdetailed/retirement.asp#howmuch

Zmieniony przez - mssivy w dniu 2008-06-07 00:06:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 449
w poscie wyzej mialo byc poszportu a nie kaszportu jak napisalem i zostalby a nie zaotalby ups...
Zmieniony przez - mssivy w dniu 2008-06-07 00:12:17

Zmieniony przez - mssivy w dniu 2008-06-07 00:16:41

Zmieniony przez - mssivy w dniu 2008-06-07 00:17:07

Zmieniony przez - mssivy w dniu 2008-06-07 00:18:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 477 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2989
mssivy - nic nie musze poprawiac Misiu, a juz tlumacze dlaczego. Otoz rzeczywiscie wiadomosc napisalem troszki ogolnie bo wkurza mnie troche niewiedza Polakow, ktorzy "pracja" w UK badz bardziej kombinuja jak tu zarobic ale nic nie robic. Po pierwsze tam nie ma przeklenstwa tylko slowo p i e r d o l y . Po drugie ,Twoj link odnosi sie jedynie do wieku w ktorym przechodzi sie na emeryture a nie po ilu minimum latach nalezy sie ona. Czyli jak pracowalem w Anglii 5 lat ,to nie znaczy ze dostajesz emeryture w wieku 30 tylko tylko po ukonczeniu 65 roku zycia. Czyli jak na starosc bedziesz dostawal Polska to takze Ci sie nalezy z UK. Po trzecie co do zwrotu paszportu to moze rzeczywiscie tak pisze ale w praktyce jest niewykonalne. Moi znajomi po wielu prozbach dostali paszporty i czekali na nie 3 miesiace. Szybciej sie nie da- tak im mowili a potrzebowali bo musieli wrocic do Polski w pilnej sprawie.Pewnie to zalezy od ilosci osob ktore maja to zalatwiane w danym momencie. Po czwarte jak dostajesz P60 to do 5 lat po jego otrzymaniu masz czas na rozliczeni i pierwsze slysze ze tylko zanosisz po pierwszym roku (powiedziales totalna glupote) nigdzie nie jest napisane ze tylko po 1 roku dostajesz zwrot podatku. Wszystko zalezy od Twoich zarobkow badz bardziej od placonego taxu. Jest przepis ktory mowi za w pierwszym roku do (chyba 5000 badz 4000 tys) niepamietam dokladnie nalezy sie caly zwrot zaplaconego od tej kwoty taxu ale nikt Ci nie mowil ze niemozesz dostac w nastepnym. Ja zanoslem drugie i dostalem,niewielki ale dostalem a rozliczyc sie musisz. Znajomi ktorzy pracuja np. jako selfemployer dostaja co roku okolo 700 f.??? Dlaczego?? Po pierwsze maja ksiegowych ktorzy to zalatwiaja. Troszke wiary i informacji a odzyskasz co Ci sie nalezy. Trosze za duzo zlosci wlozyles w ten post. Niechce tez mowiz jak bardzo sie znam w tych sprawach ale naprawde przed i w trakcie pobytu zorientowalem sie co do pewnych . Przesle linka do forum manchesteru, sa tam naprade wspaniali ludzie, sa dzialy np. formalnosci, czy zdrowie it. wejdzie tam znajdziecie wszystko nawet linki od formularzy po rezydenture do do rozkladu pociagow http://www.forum.naszmanchester.co.uk/index.php 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 449
Jest przepis ktory mowi za w pierwszym roku do (chyba 5000 badz 4000 tys) hmm... dokladnie nazywa sie to personal allowance a kwote to okresla twoj tax code ktory na ten rok jest 543L( £5435 ) oczywiscie tax moze byc inny przez pewien okres pracy np:gdy zaczynasz lub zmieniasz prace a twoj byly pracodawca nie kwapi sie z wypisaniem P-45 prawda??? rozliczac sie musisz--- jasne ze tak ale gdy masz p-60 to oznacza ze twoj pracodawca zrobil to za ciebie i twoja rola zakonczona a jesli jestes selfemployer to niezaleznie czy zarabiasz £20000 czy £30000 to i tak podasz ze zarobiles £12000 i od tego jeszcze paliwo odliczysz ubranie do pracy itd tak to tu dziala i tak robia to firmy ktore rozliczaja to za ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 477 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2989
To mozesz mi odpowiedziec po co kazdego roku IR wymaga odemnie wyslania P60 ?? Tak pracodawca sklada ten papier ale jesli Ty starasz sie o zwrot musisz to zrobic. Ja mam juz adres babeczki ktora sie mna zajmuje i wysylam zawsze kopie. Dzieki temu dostaje pozniej papiery dotyczace tego czy nalezy mi sie zwrot jak tak to od razu mam czek. Co do selfemp... to Oni sa roliczani wedlog swojego konta. Kazda wpalata na konto jest uznawana za wynagrodzenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 470
sorki ze sie wtrace ja za pierwszy rok pracy w uk zanioslem rozliczenie jakies 4.5 roku temu i do dzis niedostalem odpowiedzi na ten temat ani za pierwszy rok ani za nastepne wogule nic nie dostalem pracuje full legal od zawsze bez ani jednej przerwy.Wiec po tym jak zanioslem to rozliczenie to chodzilem sie klucic dzwonilem i ''bardzo mocno sie denerwowalem'' (niektórych raza wulgaryzmy) i tak do zeszlego roku az to olalem bo szkoda moich nerwów wiem tylko ze powinienem dostac spooooooro (tak mi powiedziala baba w IR) i za karzdym razem jak dzwonie to mi mówia, ze juz wszystko zrobione tylko na decyzje jakoms tam czekaja i tak juz rok wiec H.*.J im W D.U.P** (sorki za wulgaryzmy poprostu nie moglem sie powstrzymac)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kierowca TIR-a, Anglia

Następny temat

Z Inchicore na Blanchardstown

WHEY premium